Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bears'ın Justin Fields'ı Steelers'a takas ettiği ve QB Caleb Williams'ın potansiyel 1 numaralı draft seçiminin önünü açtığı bildiriliyor

Bears'ın Justin Fields'ı Steelers'a takas ettiği ve QB Caleb Williams'ın potansiyel 1 numaralı draft seçiminin önünü açtığı bildiriliyor

Chicago Bears, yaklaşan NFL Draftında 1 numaralı genel seçime sahip ve bunu kullanacak.

buna göre ESPN'den Adam SchefterBears, 2025 NFL Draftında altıncı tur seçimi karşılığında oyun kurucu Justin Fields'ı Pittsburgh Steelers'a takas ediyor. Bu seçimin, Fields'ın Pittsburgh'daki oyun süresine bağlı olarak dördüncü tur seçimi olabileceği bildiriliyor.

Bu yaz Steelers'la sözleşme imzalayan Russell Wilson, Pittsburgh'un ilk beş oyuncusu ve Fields'ın yedeği olacak. ESPN'den Brock Pryor Cumartesi günü bildirdi.

Anlaşmanın duyurulmasından kısa bir süre sonra Fields, Bears organizasyonuna ve hayran kitlesine bir veda mesajı tweetledi.

Bu arada anlaşma, Fields'ın önde gelen alıcısı DJ Moore'dan ilginç bir tepki aldı:

Geçen yılın 10-7 dizilişindeki her pasör artık başka bir takımda olduğundan, Steelers'ın QB odasında tam bir kargaşanın yaşandığı bir offseason var. Kenny Pickett Philadelphia Eagles'a takas edildi, Mitch Trubisky Buffalo Bills'le ve Mason Rudolph Tennessee Titans'la anlaştı.

Denver Broncos tarafından serbest bırakıldıktan sonra yalnızca ligin minimum tutarını isteyen Wilson gibi, Fields da Steelers için ucuz bir eklentiydi. Wilson sağlıklı ve yetkin olduğu sürece, Fields'ın Bears'ın yeni seçimi olan 4. sıraya yerleşmek için yeterli oyun süresine sahip olacağını görmek zor.

Fields'ın ticaret pazarındaki yetersiz getirisi, 2021 ilk tur QB draft sınıfının zayıf genel performansını yansıtıyor.New England Patriots tarafından genel klasmanda 15. sırada seçilen Mac Jones, altıncı turda Jacksonville'e dağıtıldı. O seçer. San Francisco, Dallas'tan dördüncü turda seçilmek üzere 3. sıradan seçilen Trey Lance'i geride bıraktı. Bu draftın ikinci genel seçimi olan Zach Wilson, bu yaz doğrudan New York Jets tarafından serbest bırakılmayı düşünüyor.

READ  NFL Taslağı: 2021 Seattle Seahawks Serbest Oyuncu İmza Takibi

Bears'la Justin Fields dönemi en hafif tabirle sinir bozucuydu

Bears'ın başlangıç ​​oyun kurucusu için takas yapması, bir oyun kurucu üzerinde 1 numaralı genel draft seçimini kullanmayı planladıklarının mümkün olan en açık göstergesidir. USC oyun kurucusu Caleb Williams'ın 1 numaralı seçim olması bekleniyor.

Bears'ın bazı kararları, Williams'ın bir saha şefi olarak becerilerine ve gücüne atfedilebilir, ancak Fields'ın Bears'la geçirdiği zamanın da bunda çok etkisi vardı. İlk beşte iki yıldan fazla bir süre boyunca mücadele etti, 10-28'lik bir rekora imza attı ve sadece 13 maçta 200 karşılama yardasını gölgede bıraktı.

Fields'ın Chicago'daki koçluktan etkilendiğine şüphe yok. Baş antrenör Matt Eberflus, sürekli olarak Fields'a kendi gücü olmayan şeyler yaptırmaya çalıştığı için haftalık olarak Fields'la ne yapacağını çözemiyor gibi görünüyordu. İkilinin 2022'de baş antrenör/QB ikilisi olarak ilk sezonunun sonuna doğru Fields, Bears'ın bacaklarını daha fazla kullanmasına izin vermesi nedeniyle bir video oyunundaki bir karakter gibi görünerek patlama yaşadı. Sezon sonundaki bu artış, taraftarların yıllardır ilk kez QB'ye başlama konusunda umutlu ve olumlu hissetmelerine neden oldu.

Ancak 2023'te Eberflus işe yarayan yöntemlerden uzaklaştı ve bu da yaygın bir hayal kırıklığına yol açtı. Fields olması gerektiği kadar hareketli değildi ve bu da Bears'ın hücumunu bastırdı. Ve Fields'ın bunun neden olduğu konusunda hayranlardan daha fazla fikri yok gibi görünüyor. Sezonun bir noktasında antrenör ekibini çok fazla kulağına küpe oldukları, ona yararlı olmadığını düşündüğü bilgiler verdikleri veya onu güçlü yönlerinden uzaklaştırdıkları için eleştirdi. Fields Eylül ayı sonlarında bunu söyledi ve o zamandan beri Fields ve Bears'ın pek de uygun olmadığı açıkça ortaya çıktı.

Ayrıca Fields'ın sezonun ortasında dört maç kaçırmasına neden olan bir başparmak da buna yardımcı olmadı; bu, Bears'ın çaylak Tyson Bagent ile 2-2 önde başlamasına neden olan bir gerginlikti.

READ  Lakers Wolves'u yenerken Anthony Davis tarihi istatistik çizgisini belirledi

Detroit Lions ve Atlanta Falcons galibiyetleri de dahil olmak üzere takım için bazı olumlu anlar yaşandı ancak Fields için soru daha da acil hale geldi. Onu tutup 1 numaralı genel seçim için takas mı yapayım, yoksa onu takas edip genel olarak 1 numara olan bir QB franchise'ı mı alacağım?

Bears 2 numaralı kapıyı seçti. Fields'ı gönderdiler ve bu 1 numaralı seçimi takımlarına yeni bir yüz kazandırmak için kullanacaklar.