Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Coşkunuzu Azaltın: Larry David'in komedisi 12 seriden sonra sona eriyor

Coşkunuzu Azaltın: Larry David'in komedisi 12 seriden sonra sona eriyor
  • Stephen McIntosh'un yazdığı
  • Eğlence muhabiri

Fotoğrafa yorum yapın,

Larry David, 2017 yılında yeniden başlayan dizide kendisinin abartılı bir versiyonunu canlandırıyor.

Hiciv komedi dizisi Curb Your Enthusiasm, dizinin 12 sezonunun öne çıkan anlarına damga vuran finaliyle Pazar günü sona erdi.

HBO dizisi, Los Angeles'ta yaşayan yarı emekli bir televizyon yazarı ve yapımcısı olan Larry David'i kendisinin abartılı bir versiyonu olarak canlandırıyor.

Empire, son sezona ilişkin incelemesinde komediyi “her zaman TV Comedy Hall of Fame'de” olarak tanımladı.

Ancak AV Kulübü son bölümün “sürpriz olmadığını” söyledi.

Cub Your Enthusiasm'ın ilk bölümü 2011'de sona erdi, ancak dizi altı yıl sonra yeniden başladı. Toplamda 120 bölüm vardı.

“İlk kez 1999'da özel bölüm olarak yayınlandıktan sonra 2000 yılında normal dizi olarak yayına başlayan Curb, bu yüzyıl kadar eskidir ve sürekli sınırları zorlayarak ilerlemektedir.” Variety'den Daniel Daddario yazdı.

“Yirmi yıldır trend olan akşam yemeği partisi temalarını takip etme konusunda her zaman en iyi şekilde zarif olmasa da sağlam bir iş çıkardı. Dizinin hızlı tempolu doğası – olay örgüsünün gevşek ana hatları etrafında inşa edilen tamamen doğaçlama konuşmalarla – etkili bir şekilde bir kategori icat etti Ama aynı zamanda gösterinin doğası gereği kör bir araç olduğu anlamına da geliyor.

“Larry ve arkadaşları çok komikler, yüksek sesle yaşıyorlar ve izlemesi gerçekten keyif veren tek kişilik üstünlük oyunları oynuyorlar. Ancak nadiren kurnaz oluyorlar.”

Fotoğrafa yorum yapın,

Sondaki alt senaryolardan birinde, Leon (J.P. Smoove) nihayet TV komedisi Seinfeld'i izliyor.

Her bölümün olay örgüsü ve alt olay örgüsünün temel yapısı David tarafından yazılmıştır, ancak dizinin diyalogları büyük ölçüde oyuncular tarafından doğaçlama yapılmıştır.

Son sezonun genel hikayesi, Larry'nin yanlışlıkla Georgia'nın seçim yasalarını ihlal etmesiyle ilgili devam eden belirsizlikti.

Mahkeme salonunda, sezon finalinde dizide daha önce yer alan birkaç karakter ifade vermek üzere göründü; bu, yıllar boyunca popüler hikayelerin hatırlanmasına yardımcı olan bir cihazdı.

Ancak sezonun başlarında yayınlanan bir incelemede, Empire Boyd Hilton tarafından önerildi Gösteri, genel olay örgüsüne tam olarak hizmet etmeyen sahnelerle sonuçlandı.

“Bu sezonun en komik sahnelerinden bazılarının, David'in cansız nesnelere veya farkında olmayan hizmet sektörü çalışanlarına karşı aciz bir öfke aracı olduğu zamanlarda ortaya çıkması, David'in komedi etkisi için her şeyi çıkarmaya ne kadar istekli olduğunun bir ölçüsüdür” dedi. .

“Bu spesifik sahnelerin hiçbir yere varması gerekmiyor ve gitmeleri de gerekmiyor. Dizi hâlâ tamamen aptalca bir komediye zaman ayırıyor ve bunun için Tanrılara şükrediyorum.”

Fotoğrafa yorum yapın,

Curb Your Enthusiasm, koşusu sırasında Emmy ve Altın Küre kazandı

Gösterinin bir dizi ünlüsü, haber sunucusu ve diğer konuk yıldızları gösteriye veda etti.

Filmin sonu aynı zamanda David'in ortak yarattığı televizyon komedisi Seinfeld'e, bizzat Jerry Seinfeld'in katılımı da dahil olmak üzere çok sayıda göndermeyi içeriyordu.

