Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney ve Warner Bros. Discovery Team Paketi Disney+, Hulu ve Max’i içeriyor

Disney ve Warner Bros.  Discovery Team Paketi Disney+, Hulu ve Max’i içeriyor

Disney ve Warner Bros. Discovery, Disney+, Hulu ve Max’i tek bir pakette içeren birleşik bir teklifle yayın alanında ilerleme kaydediyor.

Şirketler paketi bu yaz piyasaya sürmeyi hedefliyor. Kesin lansman tarihi ve fiyat noktası henüz açıklanmadı ancak planlar, reklamsız ve reklam destekli sürümlerin mevcut olmasını gerektiriyor.

Netflix’e yetişme yarışı ciddi anlamda yaklaşık beş yıl önce başladığından, bu hamle, yüksek profilli hizmetlerden herhangi birinin pazara sunulması için şirketler arasındaki ilk ortaklığı oluşturuyor. Bu, şirketler arasındaki birleştirmenin yayın akışını hem programcılar hem de tüketiciler için ne zaman daha uygun maliyetli hale getirmeye başlayabileceği konusunda üst düzey yöneticilerin yıllarca süren spekülasyonları ve kamuya açık düşüncelerinin ardından geliyor. Ödemeli TV operatörleri, kablolu yayın çağında üçüncü taraf toplayıcılardı, ancak Roku ve Amazon gibi şirketlerle yapılan dağıtım anlaşmaları, herhangi bir yayın hizmetinin ilgi kazanmasının anahtarı olsa da, akış çağında çoğunlukla her uygulama kendi başınadır.

Abonelikleri iptal eden abone sayısını ifade eden sektör terimi olan dalgalanma, uzun vadeli sözleşmeler ve fiziksel ekipman temeli üzerine inşa edilen daha istikrarlı ödemeli TV modellerine uzun süredir alışkın olan medya şirketleri için can sıkıcı bir sorun olmuştur. Doğrudan tüketiciye yönelik çevrimiçi iş dünyasında, bir uygulamaya tıklamak geliri buharlaştırabilir; bu da, özellikle kabloların kesilmesinin ödemeli TV ağı varlıklarını azalttığı göz önüne alındığında, şirketlerin paketlemeye daha yakından bakmalarının birçok nedeninden biridir.

Bu arada izleyiciler, ekranlarını dolduran baş döndürücü uygulama ve başlık dizisinden şikayet ediyorlar, bu da izleyecek bir şey arama gibi basit bir süreci stresli bir süreç haline getiriyor. Netflix’in ve sonraki taklitçilerin “sonsuz kaydırması”, 57 kanal ve hiçbir şey hakkındaki eski ağıtları (Bruce Springsteen’e atıfta bulunarak) daha da şiddetlendirdi.

READ  Komedyen ve yazar Jack Knight 28 yaşında öldü.

Disney+, Hulu ve ESPN+’dan oluşan başarılı troykasıyla Disney’in ön planda olduğu şirketlerde sinerjik paketleme birkaç yıldır yaygın bir uygulamadır. Birçok oyuncu bir sonraki adımı atıyor ve hizmetleri tamamen geliştiriyor. Max, geçen yıl HBO Max’in markasını değiştirdi ve Discovery+ içeriğini ekledi. Disney, hizmetlerini istikrarlı bir şekilde bir araya getiriyor, bu yılın başında Hulu serisini Disney+’a ekliyor ve bu yılın sonuna doğru ESPN’i planlıyor. Paramount+ ve Showtime 2023’te birleşiyor.

Disney, son aylarda Comcast’in hisselerini satın alarak Hulu’nun tamamını satmasına rağmen, ortak girişimlere olan ilgisinin arttığını gösterdi. Yakın zamanda Fox Corp. ile işbirliği yaptık. ve spor odaklı bir yayın paketinde WBD. Henüz adı açıklanmayan “Spulu” lakaplı hizmetin bu sonbaharda başlatılması planlanıyor.

Yeni Disney-WBD paketinde yer alacak markalar arasında ABC, CNN, DC, Discovery, Disney, Food Network, FX, HBO, HGTV, Hulu, Marvel, Pixar, Searchlight ve Warner Bros. yer alıyor. Yeni program, üç yayın platformunun web sitelerinden herhangi birinde satın alınabilecek.

Disney Entertainment Direct to Consumer başkanı Joe Early, “Hulu’nun Disney+’ta oldukça başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, Max’in yer aldığı bu yeni paket, abonelere daha da fazla seçenek ve değer sağlayacak” dedi. “Bu inanılmaz yeni ortaklık, abonelere öncelik veriyor ve onlara gişe rekorları kıran filmlere, orijinal filmlere ve günümüzün yayın dünyasındaki en iyi marka ve eğlencelerden oluşan üç büyük kütüphaneye erişim sağlıyor.”

Warner Bros. Dünya Çapında Yayın ve Oyunlar CEO’su ve Başkanı J.B. Perrett, “Bu konuda çok heyecanlıyız” dedi. Discovery: “Bu yeni teklif, tüketicilere en geniş eğlence yelpazesini akışta en iyi değerle sunuyor ve abone sayılarının artmasına ve elde tutma oranının çok daha güçlü olmasına yardımcı olacak.” “Bu üç hizmetin sunduğu tüm ücretsiz türlerdeki izleyicilere bu benzeri görülmemiş eğlence değerini sunmak, sektörün geleceği için güçlü ve yeni bir yol haritasını temsil ediyor.”

READ  'Sihirli Mike' kucak dansı 'fiziksel olarak zorlayıcıydı'