Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avustralya’da 95 yaşındaki kadın polis tarafından şokla öldürüldü

Avustralya’da 95 yaşındaki kadın polis tarafından şokla öldürüldü
  • kaydeden Antoinette Radford
  • BBC haberleri

Avustralya’da bir bakımevinde polis tarafından elektrik akımına kapılan 95 yaşındaki bir kadının hayatını kaybetmesi halkın tepkisine yol açtı.

Claire Nowland, geçen Çarşamba günü saat 04:00 sularında polisin evin içinde bir biftek bıçağıyla yürüdüğüne dair haberlere yanıt vermesinin ardından ciddi şekilde yaralandı.

Yeni Güney Galler Polisi, “ailesi ve sevdiklerinin ortasında” öldüğünü söyledi.

Tasered’i saldırıyla suçlayan memur, Bayan Nowland.

33 yaşındaki polis, pervasızca ağır bedensel zarara neden olma, fiili bedensel zarara neden olan saldırı ve adi saldırı suçlarından Temmuz ayı başlarında mahkemeye çıkacak.

Soruşturmalar devam ederken ücretli işten uzaklaştırılmaya devam ediyor.

Bayan Norland, Avustralya’nın başkenti Canberra’nın 114 kilometre (71 mil) güneyindeki Cooma kasabasında bir huzurevinde yaşıyordu.

NSW Polisi, düşüncelerinin ve başsağlığı dileklerinin “Bayan Knowland’ı aile, nezaket ve toplum tarafından damgasını vuran hayatı boyunca tanıyacak, sevecek ve değer verecek kadar şanslı olanlarla birlikte kaldığını” söyledi.

Geçen hafta polis, bir biftek bıçağıyla “silahlı” olduğunu söyledi. Cuma günü, hareket etmek için bir yürüyüş lastiğine ihtiyaç duyduğunu ve memurun, “yavaş bir hızda” yaklaşmaya başladıktan sonra şok tabancasını ateşlediğini doğruladılar.

Bayan Knowland’ın kaza sırasında düşüp kafasını vurduktan sonra kafatasında kırık ve ağır beyin kanaması geçirdiğine inanılıyor.

Ve bir hükümet parlamento soruşturması ve polis teşkilatının çatışmaya ilişkin kamera görüntüsünün başlatılması çağrılarına yol açtı.

Bayan Noland’ın ailesi yaptığı açıklamada, onun “yerel topluluğunun saygı duyulan, çok sevilen ve bağışlayan bir üyesi” ve “Noland ailesinin sevgi dolu ve nazik annesi” olduğunu söyledi.

Ölümünden sonra mahremiyet istediler.