Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rally2 Müşteri Özeti 7 – Hyundai Motorsport Resmi Web Sitesi

Rok Turk ve Blanka Kacin’den oluşan i20 N Rally2 ekibi genel olarak iki harika galibiyet elde etti

Hyundai Motorsport müşterileri, hem pist yarışlarında hem de rallide mükemmel sonuçlar alarak yılın ortasına yaklaştıkça şampiyonluk umutlarını daha da artırdı. Rok Turk ve Blanka Kacin’in iki baskın genel galibiyeti sezona harika bir başlangıç ​​yaptı ve Avrupa genelinde elde edilen podyumlar, i20 N Rally2’nin ulusal serideki gücünün altını çizdi.

Hırvatistan etkinliğinde i20 N Rally2 ekibi için 1-2
i20 N Rally2 ekibi, Delta Rally’yi (6-9 Haziran) 1-2 tamamlarken, Rok Turk ve Blanka Kacin genel klasmanı iki dakika farkla kazandı. İkili, rallinin açılış gününde galibiyet için yakın bir mücadelenin parçasıydı ancak rakiplerinin SS10’da bir kaza geçirmesinin ardından liderliği kaybettiler. O zaman bile acımasız hızlarını yavaşlatmayı reddettiler; son dört etaptan üçünü kazanarak daha temkinli olan Antal Kovacs ve Gergo Istovics karşısında avantajlarını ikiye katladılar. Macar ekip, Turck ve Kassin’in dokuzuncu etabından iki etap galibiyeti aldı ve lider oldukları anda ikinciliğe yükseldi ve gereksiz geç dramlardan kaçınmak için son döngüde güvenli bir yaklaşımı tercih etti.

Galibiyet, Turk ve Cassin’in 2024 sezonuna etkileyici başlangıcını sürdürüyor
Hyundai Slovenya destekli i20 N Rally2 ekibi Rok Turk ve Blanka Kacin, ulusal şampiyonada ikinci galibiyetle sezona en hızlı başlangıçlarını yaptı. İkili, Rallye Velenje’de (23-25 ​​Mayıs) önde gitti ve on bir etabın beşinde 30 saniyeden fazla farkla galip geldi.

Marco Grossi ve Tara Berlot i20 R5’lerini beşinci sırada tamamladılar. Son Sloven şampiyonları, Dirk ve Kasin’in arkasındaki etaplarda Hyundai Motorsport müşterisine 1-2 saniye katkıda bulundu ve kalan dört etapla genel klasmanda üçüncü oldu.

Standart çalıştırma sonucu ikincidir
Michael Burry ve Cayden Aubrey, Rallye International du Chablais’de (30 Mayıs-1 Haziran) i20 N Rally2’yi genel klasmanda ikinci sırada tamamladı. Ralli boyunca tutarlı kalarak açılış etabında dördüncü en hızlı zamanı belirledikten sonra sahayı telafi etmelerine olanak sağladılar. İkinci sıraya yükselmek için yalnızca üç etaba ihtiyaçları vardı, ancak hızlarını artırmaya devam ettiler ve ralliyi üç etap galibiyetiyle tamamladılar.

READ  En üst sıralarda yer alan Royal Cardinals ve Harrisonburg Türkleri heyecan verici beyzbol mücadelesinde karşı karşıya geliyor - 21 Haziran

Charles Munster ve Loic Dumont, i20 N Rally2 ile SS2’de en hızlı süreyi elde ettiler ve ikinci günün ilk etabında kaza yapmadan önce podyumda yer almak için çekişmeye girdiler.

BMA ekibi son Belçika Şampiyonası gezisinde podyumu tamamladı
Bastian Roord ve Félicien Ponselet, Sessions Rally’de (18 Mayıs) BMA tarafından yönetilen üç i20 N Rally2 ekibi arasında en iyiyi tamamladı. İkili etkinlik boyunca sorunsuz koştu; Belçika Ralli Şampiyonası’nın üçüncü turunda podyumu garantiledi ve serinin her turunu içeren i20 N Rally European Challenge için para ödülünden pay aldı.

Charles Munster ve Loic Dumont podyum dışında kendi adlarına podyum galibiyeti elde ettiler. İlk iki raundun önde gelen i20 N Rally2 çifti Cédric Serain ve Damian Withers, değişen koşullara uyum sağlamakta zorlandılar ancak kapanış etaplarında bir patlama yaşamadan önce ilk beşte yer alma yolunda ilerlediler.

