Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Boeing 737 üretimine ilişkin FAA incelemesi, tamircilerin otel kartı ve bulaşık sabununu geçici araç olarak kullandığını ortaya çıkardı: rapor

Boeing 737 üretimine ilişkin FAA incelemesi, tamircilerin otel kartı ve bulaşık sabununu geçici araç olarak kullandığını ortaya çıkardı: rapor

ABD Haberleri

Bir rapora göre, Federal Havacılık İdaresi, Boeing'in 737 MAX uçağının üretim sürecinde, büyük tedarikçilerinden birindeki tamircilerin uyumluluğu test etmek için geçici araçlar olarak otel anahtar kartı ve bulaşık sabunu kullanması da dahil olmak üzere düzinelerce sorun tespit etti.

FAA, Boeing ve tedarikçi Spirit AeroSystems'in 5 Ocak'ta 737 Max 9 jetinin kapı contasının 16.000 feet yükseklikte havaya uçmasının ardından başlatılan denetimi sırasında “kabul edilemez” kalite kontrol sorunları tespit etti.

Ajans bulgularını kamuoyuna yayınlamadı, bunun yerine sonuçların ayrıntılarını sundu The New York Times tarafından incelendi Rahatsız edici ve tutarsız bir üretim sürecini ortaya koyuyor.

Boeing 737 MAX'ın üretim sürecinde onlarca sorunla karşılaşıldı. Erişim noktası

Denetçiler, Boeing'in, bir üretim hattının belirli yönlerinin gözden geçirildiği 89 ürün denetiminden 33'ünde başarısız olduğunu ve toplam 97 uyumsuzluk iddiasıyla başarısız olduğunu tespit etti.

Gazetenin haberine göre, 737 MAX uçak gövdesini üreten Spirit AeroSystems, FAA tarafından gerçekleştirilen 13 ürün denetiminden yedisinde başarısız oldu. Başarısızlıklarından biri uçağın kapı fişinin takılmasıydı.

Sunumdaki en şok edici ayrıntılardan bazıları Spirit AeroSytems'in Wichita, Kansas'taki gövde üretim tesisinde meydana geldi.

Gövdesindeki boşluk nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalan Alaska Havayolları'na ait 1282 sefer sayılı Boeing 737-9 MAX'ın gövde bağlantı alanı, Portland, Oregon'da Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurulu (NTSB) tarafından yapılan inceleme sırasında görülüyor. . Reuters aracılığıyla

Times'ın haberine göre FAA denetçileri, bir vakada şirket teknisyenlerinin bir kapının üzerindeki contayı kontrol etmek için otel anahtar kartı kullandığını gözlemledi ve diğer Spirit teknisyenlerinin kapı contasına “hazırlık sürecinde yağlayıcı olarak” Dawn sıvı sabunu uyguladığına tanık oldu. .

Son olayda, teknisyenler bulaşık sabununu silmek ve kapı kilidini temizlemek için ıslak bir bez kullandı. Satış noktasının elde ettiği denetim bulgularını detaylandıran belgede, tamircilere verilen talimatların “teknisyen tarafından izlenecek veya kaydedilecek spesifikasyonlar/prosedürler konusunda belirsiz ve belirsiz” olduğu belirtildi.

Boeing'in yeniden satın almak için görüşmelerde bulunduğu Spirit AeroSystems'in bir sözcüsü Times'a şirketin “düzeltici önlem almak için tespit edilen tüm uygunsuzlukları gözden geçirdiğini” söyledi.

READ  BlackRock'tan Larry Fink yaklaşan emeklilik krizi konusunda uyardı ve "LifePath Maaş Çeki"ni açıkladı
FAA, Boeing'de yapılan bir denetim sırasında “kabul edilemez” kalite kontrol sorunları keşfetti. Erişim noktası

Boeing, denetimin sonuçları hakkında hemen yorum yapmadı; FAA, Alaska Havayolları uçuşundaki kapı contası olayıyla ilgili devam eden soruşturması ve Boeing'in buna tepkisi nedeniyle bu denetimi açıklamayı reddetti.

Şirketin, denetimde ortaya çıkan “sistemik kalite kontrol sorunlarını” ele almak için 90 gün içinde kapsamlı bir eylem planı geliştirmesi gerekiyor.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu da korkunç kapı paneli patlamasını araştırıyor ve Adalet Bakanlığı Boeing hakkında ceza soruşturması başlattı.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/03/12/us-news/faa-audit-of-boeings-737-prodüksiyon-found-mechanics-using-hotel-card-and-dish-soap-as-makeshift- Tools-report/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın