Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Costner’ın filmi “Horizon” gişede büyük başarı elde etti

Costner’ın filmi “Horizon” gişede büyük başarı elde etti

Kaygılı birinin başrolünü üstlendiği Inside Out 2, üst üste üçüncü haftadır Kuzey Amerika’nın 1 numaralı filmi olarak sinemaseverlerde yankı uyandırmaya devam ediyor. Korku gerilim filmi “Sessiz Bir Yer: Birinci Gün” de beklenenden güçlü bilet satışlarıyla kültürel ilgi uyandırdı.

Ancak bilet alıcıları, Kevin Costner’ın bir zamanlar sinemaya yönelik olan Eski Batı serisinin ön filmi olması beklenen üç saatlik projesi “Horizon: An American Odyssey – Chapter One”ı büyük ölçüde reddetti. Doğrudan akış hizmetine Büyük ekrana çıkmadan önce.

Gişe analistlerinin Pazar günü yaptığı tahmine göre, Pixar’ın “Inside Out 2” filmi ABD ve Kanada’da 57,4 milyon dolar hasılat elde etme yolunda ilerliyordu; bu da üç haftalık toplamda yaklaşık 470 milyon dolar anlamına geliyordu. İyi değerlendirilen devam filminin küresel bilet satışları 1 milyar dolara yaklaşıyor. Temmuz 2023’te gösterime giren Barbie’den bu yana hiçbir film bu satış eşiğine ulaşamadı.

haftasonu için,”Sessiz Bir Yer: Birinci GünYurt içi bilet satışlarından yaklaşık 53 milyon dolar gelir elde edilmesi bekleniyordu; bu rakam, sinemaseverlerin ilgisini izleyen anketlere dayanan analistlerin yayın öncesi beklentilerinin yüzde 30’dan fazla üzerindeydi. Yapımı Paramount’a tahminen 67 milyon dolara mal olan Sessiz Bir Yer: Birinci Gün’de Lupita Nyong’o, kedisi Frodo ile birlikte son derece hassas kulaklara sahip uzaylıların korkunç istilasına katlanmak zorunda kalan bir kanser hastasını canlandırıyor.

Tanıtım filmleri risklidir. Dikkate değer flop’lar arasında “Furiosa: The Mad Max Saga”, “The First Omen” ve “Light Year” yer alıyor. Hayranlar hikayenin ilerleyen kısımlarında ne olacağını zaten biliyor, bu da stüdyo pazarlamacılarının heyecan yaratmasını zorlaştırıyor ve ön filmlerde genellikle franchise’ları ilk etapta popüler hale getirmeye yardımcı olan yıldızlar eksik. Örneğin Emily Blunt ilk iki Sessiz Yer filminin baş kahramanıydı.

READ  Foo Fighters, davulcu Taylor Hawkins'in ölümünden bu yana ilk yeni albümünü duyurdu.

“Birinci Gün”ün güçlü gösterisi, stüdyosu Paramount’un yakın zamanda dikkat dağıtıcı bir satış dramına yakalandığı göz önüne alındığında daha da etkileyici. Şirketin hâkim hissedarı Shari Redstone, üst düzey bir yöneticiyi kovdu, devralma teklifinde taviz verdi ve sonunda her şeyi iptal ederek hisse senedi fiyatlarının hızla düşmesine neden oldu. Kargaşaya rağmen Paramount’un film ekibi “Birinci Gün”ü ustalıkla piyasaya sürdü.

Costner’ın yapımının 100 milyon dolara, pazarlamasının da 30 milyon dolara mal olduğu, çokça duyurulan filmi “Horizon” ise üçüncü sırada yer aldı. Analistler onun 11 milyon dolar kazanma yolunda olduğunu söyledi. (Tiyatrolar ve stüdyolar bilet satışlarını kabaca 50-50’ye bölüyor.) Costner, popüler çağdaş Western dizisi “Yellowstone”un hayranlarının, özellikle de ülkenin ortasında yaşayanların sinemalara akın edeceğini umuyordu. Bunun boş bir hayal olduğu kanıtlandı.

‘Horizon’ önümüzdeki haftalarda kendine yer edinebilir mi? Gişe uzmanları iyimser olmadıklarını belirterek, Kötü yorumlar. Ayrıca bilet alıcıları CinemaScore anketlerinde “Horizon”a B-eksi verdi, bu da ağızdan ağza dolaşan haberlerin zayıf olacağı anlamına geliyor.

Warner Bros. filmin ikinci bölümünü 16 Ağustos’ta yayınlayacak. Costner üçüncü taksit için üretime başladı ve dördüncü taksitin de duyurusunu yaptı.

Warner Bros. yalnızca kiralık bir distribütör olarak, bu da stüdyonun filmlere hiçbir yatırım yapmadığı ve dolayısıyla hiçbir mali riske sahip olmadığı anlamına geliyor. (Şirket, hizmetlerinin ücreti olarak bilet satışlarından yaklaşık yüzde 8 pay alacak.) Projeyi finanse etmek için Bay Costner, Santa Barbara, California’daki gayrimenkulleri ipotek ettirdi ve özel yatırımcılardan destek aldı. Horizon’a odaklanmak için Yellowstone’dan ayrıldı.

Bir kitap yayınlayan film danışmanı David Gross, “Olasılıkları aşan, kalıpları kıran ve şüphecilerin haksız olduğunu kanıtlayan filmler var” dedi. Haberler Gişe numaralarında. “Bu durumda şablon hala sağlam: Western’ler moda değil ve son 50 yılda başarılı bir Batılı tiyatro dizisi olmadı.”

READ  Sunny Hostin, J Lo Uçan Reklamını tam bir "Bloktan Jenny" hareketi olarak adlandırıyor