Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones vadeli işlemleri: piyasa rallisi düştüğünde ne yapılmalı; Warren Buffett üssün dışında patladı

Dow Jones vadeli işlemleri: piyasa rallisi düştüğünde ne yapılmalı;  Warren Buffett üssün dışında patladı

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlem sözleşmeleriyle birlikte Pazar akşamı, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın önümüzdeki haftanın sonlarında büyük görünmesiyle açılacak. Geçen haftaki borsa rallisi büyük dirençten geri çekilirken, Hazine getirileri %3 civarında düştü.
XSon iki ayda büyük adımlar atan yüksek değerli büyüme isimleri en çok kaybedenler arasında yer aldı. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Cuma günü tükendi.

Yatırımcılar, yeni riskler eklemeden önce piyasa geri çekilmesinin nasıl sona ereceğini görmek için beklemeli.

Warren Buffett hissesi elma (AAPL) Ve Batı Petrol (OKSİ) izlenmeyi hak ediyor. Occidental Petroleum, Cuma günü Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’inin OXY’deki hissesini %50’ye çıkarmak için düzenleyici onay almasıyla patlak verdi. AAPL hissesi bir trend çizgisine girerek işlem görüyor. tesla (TSLA), asırlık koleksiyon (CEH), AstraZeneca (AZN), monolitik güç sistemleri (MPWR) Ve Insulet (PODD) aynı zamanda farklı yakın puan satın al.

CELH ve Monolitik Güç Stokları IBD Lider Tablosu İzlenecekler listesi. AZN hissesi çalışıyor SwingTrader. MPWR hissesi çalışıyor IBD’nin uzun vadeli liderleri. Yüzdelik oklar, homojen oklar ve Tesla okları kusur 50. Üzerinde homojen ve OXY stoku IBD Büyük Başlık 20.

Insulet ve AstraZeneca IBD hissesi bugün geçen hafta seçer.

Fed Başkanı Powell

Federal Rezerv Başkanı Powell, Cuma günü Jackson Hole’un yıllık toplantısında bir politika konuşması yapacak. Powell bu retoriği önceki yıllarda politikadaki belirgin değişiklikleri belirtmek için kullanmıştı. Piyasaları şaşırtacak ne söyleyeceği belli değil. Federal Rezerv, yüksek enflasyonla mücadele etmek için bir faiz artırım döngüsünün ortasında. Politika yapıcılar yakında Fed tarafından daha küçük oran artışlarına yönelebilir, ancak Powell ulaşmaya hazır olmayabilir.

Piyasalar, Fed’in 20-21 Eylül toplantısında üçüncü kez üst üste 75 baz puan faiz artırımı mı yapacağı, yoksa yarım puanlık mı hareket edeceği konusunda ikiye bölünmüş durumda.

O konuştuktan sonra bile, Federal Rezerv’in Eylül toplantısı öncesinde, Ağustos istihdam raporu ve Tüketici Fiyat Endeksi de dahil olmak üzere hala birkaç önemli ekonomik rapor vardı.

Bitcoin Çöküşü

Bitcoin yuvarlandı Cuma gecesi, hafta başındaki mütevazı bir düşüşün ardından Cuma gecesi 21.000 doların altına düştü. Haziran ayında 18.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin fiyatı 14 Ağustos’ta yaklaşık 25.000 dolara yükseldi. Ayrıca, yüksek getiriler doları destekliyor.

Bitcoin ile ilgili hisse senetleri Kraliçe Parça (Para birimi) ayrıca geçen hafta keskin bir şekilde.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleriyle birlikte Pazar günü saat 18.00 ET’de açılıyor.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.

READ  Sakin ve sessiz nedir ve kimin içindir?

IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa yükselişi

Borsa rallisi haftaya ana dirence doğru veya bu direncin üzerine çıkarak başladı, ancak sonunda Cuma günü çoğunlukla veya tamamen geri çekildi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %0.2 düştü borsa ticareti. S&P 500 yüzde 1.2 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 2.6 düştü. Küçük ölçekli Russell 2000 %2.9 düştü.

10 yıllık Hazine getirisi Cuma günü 11 baz puan olmak üzere 14 baz puan artarak %2.99’a yükseldi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta %1.4 düşüşle 90.77$’a geriledi, ancak haftalık en düşük seviyelerinden sıçradı. Doğal gaz vadeli işlemleri 14 yılın en yüksek seviyelerinde işlem görüyordu.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) geçen hafta %2.9 düşerken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Uygun) %0,4 düşerek güçlü haftalık kazançlarını sildi. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) %3,9 düştü. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %4,2 düşüşle MPWR hissesini elinde tutuyor.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %4.2 düştü. Küresel Altyapı Geliştirme Fonu X ABD (beşik) %1,4 düştü. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %4,2 düştü. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) geri döndü, %3 düştü ve sekiz haftalık galibiyet serisini bitirdi. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) OXY hissesine önemli ölçüde daha yüksek sahiplik ile %1.3 arttı. SPDR Finansal Seçim Fonu (SPDR)XLF) %1.8 vazgeçti. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) geçen hafta %0,5 düştü, ancak Cuma günü yükseldi.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) geçen hafta %14 düşerek 50 günlük seriyi baltaladı. ARK Genomik ETF (ARKG) %13 düşüşle 50 gün öncesine kadar.

