Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

College Football 25’in çevrimiçi Hanedan modunda çapraz oyun neden etkinleştirilmiyor? Hayranların sorularını yanıtlıyor

College Football 25’in çevrimiçi Hanedan modunda çapraz oyun neden etkinleştirilmiyor?  Hayranların sorularını yanıtlıyor

İki hafta önce EA Sports’un Orlando stüdyosundan çıktığımda çok şaşırmıştım. College Football 25 hakkında çok fazla bilgi ve açıklanacak çok şey vardı. Editörümü aradım ve ona bunun yolculuktaki tek hikaye olamayacağını söyledim. En az üç olması gerekiyordu.

Oynanıştan Dynasty’ye, isme, görselliğe ve benzerliğe, Road to Glory’ye ve daha fazlasına kadar öğrendiğim her şey hakkında 6.000’den fazla kelime döktüm.

Ama hala konuşulacak daha çok şey var. Yorumlarda ve Twitter’da büyük konulardan sormayı hiç düşünmediğim küçük şeylere kadar pek çok sorunuz vardı. Bu, oyun Temmuz ayında piyasaya sürülmeden önce mümkün olduğu kadar çok sorunuzu yanıtlamaya çalışıyorum.

Ziyaretimde dikkat çeken bir şey varsa o da bu oyunun kolej futbolu taraftarları tarafından yapılmış olmasıdır. Sporu ve onu benzersiz kılan her şeyi gerçekten seviyorlar ve bu eşsiz duyguyu mümkün olduğu kadar yakalamaya çalışıyorlar. Oyun mükemmel olmayacak. Muhtemelen hoşunuza gitmeyecek şeyler olacaktır. Nasıl olduğunu yakından gördüm zor Bir video oyununun yapımı ve bunun için harcanan emek miktarıdır. Ancak bu geri dönüş için oyunun emin ellerde olduğuna güvenebilirsiniz.

Darbe bülteni

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

O satın alırPulse bültenini satın alın

Gelelim sorularınıza. O kadar çok vardı ki bu iki bölüme ayrılacak.

Not: Sunulan sorular uzunluk ve netlik açısından biraz düzenlenmiştir.

Yalnızca Dynasty modunu oynuyorsanız deluxe sürümleri satın almak mantıklı mı? -Robert D.

Bu başlangıç ​​için iyi bir soru. NCAA Football 14’ten bu yana oynamayan pek çok kolej futbolu hayranı var ve “Deluxe Edition”, “Ultimate Team” modu ve daha fazlası gibi bu yeni terimlerin çoğunun ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirler. Topladığım kadarıyla Deluxe Sürümü almanın başlıca avantajları oyuna erken erişim ve daha fazla Ultimate Team ödülü.

Standart Sürüm için ön sipariş verirseniz, 19 Temmuz’da onu alacaksınız ve bazı Ultimate Team bonus paketlerine sahip olacaksınız. Deluxe Sürüm için ek 30$ karşılığında ön sipariş verirseniz, 16 Temmuz’da oyuna, aynı Ultimate Team bonus paketlerine ve 4.600 Ultimate Team puanına (para birimi) sahip olacaksınız.

Yani, eğer sadece eskisi gibi Dynasty oynamakla ilgileniyorsanız, 30$’lık fark oyuna üç gün önce ihtiyacınız olup olmadığına bağlıdır. Tanıdığım bazı insanlar bunun kendileri için değerli olduğunu söylüyor. Henüz ne alacağıma karar vermedim çünkü o hafta SEC medya günlerinin ortasında meşgul olacağım.


College Football 25, temmuz ayında vizyona girecek. (Ekran görüntüsü EA Sports’un izniyle)

Yazı tura oyun içinde mi atıldı yoksa Madden’daki gibi otomatik olarak mı dağıtıldı? – @Michael_Brian14

Güzel soru, bunu oyun hikayesinde ele almalıydım. Yakın zamanda Madden oynamamış olanlar için yazı-tura yok. Oyun ayarlarında yazı-tura atışı için kazanma/kaybetme tercihini belirleyebilirsiniz (örneğin, parayı kazanırsanız tekme atmak veya kaybederseniz rüzgarı almak gibi). Üniversite futbolunda da durum böyle. Uzatmada, karar vermeniz gereken bir yazı tura atılacaktır.

