Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kral Charles’ın Prens Harry’yi küçümsemesi maliyetli bir hata olabilir

Kral Charles’ın Prens Harry’yi küçümsemesi maliyetli bir hata olabilir

Kral Charles III, en küçük oğlunun Britanya ziyaretinin ilk gününde, dük gazilerin ihtiyaçlarını vurgulamasına rağmen Prens Harry’yi iki kez görmezden gelmiş gibi görünüyordu.

Sussex Dükü, Çarşamba günü St Paul Katedrali’nde düzenlenen Şükran Günü töreni de dahil olmak üzere silahlı kuvvetlerin yaralı üyelerine yönelik düzenlediği Invictus Oyunları turnuvasının 10. yıldönümünü kutlamak üzere Londra’da bulunuyor.

Harry’nin Salı günü gelişinden saatler sonra sözcüsü, Charles’ın programı ve “diğer öncelikler” nedeniyle kralla görüşemeyeceğini doğruladı.

Prens Harry, kompozit bir fotoğrafta Prens William ve Kral III. Charles’ın yanında görünüyor. Harry, 8 Mayıs 2024’te Invictus Oyunlarının onuncu yıldönümünü kutlamak için Londra’yı ziyaret etti.

Chris Jackson/Invictus Games Foundation adına Getty Images/Max Mumby/Indigo/Samir Hussein/WireImage

İngiliz medyasında, baba ve oğlunun, ilişkileri açısından olumlu bir işaret olabilecek ve kralın hâlâ kanserden iyileşmekte olduğu bir ortamda buluşacaklarına dair spekülasyonlar arttı.

Sussex Dükü’nün bir sözcüsü şunları söyledi: “Dük’ün bu hafta Birleşik Krallık’tayken babasıyla buluşup buluşmayacağına dair sayısız soruşturma ve devam eden spekülasyonlara yanıt olarak, ne yazık ki Majestelerinin tam programı nedeniyle bu mümkün olmayacak.

“Dük elbette babasının taahhüt notlarını ve diğer çeşitli öncelikleri anlıyor ve onu yakında görmeyi umuyor.”

Saraydan Charles’ın neden Harry ile tanışmadığını açıklayan resmi bir yorum yapılmadı, bu da onun gerekçelerini yoruma açık bıraktı.

Ancak bu açıklamanın üzerinden saatler geçtikten sonra Buckingham Sarayı, daha önce Harry’ye verilen madalyanın Prens William’a verilmesi için bir tören yapılacağını duyurdu.

Pazartesi günü yapılması planlanan nişanın birçok yönü, kasıtlı olsun veya olmasın, özellikle Harry’yi etkilemek için tasarlanmış olarak ortaya çıkıyor.

READ  Billie Joe Armstrong, kürtaj kararı nedeniyle ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi.

Prens William, Eylül 2012 ile Ocak 2013 arasında Afganistan’ın ön cephesinde bir Apache helikopterinin yardımcı pilotu olarak görev yaptığı Prens Harry’nin eski alayı olan Ordu Hava Kuvvetleri’ne resmi olarak Baş Albay olarak atanacak.

Randevu geçen yaz duyurulmuştu ancak törenin duyurulması ve günün koreografisi, özellikle İngiliz medyasındaki zamanlama ve geniş yorum nedeniyle Harry için travmatik olmuş olabilir.

Hatta nispeten ayık bağımsız Bunu bir “küçümseme” ve bir ilan olarak sundu zamanlar Şu manşetle devam ediyordu: “King, Hava Kuvvetleri onuru için William’ı Harry’ye tercih ediyor.”

Kral, 2007 yılında Afganistan’da savaşan AH Mk.1 Apache uçağına ait bir tabloyu açıklayacak ve bu tablo, Kara Havacılık Müzesi’ndeki sergide yer alacak.

Bu, Harry’nin Afganistan’daki ilk turuna başladığı yıldı ve Charles ve William, bir Apache helikopterinin önünde birlikte poz vermeye devam edeceklerdi.

Saray basın açıklamasında şunlar yazıyordu: “Sonunda Prens [William] Ekipmanın yeteneklerine ilişkin anlayışını derinleştirmek ve onu uçuran ve destekleyen insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir Apache uçuşuna çıkarak üssü terk edecek.

Doğal olarak, eğer Harry hala kraliyet ailesinin bir üyesi olsaydı, savaşta Apaçi helikopterlerini kullanmak üzere eğitilmiş olduğundan “ekipman yeteneklerine ilişkin anlayışını derinleştirmeye” gerek olmayacaktı.

Charles ve William, Harry’nin nişan sırasında Afganistan’da ön cephede yaptığı hizmete övgüde bulunurlarsa, elbette ki meydana gelebilecek olası suçları etkisiz hale getirebilirler.

Kraliyet hayranlarının bekleyip ne olacağını görmesi gerekecek, ancak bazıları Charles’ın Harry ile tanışamadığı gerçeği göz önüne alındığında bunun özellikle olası olmadığını düşünebilir.