Son etap zaferi, Fransız Gravel Şampiyonası ekibinin podyumdaki yerini korumasına yardımcı oldu
Rallye Terre d’Aléria’nın (24-25 Mayıs) son etabındaki zafer, Laurent Pellier’in üst üste ikinci ikinciliği ve Fransa Gravel Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü podyumunu elde etmesine yardımcı oldu. Yardımcı pilot Kevin Bronner ile birlikte SS2’deki dönüşe rağmen tüm ralli boyunca podyum pozisyonunu korudu.

i20 N Rally2 takımları Danimarka Şampiyonası turunda güçlü bir tempo sergiledi
i20 N Rally2 sürücüleri Simon Valentin Hansen ve Ib Kragh, Rally Sonderjylland’da (25 Mayıs) Danimarka Ralli Şampiyonası’nı sırasıyla ikinci ve dördüncü sırada tamamladılar. Vallentin Hansen ve yardımcı pilotu Karsten Isaksen, sekiz etaptan üçünü kazanarak baştan sona ikinci oldu. Krag ve Jeanette Quick Anderson ralliyi dördüncü sırada başlayıp bitirdiler, ancak SS2’den sonra kaybedilen zemini telafi etmek zorunda kaldılar ve genel klasmanda altıncı sıraya gerilediler.

READ  Uzman, Kobe Çölü'ndeki eski Türklerin petrogliflerini keşfetti

2. günde Hollanda takımı ikinciliğe yükseldi
ELE Rallisi’nin ikinci ve son gününde (24-25 Mayıs), en hızlı üç yöntemle Kevin van Deijne ve Hein Verschuuren’den oluşan i20 N Rally2 ekibi, podyum için uzun bir ralli mücadelesinin ardından genel klasmanda ikinci oldu. İkili, SS1’de etap galibiyetiyle zirvede başladı ancak sonraki testin ardından dördüncü sıraya geriledi. Van Deijne ve Versureen bir gecede durmadan önce üçüncü sıraya yükseldiklerinde bu düşük bir noktaydı.

Turnuvanın uzun ikinci ve son gününde yine büyük bir tempo sergilediler; üç kez liderliği ele geçirdiler ve bunlardan ilki onları etkinliğin sonunda ikinci sıraya taşıdı.

Dört Hyundai Motorsport müşteri grubu arasında ilk 10’da yer aldılar. İsveçli sürücü Stig Andervang, van Dijk’e 60 saniyelik cezayla katılarak onu ve Hollandalı yardımcı pilotu Johan Findhamer’ı beşinci sıraya taşıdı. Ronald van Loon ve Martin Nordier i20 R5’i yedinci sırada tamamlarken, Henk Vossen ve Radboud van Hoek sekizinci oldu; bu, Vossen’in i20 N Rally2 ile ilk yılındaki en iyi performansıydı.

i20 R5 çifti ABD’de sınıf birinciliğini ve genel podyumu aldı
Partik Kruska ve Aris Mantopoulos, Güney Ohio Orman Rallisi’nde (6-8 Haziran) i20 R5’te sınıflarını kazandılar ve genel klasmanda üçüncü oldular. 16 rekabetçi etabın 13’ünde RC2 bölümünün en hızlı takımı oldular ve konumlarını şüpheye yer bırakmayacak şekilde sağlamlaştırdılar.

İrlandalı John Coyne ve Eoin Treacy çifti, PCRS koşusu i20 N Rally2’de (Power Stage dahil) iki etapta sınıfının en hızlısıydı ve açılış gününde güçlü bir genel sonuç almalarını engelleyen bir sorun yaşadılar.

Hyundai Motorsport Müşteri Yarış Müdürü Benoit Nogier söz konusu:

“Müşteri yarış departmanı ve müşterilerimiz son birkaç haftadaki sonuçlardan çok memnun kaldı. Ralli müşterilerimiz, en son i20 N Rally2 European Challenge etkinliği de dahil olmak üzere Avrupa çapındaki ulusal etkinliklerde ve Rok Turk’te güçlü sonuçlar elde etti. ve Blanka Kacin kampanyalarında genel galibiyetler elde etti.”