Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Babil’in Düşüşü (PS5) incelemesi | kutuyu it

Babil'in Düşüşü (PS5) incelemesi |  kutuyu it

İncelemeye katı bir kişisel hikaye ile başlayalım. Yüzde yüz doğru olduğuna söz veriyoruz: Oyun oynarken uyuyakaldık Babil’in düşüşü. bir cok zaman. Orada bir ofis koltuğuna oturdum, elimde DualSense, hızlı uyu. Bu neredeyse incelemenin sonu olabilir, değil mi? Tüm insanlar için yeni Platin oyun, hardcore Azizleri – ortalama olarak en hızlı ve en zorlu savaşlardan bazıları. Dan sorumlu mağlup fethetmek Ve süngü Hadi! Şimdi de uykusuzluk çekenlere pazarladığımız bir oyun çıktı. Ve biz demek istemiyoruz hayret örümcek Adam Ve Sorular ve tıkırtı Nazikçe.

Platinum ve Square Enix, ruhsuz Milton Keynes oyunlarının zaten kalabalığa rakip olan oyunlarla dolup taştığı “Hizmet Olarak Oyunlar” arenasına tökezledi. Bu, garip bir şekilde, Square Enix ve çok özel People Can Fly’ı içeriyor. Outriders, benzer bir alanda çalışır (biraz farklı bir oyunla olsa da). Peki Babil’in düşüşünün hikayesi nedir? Bir araya getirmeye çalışacağız. Ne oynadığımızdan ve neyi hayal ettiğimizden hala tam olarak emin değiliz, çünkü deneyimin katıksız donukluğu, kum adamın uyku ocağıyla göz kapaklarımızı süslemesine neden oldu.

Babil’in düşüşüyle ​​ilgili bizi ilk etkileyen şey onun korkunç sahneleriydi. Şimdi, grafiklerin her şey olmadığının ve sıklıkla kullanılan ve aldatıcı “PS3 oyununa benziyor” ünleminin biraz dikkatsizce kullanıldığının farkındayız, ancak – bazı yerlerde – Babylon’s Fall gerçekten de bir PS3 oyunu gibi görünüyor, özellikle Çamurlu, kötü tanımlanmış ve şaşırtıcı derecede çirkin bulduğumuz karakter modellerinin kalitesinde.

Savaş oranının hacimce yaklaşık yüzde 90 olduğu bir oyunda, görsel netliğe ihtiyacınız var – ve bu burada yok. Aslında sunum genellikle genel, kafa karıştırıcı menülerden ve dikkat dağıtıcı sembollerle dolu önemli bir dünyadan yoksundur – ancak bunların hiçbiri gerçekte mevcut değildir. Yardımcı, yardımcı, yardımsever, hayırsever. Söz konusu merkezde, Gelen Kutumuzda yeni öğelerimiz olduğunu bildiren ve yakındaki bir istemle aynı yeşil metinle yazılmış ve ‘öğeleri talep etmek’ için yol tarifi panelinde ‘yukarı’ya basmamızı isteyen bir bildirim aldık. Bu yüzden tüm kalbimizle “yükselttik” ve bizi oyunun Battle Pass’ına getiren de bu oldu. Gelen kutusuna ulaşmak, merdivenlerden yukarı çıkmamızı ve hazine sandığını açmamızı gerektiriyordu. Kutu platin posta kutusu değil. bu sadece normal kutu.

Bu tür garip netlik eksikliği, Babil’in düşüşünü etkili bir şekilde karakterize eder. Zıplayabilirsiniz, ancak akstaki küçük iskeleler arasında değil, bu zaman kazandıracak olsa da. Oyun, kendi yolunu çizmen için sana güvenmiyor, seni bariz kısayollardan kaçınmaya zorluyor çünkü onlar öyle değil. Doğru yol.