READ  Kuzgunlar daha fazla draft seçimi eklemeye çalışacak mı?

Bu oyunla Madden arasında herhangi bir geçiş var mı? Merak ediyorum, Road to Glory’de 1. Tur statüsüne kadar bir oyuncuyu çalıştırırsam, aynı oyuncuyu Madden’de Oyuncu Yarat modunda kullanabilir miyim? -Justin B.

Sen Olabilmek Road to Glory oynatıcınızı Madden’in Superstar moduna aktarın, ancak yapamam Taslak derslerini Dynasty’den Madden serisine aktarın. İhraç edilebilir draft derslerinin olmaması, orijinal hikayemdeki her şeyden daha fazla tepkiye neden oldu, ancak bunun açıklaması basit: EA, oyuncuların üniversiteden sonraki benzerlikleri için değil, yalnızca üniversitedeki benzerlikleri için lisansa sahiptir. EA, Kolej Futbolu’ndan Madden’a oyuncu yerleştirmenize yasal olarak izin veremez.

Evet, kolej oyuncuları ilkbaharda NFL’ye katılıyor ve EA Sports’un oyuncuları kullanmak için bir NFLPA lisansı var, ancak herkes NFLPA’ya katılmıyor. Marvin Harrison Jr. henüz NFLPA’yı imzalamadı ve çoğu üniversite oyuncusu oraya ulaşamadı. Bu noktada oyuncular, sonbahardaki yeni oyun için Madden’a eklenme süreci için EA tarafından NFL Scouting Combine’da inceleniyor.

Ancak Road to Glory modunda bir oyuncuyu eğitebilir, üniversitede dört yıl oynayabilir ve ardından onu Madden’s Superstar moduna götürebilir, burada birleştirmeye gidebilir, draft edilebilir ve bireysel bir profesyonel kariyere sahip olabilirsiniz. Geçmişte Superstar modunu pek oynamadım ama bir Road to Glory oyuncusuna sahip olmak onu daha cazip hale getirebilir.

derinleştirmek

Daha derine git

İki saat College Football 25 oynadım. İşte öğrendiklerim

EA’in Dynasty modunu neden platformlarda çevrimiçi olarak kullanılabilir hale getirmediğine dair herhangi bir ayrıntı var mı? -Jesse K.

Anladığım kadarıyla bu, EA’in oyunun ilk versiyonunda bulamadığı bir şey. Bu benim için çok önemli çünkü yalnızca bir oyun alacaksam PS5’e 400 dolardan fazla harcamak istemedim, bu yüzden daha ucuz olan Xbox’ı aldım. Ama PS5 arkadaşlarım var. Hala onlara karşı oyunlar oynayabileceğim ve Road to the College Football Playoff maçlarını oynayabileceğim. Umut, çevrimiçi hanedanlığın gelecekte Madden gibi mevcut olacağıdır.

Hanedan Modunda konferans formasının üzerindeki yama yeni konferansa göre değişecek mi? Örneğin, Florida Eyaletini Big Ten’e koyarsanız, ACC yamasının yerini Big Ten yaması alacak mı? Daha önce yamanın NCAA logosuna değişeceğini düşünmüştüm. – Sam H.

Bize, bir takımın konferanslarını değiştirmesi durumunda saha ve forma yamaları da dahil olmak üzere her şeyin konferans logosunun değişeceği söylendi.

Konu, oyunun baş tasarımcısı Christian Brandt’ın bize tamamı gri olan çok eski stadyum tasarımlarını gösterdiğinde ortaya çıktı ve hangi stadyum olduğunu tahmin etmek zorunda kaldık. North Carolina Eyaleti ortaya çıktığında Brandt, sahada ACC logosundan bahsetti ve okulların konferansları değiştirmesi durumunda tüm logoların değişeceğini söyledi.

