Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri: şahin Fed yeni nihai fiyat gördüğü için borsa satıyor

Dow vadeli işlemleri, durgunluk korkuları arttıkça Fed Başkanı Powell'a tanık oldu

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede düştü. Federal Rezerv yeniden güçlü bir şekilde yükseldikten ve daha yüksek bir zirve veya “nihai” fiyat belirttikten sonra borsa Çarşamba günü keskin bir şekilde düştü.




X



Bu borsada bir düzeltme. Yatırımcılar temkinli olmalı, ancak önde gelen isimleri aramalıdır.

asırlık koleksiyon (CEH), Şok Dalgası Medikal (SWAV), ATI (ATI), GlobalFoundries (GFS) Ve Enerji Enfazı (ENPH) Hepsi zayıf bir piyasada güçlü nispi güç gösterir.

CELH ve Shockwave Medical stokları şurada mevcuttur: IBD Lider Tablosu İzlenecekler listesi. Celsius Holdings, Enphase ve SWAV kusur 50. ENPH stoğu dosyada IBD Büyük Başlık 20. Çarşamba günü yüzüncü yıldı IBD hissesi bugünShockwave Pazartesi günüydü.

Bu makalede yer alan video, Çarşamba günkü piyasa hız treni hareketini tartışıyor ve Celsius, ATI ve GFS hisselerini analiz ediyor.

Fed toplantısı

Beklendiği gibi, Fed üst üste üçüncü toplantısında kilit faiz oranını 75 baz puan artırdı ve hedef aralığını %3-3.25’e yükseltti.

Fed politika yapıcıları artık federal fon oranını Haziran toplantısından sonra %3,4’ten 2022’nin sonunda %4,4’te görüyor. İşte piyasaların fiyatladığı şey: Kasım toplantısında 75 baz puan daha, ardından Aralık ayında 50 baz puan, yılsonu %4,25-%4,5 aralığı için.

Merkez bankası ayrıca 2023’te bir miktar ılımlı sıkılaştırma sinyali verdi ve federal fon oranının Haziran ayındaki %3,8’lik tahmine kıyasla gelecek yılın sonunda %4,6 olacağını tahmin etti. Bu aynı zamanda piyasa gözlemcilerinin nihai fiyat için bekledikleri ile de uyumlu değil. Politika yapıcılar, oranın 2024’te %3,9’a düşmesini bekliyor.

Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının enflasyondan vazgeçmeyeceğini yineledi. “Yumuşak iniş”in zor olacağını kaydetti, ancak durgunluk olasılığının ne olduğunu söylemedi. Powell, “Bir noktada” Fed’in faiz artırımlarının hızını yavaşlatacağını söyledi, ancak bunun ne zaman olabileceğini belirtmedi. Fed politikasının bir süre için “kısıtlı” kalması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Fed Başkanı Powell, emtia fiyatlarının zirve yapmış gibi göründüğünü de eklese de, işgücü piyasasının “dengesiz” kaldığını söyledi.

READ  Hisse senetleri ekonomik endişelerle zorlu bir çeyreği kapattı

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,5 düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 0.8 düştü. Nasdaq 100 vadelileri %1 düştü.

10 yıllık Hazine faizi 5 baz puan artarak yüzde 3.56’ya yükseldi.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa çarşamba

Borsa, Fed’in toplantı kararıyla mütevazı bir şekilde yükseldi, ardından seansın en düşük seviyelerinde sona eren bir yuvarlanma turuna başladı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Çarşamba günü %1.7 düştü borsa ticareti. S&P 500 yüzde 1.7 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 1.8 düştü. Küçük sermayeli Russell 2000 %1,5 düştü

ABD ham petrol fiyatları yüzde 1.2 düşüşle varil başına 82.94 dolara geriledi.

10 yıllık Hazine getirisi, Fed’in faiz artırımının ardından kısa bir süreliğine %3.62’ye ulaştıktan sonra 6 baz puan düşerek %3.51’e geriledi. 2 yıllık Hazine getirisi %4’ün üzerine çıkarak %4.04 civarında kapandı, ancak seansın en yüksek seviyelerinden uzak.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) %1,8 azaldı. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV)% 1.4 vazgeçti. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %0.8 kaybetti.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’leri (XME) ABD Global Gates ETF’si düşerken %2.1 düştü )Yüzeyleri) seyahat ederken kötü bir oyun gününde %4 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %1,1 düştü. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %1,5 düşüş ve Financial Select SPDR ETF (XLF) %2.1. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %1,7 azaldı.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) ARK Genomics ETF %2,65 düştü ve ARK Genomics ETF (ARKG) %2.7.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


CELH stoku

Celsius hisseleri Çarşamba günü yüzde 3.9 düşüşle 98.23’e düştü. Hisse senetleri, Mayıs başından Ağustos sonuna kadar %209’luk bir artışın ardından 10 haftalık hareketli ortalamalarında destek bulmak için geriledi. İki hafta sonra, CELH hissesi 118.29’da yeni bir tabana sahip olabilir. satın alma noktası. Yatırımcılar, enerji içeceği üreticisi için erken giriş olarak 108.47’yi kullanabilirler.

READ  Texas Electricity Grid ERCOT: Texas Electrical Güvenilirlik Konseyi, ısı dalgası talebi artırdıkça korumayı teşvik ediyor

bu bağıl kuvvet çizgisi CELH hissesi gerçekten rekor seviyelerde.

şok dalgası stoku

SWAV hissesi Çarşamba günü %1,85 düşüşle 284,69’a geriledi ve gündeki 300,96’dan tersine döndü. Shockwave hissesi 21 günlük çizgide destek bulmaya devam ediyor.

ATI. hisse senedi

ATI hissesi, yedi yılın en yüksek seviyesi olan 33.31’den geri çekildikten sonra 21 gün çizgisi civarında işlem görerek %2’nin biraz üzerinde kayıpla 29.67’ye geriledi. Özel külçe üreticisinin hisseleri, önceki bir baza düştü ve 10 haftalık çizginin üzerine çıktı. 10 haftalık bir sıçrama, bir hafta daha uygun bir kuralla erken giriş sağlayabilir.

ATI’nin hisseleri düşerken, RS serisi daha yüksek seviyelerde.

GFS Paylaşımı

GlobalFoundries hissesi %0.9 düşüşle 56.29’a geriledi. Bu, 50 günlük ve tamamen yeni 200 günlük hattın hemen üzerindeyken, GFS hissesi 10 haftalık hattın hemen altında. Talaş dökümhanesinin 2021 halka arzı çok derin çift ​​alt taban Ekran tutacağı 66.06 satın alma noktası. Bu haftanın sonunda, GFS göstergesi, aynı giriş 66.06 ile kendi tabanı olacak kadar uzun olacaktır.

ENPH stoku

Enphase hissesi 15 sent düşerek 304.56’ya düştü ve 21 günlük hareketli ortalamadan destek bulmaya devam etti. ENPH hissesi hala 50 günlük çizgiden devam ediyor, ancak düşüyor. Enphase’in RS serisi haftalardır yeni zirvelere ulaştı.

borsa analizi

Her zaman olduğu gibi, Fed’in faiz artırım kararı, yeni faiz beklentileri ve Powell’ın açıklamalarının ardından borsa düşüş yaşadı ve kısa bir süreliğine güçlü bir şekilde yükseldi ve sonunda sert kayıplarla kapandı. Ana göstergeler, düşüş eğilimi seanslarının dışında nihayet çirkindi.

Piyasalar Çarşamba günü şaşırmamış olsa da, genel olarak Fed’in tonu beklenenden daha şahin olabilir. Ancak nihayetinde, artan resesyon risklerine rağmen, Merkez Bankası enflasyonu fonuna geri getirmek için agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltiyor.

READ  Broadcom, VMware satın alma planlarını duyurdu

Piyasalar genellikle bir günlük Fed tepkisine sahiptir. Ancak hisseler Perşembe günü toparlansa bile bu anlamlı olmaz.

Tüm ana göstergeler Çarşamba günü son dip seviyelerini kırdı ve 50 günlük hareketli ortalamaları kaçırdı. Haziran dipleri çok uzak değil.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Sonuçta önemli olan haber değil, piyasanın haberlere tepkisi. Borsa, Fed’in Çarşamba günkü toplantısının kararına iyi tepki vermedi.

Piyasa kısa vadede toparlanabilir mi, hatta birkaç hafta içinde iyi bir yükseliş sağlayabilir mi? kesinlikle. Ancak yatırımcılar daha fazla kanıt görmek isteyeceklerdir.

Celsius, Shockwave ve Enphase gibi önde gelen hisse senetleri, piyasa ralli girişiminin başlarında alım sinyalleri veriyor olabilir. Ancak yatırımcılar, geniş tabanlı bir yükseliş trendinin devam ettiğinden emin olmak ile hızlı bir şekilde sıcak hisse senetlerine girme arzusunu dengelemek zorunda. Piyasa Haziran ayında veya sonrasında dip seviyelerine doğru ilerliyorsa, ilgili liderlerin yıkılması muhtemeldir.

Gerçek borsa konsolide olursa, birçok fırsat olacak. Anahtar hazır olmaktır.

Bu izleme listeleri üzerinde çalışın. Güçlü göreceli güce ve önemli hareketli ortalamaları tutan veya yeniden kazanan isimlere sahip hisse senetlerine odaklanın.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracını neden basitleştirin? yanmışsınıf en iyi hisse senedi

MarketSmith ile bir sonraki kazanan hisse senetlerini alın

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerinin, Araçların ve Analizlerinin Kilidini Açın