Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Doğaseverler için Turks ve Caicos’ta 10 Aktivite

Harika bir ada tatilinin tadını çıkarmak için dünya çapında birçok ada var ve Turks ve Caicos kaçırılmaması gereken bir ada. Ada, doğaldan tarihe uzanan birçok cazibe merkezine sahiptir. Adayı ziyaret eden doğa severler burada kaçırılmayacak doğa maceralarını bulabilir.10 Bir katamaran üzerinde yelken deneyimi yaşayın

Katamaran yelkencilik, Turks ve Caicos’ta yapılacak rahatlatıcı bir aktivitedir, çünkü konuklara motor gürültüsü olmadan su üzerinde sürüş deneyimi sunar. Katamaran yatlarda bol miktarda güverte alanı vardır ve konuklar gemide inanılmaz özgürlüğün tadını çıkarır. Pürüzsüz yelkenin tadını çıkarırken, deneyimli bir şef tarafından hazırlanan bir içki içebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Çoğu katamaran yelken macerası, deneyimi daha da heyecanlı hale getirmek için yolcuları adadaki doğal noktalara götürür.

9 Bir katamaran teknesinde gün batımını izleyin

Günün herhangi bir saatinde katamaran gezisinin tadını çıkarırken, bu gemiden gün batımını izlemenin özel bir yanı var. Sıfır motor gürültüsü, geniş güvertesi ve huzurlu atmosferi ile ziyaretçiler, gün batımının büyülü renkleriyle yelken açmanın dinginliğini ve ilhamını yaşayacaklar.


8 Grace Bay’de sahilde rahatlayın

Turks ve Caicos’ta çok güzel plajlar var ama Grace Bay Beach berrak suları, yumuşak beyaz kumları ve heyecan verici aktiviteleri ile öne çıkıyor. Bu özellikleri, plajı dünyanın en popüler plajlarından biri haline getirmiştir. Hatta geçmişte dünyanın en iyi plajı seçilmiştir.. Grace Bay Beach bazı heyecan verici aktiviteler için fırsatlar sunarken, beyaz kumların üzerinde dinlenebilir veya suya dalabilir.

İLGİLİ: Popülerliğe Göre Sıralanan Dünyanın En İyi 8 Beyaz Kumlu Plajı

7 Flamingo havuzundan flamingoları görün

Kuş severler için Flamingo Pond Overlook mutlaka görülmeli. Burada yüzlerce ve bazen binlerce Batı Hint flamingosunun manzarası sunulmaktadır. Flamingoların yanı sıra bazen ördekler, kaşıkçı ve ak balıkçıllar da görülür. Gözlem noktası gölete 300 metre uzaklıktadır. Bu nedenle, gezginler kuş gözlemciliği için bir çift dürbün getirmelidir.

READ  Türkler güne nasıl başlar?

6 Bir Hint mağarasını keşfedin

Dragon Cay Resort’un yakınında bulunan Turks ve Caicos’taki Hint Mağarası etkileyici bir doğal oluşumdur ve birçok çatı penceresi ve bazı antik çanak çömleklerle karakterizedir. Papaya ağaçları, kısa yapraklı incirler ve çeşitli yerli bitkilerle dolu bir mağara ile doğa severler burada muhteşem bir macera yaşayabilirler.


5 Balığa çıkmak

Balıkçılık, Turks ve Caicos’ta popülerdir, çünkü adayı çevreleyen sular çok çeşitli balıkları içerir. Adada, bazıları resif balıkçılığı, derin deniz balıkçılığı ve kemik balıkçılığı dahil olmak üzere çeşitli balıkçılık türleri vardır. Providenciales, adanın bu aktiviteden hoşlanan kısmıdır ve oltada bekleyen balıklardan bazıları şunlardır: kırmızı snapper, ıstakoz, ton balığı, yelken balığı, wahoo ve mavi marlin.

4 Tüplü dalışa gitmek

Turks ve Caicos suları, yıl boyunca dalış ve tüplü dalış için mükemmel koşullar sunar. Suda tüplü dalgıçlar, papağan balığı, tetik balık, kara ejderha, kızböcekleri, trompet balıkları, kartal ışınları, deniz kaplumbağaları ve çeşitli köpekbalığı türleri gibi çeşitli deniz yaşamına ev sahipliği yapan renkli mercan resifleriyle karşılaşacaklar. Ocak ve Mart ayları arasında adanın sularında kambur balinalar, vatozlar ve yunuslar görülebilir. Providenciales, Grand Turk ve French Cay, Turks ve Caicos’ta dalış için en iyi yerlerden bazılarıdır.

İLGİLİ: Deniz Yaşamıyla Dalış Yapılabilecek Dünyanın En İyi 10 Yeri

3 Little Water Cay’deki iguanaları görün

Turks ve Caicos’ta da küçük bir iguana popülasyonu vardır, ancak onları görmek için Little Water Cay’e bir tekne yolculuğu gerekir. Bu küçük ada aynı zamanda Iguana Adası olarak da bilinir ve Turks ve Caicos’ta kalan kaya iguana popülasyonuna ev sahipliği yapan eşsiz bir manzara ile buluşur.

2 Gibbs Cay’de ışınlarla yüzün

Turks ve Caicos’taki tüm yerler ışınların altında yüzme fırsatı sunmaz, ancak Gibbs Cay sunar. Stingray Şehri olarak da bilinen ada, beyaz kumlu plajlara ve vatozlarla dolu berrak sulara sahiptir. Burada eşsiz bir deneyim için sığ sulara girebilir ve bu muhteşem yaratıklarla yüzebilirsiniz.

READ  Anketler Türklerin çoğunluğunun NATO'ya güvenmediğini gösteriyor


1 kanoya git

Turks ve Caicos’ta yapılabilecek en rahatlatıcı aktivitelerden biri kayak yapmaktır. Adanın çevresinde çok sayıda güzel kumsal ve su birikintisi olduğu için, kolayca bir kayığa atlayabilir ve çevredeki yemyeşil ormanlarda huzurlu bir yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Turks ve Caicos’taki birçok otel ve tatil köyü, gezginlerin bu deneyimin keyfini kolayca çıkarabilmeleri için kayak kiralama hizmeti sunmaktadır. Turks ve Caicos’ta kayak yapmak tamamen doğal çevrenin tadını çıkarmakla ilgiliyken, kuşları ve deniz yaşamını da görebilirsiniz.