Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bally Sports Regional Networks’ün ana şirketi Diamond Sports, iflas koruması için başvurdu

Bally Sports Regional Networks’ün ana şirketi Diamond Sports, iflas koruması için başvurdu

Bally Sports Regional Networks’ün ana şirketi Diamond Sports, Salı günü Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu, ancak yaptığı açıklamada 19 bölgesel spor kanalının sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edeceğini söyledi. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Diamond’ın ana şirketi olan Sinclair, 2019’da RSN’yi satın alması nedeniyle 8 milyar dolardan fazla borcun altına düştü.
  • Diamonds’ın Paley’in elindeki 14 takımı bırakacağına dair korkular ligleri, özellikle de MLB’yi kasıp kavurdu. Bu olmuyor gibi görünüyor.
  • Hâlâ alacaklılarla görüşülen önceden hazırlanmış iflasın Diamond’ın borcunu 8 milyar $ azaltması ve şirketi Sinclair Broadcasting’den ayırması bekleniyor.

arka plan hikayesi

Diamond Sports Group CEO’su David Breshlak yaptığı açıklamada, “maç yayınlamaya ve ülke çapındaki taraftarları sevdikleri spor ve takımlarla buluşturmaya devam edecek” dedi. Alacaklılarımızın da desteği ile hızlı ve etkin bir yeniden yapılanma sürecini hayata geçirmeyi ve yeniden yapılanma sürecinden daha güçlü bir şirket olarak çıkmayı bekliyoruz.”

Birçoğu Diamond’ın ekonomik olmayan bazı RSN’lerden kurtulmasını bekliyordu ve şu anda durum böyle görünmüyor. Ancak Arizona Diamond’ın bağlı kuruluşu Diamond Sports Net, Bölüm 11 için başvuruda bulundu. Bunun, geçen hafta zamanında ödeme yapmayan tek takım olan Arizona Diamondbacks için ne anlama geldiği belli değil. Bir iflas avukatı olan Schiller Carroll, tüm RSN’lerin bireysel olarak dosyalamaları gerektiğini, ancak evrak işlerini tamamlamamış olmalarının mümkün olduğunu söyledi.

Diamond Chapter 11’e göre, Diamondbacks’in ana şirketi olan AZPB, 30.8 milyon dolarla spor medya şirketinin dördüncü en büyük alacaklısı. Listede başka takım yok. Kolej sporları medya şirketi Raycom Sports Network, 8,5 milyon dolar borçlu olarak listelendi.

Daha derine git

RSN Armagedon? Taraftarların büyük olasılıkla bekleyebilecekleri şey, Bally Sports’un iflası yaklaşıyor.

Bölüm 11 Diamond dosyasına göre, şirketin Bölüm 11’de yönetilmesine yardımcı olan dört kişilik bir “çatışma komitesi” var: Breshlak, eski NFL COO’su Marian Turk, eski Fox Sports yöneticisi Randy Freer ve eski Vulcan Sports yöneticisi Robert Whitsett.

READ  Andreas Brehme: Almanya'nın sıra dışı Dünya Kupası kahramanı ve bunu gerçekten önemseyen oyuncu

Diamond Sports ve AZPB’nin dilekçeleri, hem varlıkları hem de yükümlülükleri 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında listeliyor. Davalar, Teksas’ın Güney Bölgesi için iflas mahkemesinde açılır.

Diamond’ın sahip olduğu ve işlettiği 19 RSN ağı arasında Bally Sports Arizona, Bally Sports Detroit, Bally Sports Florida, Bally Sports Great Lakes, Bally Sports Indiana, Bally Sports Kansas City, Bally Sports Midwest, Bally Sports New Orleans, Bally Sports North ve Bally Sports bulunmaktadır. Ohio , Bally Sports Oklahoma, Bally Sports San Diego, Bally Sports SoCal, Bally Sports South, Bally Sports South East, Bally Sports Southwest, Bally Sports Sun, Bally Sports West ve Bally Sports Wisconsin. Bally Sports RSN’leri 42 NBA, NHL ve MLB takımını yayınladı.

Major League Baseball Salı akşamı “tüm beklentiler,[Diamond]’un iflas süreci boyunca taahhüt ettikleri tüm oyunları yayınlamaya devam edeceği” ve ligin “oyunları üretmeye ve yerel taraftarlara dağıtmaya hazır olduğu” şeklinde bir bildiri yayınladı. Diamond veya herhangi bir spor ağının diğer bölgesel organizasyonların kulüplerimizle yaptıkları anlaşma gereği bunu yapamaması durumunda pazarlar.”

Lig açıklaması şöyle devam etti: “20 yılı aşkın süredir MLB.TV’de canlı maç yayını yapan ve 2009’dan beri MLB Network için canlı maçlar üreten bir firma olarak, maçları kesintisiz olarak taraftarlarla buluşturacak deneyime ve kabiliyete sahibiz.” Ayrıca, bu gelişmeyi öngörerek yeteneklerimizi geliştirmek için yerel medyadan anlayan profesyonelleri işe aldık. Uzun vadede, değişen medya ortamıyla başa çıkmak ve nihayetinde daha fazla hayrana ulaşmak için dağıtım modelimizi yeniden tasarlayacağız.”

gerekli okuma

(Fotoğraf: Jerome Miron/ABD Bugün)