READ  Detroit Lions - Los Angeles Rams hisse senedi raporu: Lions'ın play-off galibiyetinden sonraki 9 hamle

Lisede Road to Glory’de oynayamıyorsanız okulunuza nasıl gidebilirsiniz? Sadece birini mi seçiyorsunuz yoksa ilk başta işe alım var mı? Oyuncu derecelendirmeniz nasıl belirleniyor (bir yıldız, beş yıldız vb.)? -Charlie L.

Başlangıçta ne seçtiğinize bağlıdır. Oyuncu puanınızı etkileyecek olan yıldız puanınızı, iki yıldız olasılığından (toplamda 65) beş yıldız olasılığına (toplamda 79) kadar seçebilirsiniz. Ayrıca pozisyonunuzu (QB, RB, WR, MLB, CB) ve bu pozisyonun arketipini de seçeceksiniz. Yıldız seviyenize bağlı olarak oyuncunuza verebileceğiniz daha fazla zihinsel yeteneğe sahip olacaksınız. Akademik destek, koçluk durumu ve oyun süresi gibi sizin için en önemli olan iş tekliflerini seçeceksiniz.

Cevaplarınıza göre size en uygun teklifleri alacaksınız. Size en uygun okulu seçmek zorunda değilsiniz ancak süreç budur.

Geçmişte lisenin ayrıntılarını ve zafere giden yolda yapılan çalışmaları takdir ederdim ama pek umursamazdım. Üniversite kısmına geçmek istiyordum. Geliştiriciler sıfırdan yeni bir oyun geliştirirken geri alabilecekleri alanlara baktıklarında bu alanın ihmal edilen alanlardan biri olduğunu gördü. Eğer oyunculardan güçlü bir destek gelirse gelecekte geri dönebilir. Ancak EA’in 10 ila 20 saat sürmesi gerektiğini söylediği RTG’nin bu sürümü, bu oyun modunu daha fazla kişiye açmalı.

Oluşturulan oyuncuların niteliklerini değiştiremeyeceğinizi söylediniz. Bu onların istatistikleri için geçerli mi? Kadrolara girip favori oyuncunuzu 99 vb. yapamazsanız bu gerçekten kötü görünebilir. – Laker Hater W.

Gerçek bir oyuncunun istatistiklerini veya vücut görünümünü değiştiremezsiniz. EA Sports’un bize söylediği gibi, gerçek oyuncular olmadan oyun olmazdı ve oynamamaları için de hiçbir neden yok.

Şunu söylemeliyim ki, sanırım aldığım ilk soru, gerçek oyuncuların omuz pedlerini ve ekipmanlarını değiştirip değiştiremeyeceğinizdi. Bu, yapmayı hiç düşünmediğim ve sormayı hiç düşünmediğim bir şeydi ama bunun bazı insanlar için büyük bir sorun olduğunu öğrendim. Kontrol ettim ve cevap evet, gerçek oyuncuların ekipmanlarını değiştirebilirsiniz.

derinleştirmek

Daha derine git

EA Sports, Kolej Futbolu 25’teki büyük NIL sorununu nasıl ele aldı?

Team Builder web sitesinin oyundan önce yayınlanacağı yönünde bir beklenti var mı? -Beto J.

Henüz bilmiyorum. Team Builder hakkında orijinal duyuruda belirtilenin ötesinde herhangi bir yeni bilgi alamadık. Eminim umut budur.

Team Builder açısından, bu modu FCS programları oluşturmak için kullanıp kullanamayacağınız konusunda bir yanıt alamadım, ancak buna karşı lisanslama nedenleri olabileceğini düşünüyorum.

Hanedan Modunda bir dizi mikro işlem özelliği bekleyebilir miyiz? Gerçek paranızı, işe alımları ve transferleri çekmek amacıyla okulunuzun NIL girişimini finanse etmek amacıyla sanal para satın almak için kullanmak ister misiniz? -John K.

