Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Demo Saf Hidrojen Üretim Teknolojisi için PNW’ye dokunun; David Durk’tan alıntı

Enerji Bakanlığı, 20 milyon dolarlık bir teknoloji tanıtım çabasına PNW hidrojen bağışladı saf hidrojen enerjisi Nükleer güçten.

DOE Perşembe günü yaptığı açıklamada, Arizona’daki Palo Verde nükleer santralinde gerçekleşecek proje aracılığıyla saf hidrojenin nasıl karbonsuz elektriğe dönüştürülebileceğini araştırmak istediğini söyledi.

Bu girişim, DOE’leri etkinleştirmeyi amaçlamaktadır. [email protected] Çeşitli alanlarda saf hidrojen kullanımını uygulamaya çalışan bir vizyon. Yatırım, sektörün on yıl içinde kilogram hidrojen başına 1 ABD doları maliyet elde etme hedefini destekliyor.

“Hidrojen enerjisi üretmek için nükleer enerjinin kullanılması, DOE’nin ucuz, temiz hidrojen yaratma, DOE’nin hidrojen atış hedefine ulaşma ve karbonsuz bir geleceğe geçişimizi ilerletmek için tam ölçekli yenilikçi yolları finanse etme taahhüdünün bir örneğidir. “Türkiye Enerji Müsteşarı David.

PNW, girişimi Hydrogen Siemens, Excel Energy, Energy Harbor, Axion, Elektrik Enerjisi Araştırma Enstitüsü, California Irvine Üniversitesi, Arizona Eyalet Üniversitesi ve Los Angeles’taki Su ve Enerji Departmanı ile ortaklaşa uygulayacak.

Idaho Ulusal Laboratuvarı, Ulusal Enerji Teknolojisi Laboratuvarı ve Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı da girişime katkıda bulunacak.

READ  Yerliler için Grand Turk Postanesi ziyareti