Ancak Kral ve Saray için en büyük risk faktörü, aslında Harry’ye en güçlü konusu olan askeri kariyeri nedeniyle saldırdıkları inancıdır.

Prens Harry Apache helikopterinde
Prens Harry, 12 Aralık 2012’de Ordu Hava Kuvvetleri’nde görev yaptığı Afganistan’daki Camp Bastion’da İngiliz kontrolündeki uçuş hattında Apache helikopterinde oturuyor. Prens William, Hava Kuvvetleri Baş Albayı olacak. . .


John Stillwell – WPA Havuzu/Getty Images

Harry Afganistan’da ön saflarda görev yaparken Charles ve William bunu yapmadı ve on yıl boyunca gazileri desteklemek için uluslararası alanda saygı duyulan büyük bir turnuvaya ev sahipliği yaptı, ancak ikisi de bunu yapmıyor.

READ  2022 Oscar Ödüllerini her yerden Canlı izleyin

Harry’ye yönelik tüm düşmanlığa rağmen, hem Britanya’da hem de Amerika’da onun bir asker ve savunmacı olarak yaptığı askeri çalışmalara saygı sürüyor.

Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreni öncesinde, Harry ve Meghan Markle’ı kararlı bir şekilde eleştiren Piers Morgan, sarayın kendisine bu fırsatı başlangıçta reddetmesinin ardından, büyükannesine destek olmak için Harry’nin askeri üniforma giyme hakkını savundu.

William’ın yeni rolüne ilişkin sembolik mesajlar aynı zamanda, rütbeye ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın kraliyet ailesinin herhangi bir üyesine fahri askeri unvanların verilebileceğini hatırlatıyor.

Bu, monarşinin işleyişinin ayrıntılı bir giydirme oyunu gibi görünmesi riskini taşıyor. Monarşi karşıtı kampanya grubu Republic’in CEO’su Graham Smith şunları söyledi: Haber haftası: “Bunların hepsi sadece cosplay ve kendilerini alakalı ve önemli kılmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar.

“Bana ve üyelerimiz arasında bulunan birçok eski askeri personele göre, kazanmadıkları madalyaları ve üniformaları giymeleri kesinlikle uygunsuzdur. Orduyu bir araç olarak kullanmayı bırakmaları gerekiyor. ” “O şeyi çal.”

Örneğin, Kraliyet Deniz Piyadeleri için temel eğitimi tamamlamadan ayrılan Prens Edward’ı ele alalım. Hiç şüphe yok ki kendi nedenleri var, ancak kraliyet ailesinin bir üyesi olarak, Kraliçe’nin cenazesi de dahil olmak üzere kraliyet etkinlikleri sırasında askeri üniforma giymesine izin veriliyor, ancak ön saflarda görev yapan Harry’nin bu izni yok.

Bunun nedeni, aralarında Wessex Kraliyet Yeomanry Kraliyet Fahri Albayı ve Londra Muhafızları’nın da bulunduğu sekiz fahri askeri unvana sahip olmasıdır, çünkü birinin bu unvanlara sahip olması gerekiyor ve kraliyet hizmetinde bulunuyor.

Charles ve William’ın Britanya’daki kamuoyu önünde zaten Harry’yi alt ettikleri bir bağlamda, artık yanlış savaş alanını seçerek temel zayıflıklarını ve Harry’nin gücünü ortaya çıkarma riskiyle karşı karşıyalar.

Öte yandan, eğer Charles ve William, Harry’ye saldırmazlarsa, Charles’ın neden oğluyla tanışmadığına dair bir tür resmi açıklama sunabilirler ve belki de 10. yıl dönümünü kutlamayı düşünebilirler. Invictus Oyunları yaralı gazileri desteklemek için var.

READ  Aktris Anne Heck, Mar Vista'da ateşli bir araba kazasında yaralandı - NBC Los Angeles

İngiliz hükümeti, Salı günü Invictus Games Foundation’ın 10. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ve Gaziler Bakanı Johnny Mercer’in de katıldığı bir konferansta temsil edildi ve Çarşamba günü St Paul Katedrali’ne dönebilir.

Ancak kraliyet ailesi şu ana kadar Harry’nin projesini destekleyen hiçbir şey söylemedi; proje 2014’te kendisi kraliyet çalışanıyken başlatılmış olmasına ve kralın oğluyla tanışmak için zaman bulamamasına rağmen.

Jack Royston Haber haftasıLondra’da bulunan baş kraliyet muhabiri. Onu X’te (eski adıyla Twitter) şu adreste bulabilirsiniz: @jack_royston Ve onun hikayelerini okuyun Haber haftası‘S Facebook’ta Krallar sayfası.

Kral Charles III, William ve Kate, Meghan ve Harry veya aileleri hakkında deneyimli kraliyet muhabirlerimizin yanıtlamasını istediğiniz bir sorunuz mu var? [email protected] adresine e-posta gönderin. Sizden haber almayı çok isteriz.