Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin’in Chang’e 6 Moon sondasında gizemli bir misafir var

Çin’in Chang’e 6 Moon sondasında gizemli bir misafir var

Çin’in Chang’e 6 ay araştırma misyonu ayın uzak tarafına doğru gidiyor ve iniş aracının yan tarafında küçük bir gezicinin bağlı olduğu görülüyor. Yeni fotoğraflarda görüldü Çin Havacılık ve Uzay Teknolojisi Akademisi (CAST) tarafından yayınlanmıştır.

Çin Ulusal Uzay İdaresi bugün, geçen hafta fırlatılan sondanın uzaya ulaştığını duyurdu Ay yörüngesine başarıyla girildiBu, uzay aracının önümüzdeki ayın başlarında inişine doğru büyük bir adım.

Ancak Space.com’un web sitesi Raporlar, insanların farkettim CAST tarafından yayınlanan görüntüler, uzun menzilli bir görev için çok küçük görünen gizemli küçük bir geziciyi gösteriyor. Şangay Seramik Enstitüsü İpuçları Web sitelerinde toprak ve kayalardaki suyu tespit etmek için kullanılabilecek bir kızılötesi görüntüleme spektrometresi de bulunabilir. Daha önce açıklanmıştı Uzay haberleri.

لم تكشف الصين سوى القليل عن أهداف Chang’e 6. من المعروف أين سيهبط، وهناك هدف لإعادة العينات إلى الأرض، على غرار مجموعة الصين من العينات القريبة في مهمة Chang’e 5 في عام 2020. كما أنها تحمل حمولات من فرنسا والسويد وإيطاليا، Ek olarak Pakistan CubeSat.

Bu, Çin’in uzaya sürpriz bir cihaz göndermesi ilk kez değil. Çin’in 2021’de Mars’a yaptığı Tianwen-1 misyonu sırasında CNSA’nın gölgesi, Zhurong gezicisinin selfie’sini çeken bir kamerayı düşürdü.

READ  Serin bir kırmızı cüce yıldızın yörüngesinde dönen dev bir tüylü gezegen