Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin Dışişleri Bakanı şunları söylüyor: Çin ve Avrupa Birliği açık bir duruş sergilemeli ve korumacılığı reddetmeli

Çin Dışişleri Bakanı şunları söylüyor: Çin ve Avrupa Birliği açık bir duruş sergilemeli ve korumacılığı reddetmeli

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Malta Dışişleri Bakanı Carmelo Abella ile 13 Eylül 2018’de Pekin, Çin’deki Diaoyutai Devlet Konukevinde bir araya geldi. Lintao Zhang/Havuz Reuters aracılığıyla Lisans haklarının alınması

PEKİN (Reuters) – Çin devlet medyası Pazartesi günü Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’ye atıfta bulunarak, Çin ve Avrupa Birliği’nin “açık duruşunu” sürdürmeye ve “korumacılığı reddetmeye” devam etmesi gerektiğini söyledi.

Devlet destekli Xinhua haber ajansının aktardığına göre Wang, Çin’in sürekli olarak AB’nin stratejik bağımsızlığını ve Avrupa entegrasyonunu desteklediğini ve iki tarafın “açık bir tutum sergilemesi, serbest ticareti güçlü bir şekilde desteklemesi, korumacılığı reddetmesi ve Çin’in olumlu etkilerini fark etmesi” gerektiğini söyledi. AB işbirliği.” .

Wang’ın, “Çin ile Avrupa Birliği arasındaki işbirliği farklılıkların ötesindedir ve iki taraf rakip değil ortaktır.” dediği kaydedildi.

Wang’ın yorumları, Avrupa Komisyonu’nun geçen hafta AB otomobil üreticilerini, aşırı hükümet sübvansiyonlarından yararlandığını söyledikleri Çin elektrikli araç ithalatından korumak için cezai tarifeler uygulayıp uygulamayacağına ilişkin bir soruşturma başlatmasından birkaç gün sonra geldi.

Xinhua, bu açıklamaların Wang’ın Maltalı mevkidaşı Ian Borg ile cumartesi günü yaptığı ve Çin ile Malta’nın Çin ile Avrupa Birliği arasındaki iş birliğini geliştirmek için birlikte çalışma konusunda anlaştıkları toplantı sırasında geldiğini bildirdi.

Wang, Çin’in Malta’nın Çin-AB ilişkilerinin geliştirilmesinde olumlu bir rol oynamaya devam etmesini umduğunu söyledi.

(Röportaj Liz Li ve Şangay’daki haber odası tarafından yapılmıştır – Arapça Bülten için Muhammed tarafından hazırlanmıştır) Düzenleyen: Jamie Freed ve Michael Perry

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar
READ  Çin'in tatil turizmi geliri pandemi öncesi seviyenin %39,2'si