Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir Apple kullanıcısı, deneyimi bir yıl sonra ilk kez anlatıyor

Bir Apple kullanıcısı, deneyimi bir yıl sonra ilk kez anlatıyor

Apple kullanıcısı olduğumdan bu yana resmen bir yıl geçti. Şimdi, bir Apple blog yazarı olarak, benzersiz bir perspektiften geldiğim için bu deneyim hakkında düşünmek için iyi bir zaman olduğunu hissettim.

arka fon

Android her zaman favori telefonum olmuştur. Apple’ın çok pahalı olduğu damgasını aldım ve onu satın alınamaz buldum. Ürünlerine bakan biri olarak, onlara hiç sahip olmadım. Apple cihazlarına zar zor maruz kaldı.

Bir üniversite öğrencisi olarak ilk akıllı telefonum için bir bütçeyle alışveriş yaparken, Samsung Galaxy serisinin kamerasından ve boyutundan etkilendim. iPhone’un küçük boyutu ve boyutu beni ürküttü. O zamanlar bir Android tabletim vardı, bu yüzden Android ailesinde kalma konusunda rahat hissettim. Ayrıca, daha önce sahip olduğum akıllı olmayan her telefon bir Samsung’du; Bu cihazlar işime yaradı.

Ancak, geçen yıl ilk kez bir Apple kullanıcısı olduğumda her şey değişti.

Apple ürünlerine geçme nedenleri

Temmuz 2021’de kendimi ülkemde buldum. verizon Kötü bir şekilde yükseltme ihtiyacı olan alışveriş yapın. O zamanki telefonum 2016’da satın aldığım bir Samsung Galaxy S7 idi. Sonunda yükselttiğimde telefonumu beş yaşında yaptı. 2016’da bir iPhone düşünürken, S7’mi aceleyle satın almam gerekiyordu ve henüz geçiş yapmaya hazır değildim.

Zamanla yavaş S7’den bıktım ve daha hızlı, daha modern bir cihaz için hazırdım. Telefon bulma konusunda YouTube bir bilgi kaynağı haline geldi. İPhone 12’ye baktığımda sonunda iyi göründüğünü düşündüğüm ve basit bir arayüz arzuma uyan bir iPhone buldum.

iPhone anlaşma yaptı

Verizon’dayken, benim için doğru paketi bulmayı hedefleyen bu harika satış elemanının tüm fırsatlarını araştırdım. Mor bir iPhone 12’ye karar verdik ve bu bana ayrıca bir Apple Watch SE almam için özel bir fırsat verdi. Beni iPhone’a iten şey de saatler sonra kendi ülkemde röportaj yapmış olmamdı. elma deposu. Eğlenceli gerçek, ilk iPhone’umda yaptığım ilk arama Apple’ın kendisindendi!

Bir ay sonra Apple Store Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Düşünebilirsin. Apple ürünleri konusunda tecrübesi olmayan biri nasıl şirkette iş buldu? Belki de bana yardımcı olan şey, konaklama endüstrisindeki önceki deneyimlerimdi. Apple Store’da sizin Apple hakkındaki bilginizden çok insanların becerileri önemlidir. Ayrıca eski bir Walt Disney World çalışanı olmam ve işe alım müdürünün büyük bir Disney hayranı olmam da zarar vermedi.

READ  Sony sonunda PlayStation VR2'nin tasarımını ortaya çıkardı

İlk kez Apple kullanıcısı için iOS kültür şoku

Android’den iPhone’a geçmek bana tam bir kültür şoku gibi geldi. iOS’ta gezinirken kendimi yabancı bir bölgedeymişim gibi hissettim. Ancak, bunu doğru yoldan aştım ve kullanımı kolay bulurken yeni iPhone’umun keyfini çıkarmaya başladım.

Özellikle Android’de özlediğim bir şey, telefonum uyku modundayken beni bir bildirimle uyaran yanıp sönen küçük bir ışık. Bir yıl sonra bile, telefonumu kontrol etmemi sağlayan yanıp sönen bir ışık görmeyi bekliyordum.

Apple ürünü kullanıcısı olmanın faydaları

iPhone çok basit. Sadeliği o kadar çekici ki, geçen yıl birkaç aile üyesinin de Apple’a geçmesini sağladım. Tüm Apple cihazlarımın entegrasyonu harika; Bir donanım ekosisteminin bu kadar güzel bir şekilde koordine olabileceğini hiç bilmiyordum. Ayrıca, beni Mac’te başlatma!

Bir yıl sonra, iPhone’umun içini ve dışını biliyordum ve bu deneyimi sevdim. Samsung Galaksilerle geçirdiğim yedi yılda, bazı günler zar zor telefon görüşmesi yapabiliyorum. Şimdi ise benim için işleri zorlaştırmayan ve kullanmaktan keyif aldığım bir telefona sahip olmak omzumu rahatlattı.

mac apple watch ürünleri kullanıcıları için ipuçları

kullandığım ürünler

Geçen yıl aldığınız Apple ürünleri (Apple Store indirimi sayesinde) şunları içerir:

Android’e geri dönecek miyim?

Tamamen Android’e dönüyorum. Bunun belirli bir nedeni yoktur; Belki Samsung markasını özlüyorumdur? İnsanların Android cihazların sunduğu gelişmiş özelleştirme özelliklerini sevdiğini biliyorum; Aslında umurumda değil. Şimdi bilgisayar söz konusu olduğunda, ana odak noktası olarak tamamen Windows’a döneceğim. Aslında hala HP dizüstü bilgisayarıma sahibim ve hem Windows hem de Mac’e sahip olmayı çok isterim.

Apple kullanıcısı olarak geleceğim

Bir Apple tutkunu olarak şu ana kadar çok mutlu oldum. Ancak, ikinci yılda değiştireceğim birkaç şey var.

İdeal olarak, Mac benzeri bir deneyime sahip bir iPad üzerinde çalışmak isterim. iPad’i sevsem de, yaptığınız işe bağlı olarak çalışmak korkunç olabilir. Bir iPad (9. nesil) kullanıyorum ve bu harika bir tablet, ancak ağır çoklu görevler için bir makine değil.

READ  Bu hafta yeni bir PS5 güncellemesi çıkıyor - bir oyun değiştirici

Bir Apple kullanıcısı olarak geleceğimde dört gözle beklediğim bir diğer şey de kamerayla daha verimli olmak. iPhone kamerası oyunun kurallarını tamamen değiştirdiği için gerçekten iyi fotoğraf çekmeyi bilmem gerekiyor. Dışarıda herhangi bir iPhone kamera meraklısı varsa, birkaç ipucu isterim.

İlk ne zaman Apple kullanıcısı oldunuz? Sizi Apple cihazlarına neyin getirdiğini merak ediyorum. Yorumlarda bana bildirin!

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. daha fazla.


Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e göz atın: