Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DOJ, UnitedHealth Group’un 13 milyar dolarlık anlaşmasını engellemek için dava açtı

DOJ, UnitedHealth Group'un 13 milyar dolarlık anlaşmasını engellemek için dava açtı

WASHINGTON – Perşembe günü Adalet Bakanlığı, Biden yönetiminin kurumsal konsolidasyonu kısıtlamak için yaptığı son hamlede, bir sağlık teknolojisi şirketinin bir UnitedHealth Group şirketi tarafından 13 milyar dolarlık satın alınmasını engellemek için dava açtı.

Ajans, UnitedHealth’in sağlık teknolojisi şirketi Change Healthcare’i satın alma anlaşmasının, UnitedHealth’e sigorta rakiplerine karşı kullanabileceği hassas veriler vereceğini savundu. Dava, ABD Kolombiya Bölge Mahkemesi’nde açıldı. Davaya New York ve Minnesota da katıldı.

UnitedHealth yan kuruluşu Optum’un bir sözcüsü yaptığı açıklamada, “Adalet Bakanlığı’nın derinden kusurlu konumu, sağlık sisteminin gerçeklerini yansıtmayan son derece spekülatif teorilere dayanıyor” dedi ve şirketin “davamızı savunacağını” da sözlerine ekledi. ” Kesinlikle. “ Bir Change Healthcare sözcüsü, “birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirdiğimiz için birleşmeyi sonuçlandırmak için hala çalıştığını” söyledi.

Anlaşma, kurumsal konsolidasyonla yüzleşmeyi ekonomik gündeminin önemli bir parçası haline getiren Biden yönetiminin muhalefetiyle karşılaşan son anlaşma. Başkan Biden Bir icra emri imzalayın Geçen yıl çeşitli sektörlerde rekabeti teşvik etmek. atandığı gibi lina hanteknoloji devlerinin önde gelen eleştirmenlerinden Federal Ticaret Komisyonu’na liderlik ettiği ve Jonathan KanterAdalet Bakanlığı’nda antitröst çabalarının başkanı olarak Big Business gibi bir avukat.

O zamandan beri, Federal Ticaret Komisyonu Lockheed Martin yasaklandı Bir füze tahrik sistemleri üreticisi satın almaktan ve Satın alınan çip devi Nvidia Kol tasarım şirketi. Bay Kanter’in onayından önce bile, Adalet Bakanlığı iki büyük sigorta brokerinin birleşmesini önlemek için dava açtı; bu Simon & Schuster’i satın alın yayıncı Penguin Random House tarafından; Ve JetBlue’nun bazı operasyonlarını American Airlines ile birleştirecek bir anlaşma.

Daha önce Adalet Bakanlığı’nın antitröst bölümünün başkanı olarak görev yapan William Baer, ​​”Piyasaların gerçekten rekabetçi olmasını sağlamak bu çabanın ayrılmaz bir parçası” dedi.

READ  Twitter, çalışanların yıllık ikramiyelerinin yalnızca yarısını alabileceklerini söylüyor: rapor

Başsavcı Merrick B. Garland yaptığı açıklamada, ajansın “özellikle sağlık hizmetleri ve verilerin kesiştiği noktada rekabete aykırı birleşmelere meydan okumaya kararlı olduğunu” söyledi.

Optum, geçen yıl sigorta şirketlerine teknoloji hizmetleri sunan Change Healthcare’i satın alacağını söyledi. UnitedHealth, 2021’de 287,6 milyar dolarlık geliri ile ülkenin en büyük sağlık şirketlerinden biridir. Sağlık bilişim teknolojisi işine ek olarak, Optum birimi doktor muayenehanelerine, geniş bir ameliyat merkezleri zincirine ve ülkenin en büyük eczanelerinden birine sahiptir. fayda yöneticileri.

Adalet Bakanlığı davasının merkezinde, Change Healthcare’in sigorta taleplerinin işlenmesine yardımcı olurken topladığı veriler yer alır. Bakanlık, anlaşmanın UnitedHealth’in rakiplerinin iddiaları işleme koymak için kullandığı kuralları görmesini ve baltalamasını sağlayacağını savundu. Ajans, UnitedHealth’in rekabet avantajı elde etmek için diğer sigorta şirketlerindeki hastalarla ilgili verileri de işleyebileceğini söyledi.

Dava, UnitedHealth’in tahminlerine göre, ABD sağlık sigortası iddialarının yarısından fazlasının sağlık sistemlerini değiştirerek “geçtiğini (veya dokunduğunu)” iddia ediyor. Eski UnitedHealth CEO’sunun teknoloji şirketinin verilerini anlaşmanın arkasındaki mantığın “temeli” olarak gördüğünü söyledi.

Davada ayrıca UnitedHealth’in diğer sigortacılar tarafından kullanılan Change Healthcare ürünlerini rakiplerinden alıkoyabileceği veya bazı yeniliklerini kendisine saklayabileceği de öne sürüldü. Adalet Bakanlığı, anlaşmanın United Health’e sigorta taleplerini hatalara karşı taramak ve işlemeyi hızlandırmak için kullanılan bir tür hizmet üzerinde tekel vereceğini de sözlerine ekledi.

Şirketler, satın almanın sektördeki verimliliği artıracağını söyledi. Ayrıca Adalet Bakanlığı’nın UnitedHealth’e yeni bir tekel vereceğini söylediği bir sağlık hizmeti değişikliğinin bir kısmının satışını da araştırdılar.

Yasa koyucular ve düzenleyiciler, büyük şirketlerin rakiplerine zarar vermek için bir veri hazinesini kullanabileceğinden giderek daha fazla endişe duyuyor. Bir kongre komitesi, örneğin Amazon’un platformunu rakip ürünler geliştirmek için kullanan üçüncü taraf tüccarlardan gelen verileri kullanıp kullanmadığını araştırdı. Facebook’u eleştirenler ayrıca, şirketin yıllarca kullanıcı verilerine sahip olmasının, bir start-up hizmetinin egemenliğine meydan okumasını zorlaştırdığını savundu.

READ  JetBlue, Frontier ile anlaşmayı engellemek için Spirit'e teklifte bulundu

Bay Kanter, Adalet Bakanlığı’nın antitröst bölümüne katıldığından beri, eleştirmenler, özel muayenehanesinde temsil ettiği şirketlere karşı davaları denetlememesi gerektiğini söylediler. Geçen yıl dosyaladığı bir mali açıklama formuna göre, bir zamanlar UnitedHealth ve tele-sağlık şirketi Teladoc ile rekabet eden büyük bir sigorta şirketi olan Cigna’yı temsil etti.

Adalet Bakanlığı davasına aşina olan bir kişi, Bay Kanter’in UnitedHealth aleyhindeki davaya karışmadığını söyledi.

kırmızı abelson Raporların hazırlanmasına katkıda bulunmak.