Geçen hafta açıkladığım gibi cins modunda hiçbir şey yok. Oyunculara teklif verilmez. Oyuncu desteği olarak Zafere Giden Yol modundadır.

READ  Braves, 2023 NL Doğu şampiyonluğunu elde etti

Mikro işlemlere gelince, henüz emin değilim ve bunun, mikro işlemlerin oyunları ele geçirmesinden rahatsız olan modern oyuncular için büyük bir endişe olduğunu biliyorum. EA Sports’un bize yaptığı çok uzun sunumda bu konuya değinilmedi. EA, bu kitlenin büyük bir kısmının eskisi gibi sadece Dynasty ve Road to Glory oynamak istediğini biliyor.

Ultimate Team’in Madden’de olduğu gibi mikro işlemlere ağırlık vermesi muhtemeldir. Ama bu hiçbir zaman ilgilendiğim bir oyun tarzı olmadı. Başkalarının bundan gerçekten hoşlandığını biliyorum. Ancak bu oyunu eski oyunları oynadığınız gibi oynamak istiyorsanız bunu mikro dönüşümler olmadan da yapabileceğinizi düşünüyorum.

Her zaman ekiplerimiz olacak mı? Stetson Bennett’in bunu Herschel Walker’a devrettiğini veya Cam Newton’un Bo Jackson’a verdiğini görmek harika olurdu. -Eric W.

Yakın zamanda NBA 2K oynadım ve Efsanevi veya Tüm Zamanların takımlarını kullanma seçeneği kesinlikle güzeldi. Ancak bunu bir kolej futbolu maçı için yaratmak, bu deneyimli oyuncular için çok fazla lisansa ihtiyaç duyulması nedeniyle büyük bir girişim olacaktır. Ultimate Team’de ekleyebileceğiniz oyuncular olarak kolej futbolu efsaneleri olacak, ancak bu oyuncuların kim olacağını henüz bilmiyoruz.

derinleştirmek

Daha derine git

College Football 25’in Hanedan Modunda neler var? Hepimiz biliyoruz

PC’ye çıkmayacak mı? – Humberto C.

PC’de yayınlanmayacak ve bazı insanların bundan rahatsız olduğunu biliyorum. Kardeşim bilgisayar oyunlarının hayranıdır ve onun tek cihazı Nintendo Switch’tir. EA Sports bu konu hakkında resmi olarak bir yorumda bulunmadı Extra Points’ten Matt Brown’un güzel bir hikayesi vardı Geçtiğimiz ay. Benim bu işlerle uğraşan insanlarla yaptığım görüşmelere dayanan anlayışım onunki gibi bir şey: Temel olarak, bu noktada buna değmez. Bu oyunun yapımı zaten birkaç yıldır sürüyor, geçen yılki asıl hedeften geri çekildi ve hâlâ bir araya getiriliyor. Bu yalnızca PS5/Xbox sürümleri içindir. Bir PC oyunu oluşturmak, özellikle modlama, hile önleme ve lisanslama geçici çözümü sorunları dikkate alındığında daha karmaşıktır. EA Sports’un bu oyuna yalnızca kaydolan oyuncuların katılmasını sağlama konusunda daha katı hale geldiğini biliyorum. Dolayısıyla odak noktası yeni nesil konsoldu.

Kolej Futbolu/NCAA’nın Kuzey Amerikalı kullanıcılar arasında küresel FIFA/FC ve hatta Madden izleyicilerinden daha ağır olduğu da doğrudur. Kuzey Amerika’daki spor oyunlarının büyük çoğunluğu konsollarda oynanıyor. Gelecekte bilgisayar oyunu olabilir mi? Belki, özellikle EA’nın bütün bir oyunu sıfırdan yaratmasına gerek olmadığında. Ancak bu oyunun oyuncularının büyük çoğunluğunun nerede olduğu göz önüne alındığında, oyunun bu ilk versiyonu için ne yer ne de zaman vardı.

(Ekran görüntüsü EA Sports’un izniyle)