Korb'un vardığı sonuç, David'in Seinfeld'in 1990'ların sonundaki son bölümünde aldığı eleştirilere birkaç gönderme içeriyordu.

Bir alt plan, Larry'nin arkadaşı Leon'un (J.P. Smoove) sonunda Seinfeld'i izlemek için etrafta dolaştığını ve Larry'yi işin nasıl bittiği konusunda sorgulamasına olanak tanıyan bir araç yarattığını gördü.

Konuşmaları Larry'ye bu dizi hakkındaki eleştirilere dolaylı olarak değinme fırsatı verdi ve sonunda şu cümleyi söyledi: “Senin fikrinle gerçekten ilgilenmiyorum.”

son bölüm incelemesi, CNN'den Brian Lowry şunları söyledi: “Açıkçası David, HBO'dan yaratıcı bir şekilde, kendi şartlarına göre veda etme hakkını kazandı ve evet, tepki konusunda endişelenmesine gerek yok.

“Ancak Seinfeld'in olay örgüsünde David'in sadece kendisine değil, çoğu kişinin uzun süredir onun birkaç bariz hatası olarak gördüğü şeye de gülebildiğini görmek güzeldi.

“Genel olarak bakıldığında, Larry'nin de söylemeyi sevdiği gibi, sonuç oldukça güzeldi ve aslında bundan biraz daha iyiydi. Ve Larry bu bölümde hayatında hiçbir şey öğrenmediğini söyleyerek bir noktaya dikkat çekti ve bunu sıraladı. dizi finalleri ölçeğinde aksini önerebiliriz “

Fotoğrafa yorum yapın,

AV Kulübü için yazan bir eleştirmen, sonun “pek sürprizden yoksun” göründüğünü söyledi[LarryDavidashimselfveSanaaLathanasSibbySanders[لاريديفيدفيدورهوسناءلاثانفيدورسيبيساندرز[LarryDavidashimselfandSanaaLathanasSibbySanders

“Tüm sezon boyunca bu büyük Seçim Dürüstlüğü Yasası/su şişesi davasına giden her şey göz önüne alındığında, 'Hevesinizi Azaltın'ın Larry'nin yargılanmasıyla sona ereceğini hepimiz biliyorduk, tıpkı Seinfeld'in 1998'deki iki bölümlük finalinde yaptığı gibi.” .

“Bu kaçınılmazdı, ancak oyunda bazı değişkenler de vardı: 1) adamımızın suçlu bulunup hapse girip girmeyeceği ve 2) Larry'nin önceki sezondaki hangi günahları adamı suçlayacaktı.

“Hayran hizmeti eğlenceli mi? Elbette sorun değil. Ve mahkeme olayı, gösteriye nostaljik bir his vermek için 1-12. Sezonlardan klipleri toplamak için kullanışlı bir araçtır (tabii ki bunu ilk olarak Seinfeld'in yapmasının nedeni de budur).” ..ama olay şu ki, “Bu bölüm Seinfeld finali etrafında o kadar dönüyordu ki, biraz öngörülebilir görünüyordu ve pek sürprizden yoksun görünüyordu.”

'Zamanlama önemli'

“İzlerken tuhaf bir şeyler hissettim” dedi. “Beni rahatsız eden ara sıra yaşanan komedi aksaklıkları değildi. Curb'ün sonunun gösterinin kendisinden daha fazlasının sonuna işaret ettiği hissi değildi; göçmenlerin Yidişkeit'i ve göçmenlerin çocuklarının Yahudi mizahı versiyonu, uzun süredir düşüşte.

“Hayır, yanlış olan zamanlama ve o anın sefaletiydi. Geçtiğimiz altı ay boyunca yaşanan zulüm ve katliamın ortasında 'Curb'un finalini düşünmek ya da 'Filistin Tavuğu' bölümünü yeniden izlemek zordu.

“Terbiye komedisi uygarlığın gelenekleriyle oynar ve uygarlık barbarlığa boyun eğdiğinde çekiciliğini kaybedebilir. Komedide olduğu gibi yaşamda da zamanlama çok önemlidir.”

READ  David Harbour ve Lily Allen'ın ev turu çok çiçekli