Ve bu, sizi birçok gizemli ve sıkıcı canavarla dolu bir savaş alanına kapılmadan önce doğrusal bir yolda yürürken gören birçok yarı özdeş görevden birine girmeden önce. Burada, bazı nispeten havalı platin savaşlarına katılacaksınız; Buradaki ana numara, aynı anda dört silaha kadar donatmanıza izin veren spektral bir silah olan karakterinizin “Gideon Coffin”idir. Bu çok fazla bir şey değil, çünkü en fazla hasarı veren omuz düğmesini veya tetiği bulacaksınız ve hafif ve ağır saldırılarınız için kare veya üçgen yerine bunu ezeceksiniz. Elbette, farklı yapılar mümkündür, ancak düşmanlar, oyun sonu çatışmalarda bile karakter ilerlemesini önemli gösterecek kadar benzersiz veya tehdit edici değildir.

READ  Apple Arcade, çıkışından 3 yıl sonra 15 oyun kaybetti

Aslında oyunun ganimet yönü şaşırtıcı değil. Bir hikaye görevini tamamladıktan sonra alacağınız koleksiyon dizisinde bir ilk heyecan var, ancak bu, tüm zırhlar gerçekten kötü göründüğünde ve silahlar temelde uzun bir “dalgalanma” oyununa ulaştığında can sıkıntısına yol açıyor. Oynanışı kökten değiştirmek veya benzersiz ve heyecan verici kreasyonlara izin vermek Bu sorun, oyuncu ile yukarıda bahsedilen zayıf iletişim ile birleşir; genellikle daha iyi ganimet alırsınız kağıtta Ama aslında oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.

Ve öyle gitti ne yazık ki. Babylon’un düşüşünden elde edebileceğimiz tüm eğlenceyi çıkarmaya çalıştık ve yapabileceğimiz en iyi şey, görsel vaadin tuhaf anını vurgulamak – bazı etkileyici beklentiler –yuvave patron dövüşlerinde oynanan oyunun pasif bir gözlemcisi, onu şaşırtıcı bir şeyle karıştırabilir.

Arkadaş edinmek bile bir şeyleri iyileştirmez – onlarla etkileşime girmenize pek gerek kalmaz, bu nedenle temelde sadece sizin zamanınız yerine dört kişinin zamanını boşa harcarsınız. Aynı zamanda oldukça karmaşık geliyor – kendimizi açıklanamaz bir şekilde birçok kez savaş alanlarından kilitli bulduk, biz acımasızca dışarıda dolaşırken takım arkadaşlarımızın düşmanları öldürmesini izlemek zorunda kaldık. Artı tarafta, akılsız dövüşün ortaya çıkmasını izlemek, gerçekten orada olmak ve düğmelere kendimiz basmaktan farklı değildi.

Sonuç olarak, son sürümün beğenisine göre bu kadar üstün alternatifler varken Babylon’s Fall’ı oynamak için bir neden görmüyoruz. Kader 2: Cadı KraliçeVe Hatta Square Enix’in Outriders’ı. Elbette, yakın dövüşe odaklanmıyor, ancak oynanış zayıf olduğunda bunu özellikle önemli görmüyoruz. Bunu şu şekilde düşünün: Platinum serisindeki en kötü oyun olduğundan, tamamen tek oyunculu olsa bile Babylon’s Fall’u oynamazsınız. Ve evet, üst simgeyi biraz dahil ediyoruz Teenage Mutant Ninja Kaplumbağalar: Manhattan’daki Mutantlar bu denklemde.

READ  Pilotlara göre uçakta asla yapmamanız gereken 5 şey

Çözüm

Canlı hizmet başlıklarının doğası göz önüne alındığında, Babylon’un düşüşünün bir miktar yeniden dengeleme ile anka kuşu tarzı bir canlanma görmesi olasıdır, ancak bir şekilde bundan şüpheliyiz. Umarım, bu mutlak hata, platin oyun yönünde derin bir değişikliği işaret etmez; Bu başlığın çalkantılı bir konsepti vardı, ancak bir şeyleri tekrarlamak yerine, tek oyunculu hakimiyete geri dönüş görmeyi tercih ediyoruz. Babil’in düşüşüyle ​​ilgili, çizim tahtasına dönüşü garanti eden hiçbir şey yok. Bir Batmobil’in boğazlardaki pembe fillere karşı yarıştığı müthiş patron dövüşü dışında. Oh bekle, bu sadece oyun bizi uyuttuğunda gördüğümüz bir rüyaydı.