Tesla hisseleri, Ark Invest’in ETF’leri aracılığıyla ana mülkiyettir.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


Warren Buffett hissesi

OXY hissesi Cuma günü %9,9 artışla 71,29’a yükseldi ve normal üçlü hacimde 66,26 kulplu kupayı aştı. MarketSmith Analizi. Hisse senedi şimdi %5’ten biraz arttı. Satın alma alanıbu nedenle yatırımcılar geri çekilmeyi beklemek isteyebilir.

Occidental Petroleum, Warren Buffett’ın Berkshire şirketinin son aylarda Oxy’deki hissesini %20’nin biraz üzerinde artırmasıyla diğer birçok petrol hissesinden daha iyi performans gösterdi.

Berkshire Cuma günü, Federal Enerji Düzenleme Komisyonu’nun Occidental Petroleum’un %50’sine kadar satın alma talebini onaylayarak hack’i tetiklediğini açıkladı. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Berkshire’ın 11 Temmuz’da bunu yapma hakkı için başvurduğunu söyledi.

READ  Jim Kramer, yatırımcıların bu 5 endüstriyel hisseyi istek listelerinde bulundurmaları gerektiğini söylüyor

Berkshire, son iki ayda diğer büyük şirketleri ve daha geniş pazarı geride bırakan Apple için bir numara oldu. Apple hisseleri Cuma günü yüzde 1.7 düşüşle 171.55’e düştü. Teknoloji devi Dow Jones altı haftalık galibiyet serisini sonlandırdı, ancak sadece %0,3 düştü. AAPL hissesi, şu anda 173 civarında olan ve erken bir giriş olarak hareket edebilecek aşağı doğru eğimli trend çizgisinin altında. Resmi satın alma noktası 183.04’tür. İdeal olarak, Apple hissesi yakında bir sap oluşturacaktır.

İzlenecek diğer hisseler

Tesla hissesi %1.1 düşüşle 890’a düşerek 200 günlük çizginin altına düştü. Salı günü, TSLA hissesi üç ayın en yüksek seviyesi olan 944’ü gördü ve sağlam bir giriş yaptı. Tesla geçen hafta genellikle rakip elektrikli otomobil üreticilerinden ve Ark hisselerinden çok daha iyi dayandı, ancak resmi 1208.10 alım noktasından çok uzak.

25 Ağustos’ta TSLA hisseleri 1’e 3’e bölünecek. Bunun olumlu mu yoksa olumsuz bir katalizör mü olacağı belli değil. Tesla, bölünmeyi aylar önce teklif ederken, hissedarlar 4 Ağustos’ta onayladı.


Tesla’ya karşı BYD: Hangi EV devi satın almak için en iyisidir?


CELH hissesi geçen hafta %6.5 düşüşle 98.28’e düştü, ancak 21 günlük hareketli ortalama civarında destek buluyor. 21 günlük seriyi kısaltmak yardımcı olabilir. Mayıs ayının sonundan itibaren ralli yaptıktan sonra, Celsius hissesi şimdi 109.84 satın alma noktası ilerleyerek dokuz aylık derin bir konsolidasyon üzerinde bir tutam oluşturdu.

AZN hissesi geçen hafta %0.8 artarak 67.17’ye yükseldi ve önceki hafta 50 günlük çizgiden toparlandıktan sonra 67.50’de neredeyse eski bir alış noktasını yeniden kazandı. bu çizgi göreli kuvvet AstraZeneca hissesi konsolide olurken daha geniş pazar ilerlerken son haftalarda zayıfladı. Ancak AZN ve diğer savunma büyüme isimleri bir kez daha üstün performans göstermeye hazır olabilir.

MPWR hissesi geçen hafta %3’ün biraz üzerinde bir düşüşle 511.65’e düştü, bu da bir önceki haftaya göre bir iç haftaydı. Monolitik güç rezervi 541,49 içerir kulplu bardak Yonga üreticisinin ardından satın alma noktası Temmuz ayının başından Ağustos ayının başlarına kadar yükseldi. 21 günlük hareketli ortalamaya düşüş, 500 seviyesine denk gelecek ve sadece kolun alt kısımlarını düşürecek.

PODD hissesi geçen hafta %1.2 düşüşle 267.42’ye geriledi. Diyabet ürünleri üreticisi stokta 276.48 satın alma noktası derinlemesine var çift ​​alt taban. Insulet hissesi, belki de 21 günlük hareketli ortalamada biraz daha fazla değişiklik yapabilir.

Piyasa Artış Analizi

Borsa rallisi geçen hafta 200 günlük hareketli ortalama civarında dirençle karşılaştı. Dow Jones ve Russell 2000 endeksleri hafta boyunca bu seviyenin üzerinde hareket etti, ancak sonunda aşağıda tamamladı.

READ  Jack Dorsey'in İlk Tweeti NFT'de 48 Milyon Dolara Satışa Başladı, 280 Dolarlık Teklif Aldı

Başlangıçta ana endeksler durakladı ve ARKK ve yüksek değerli büyüme isimleri keskin kayıplar yaşarken bile geri çekilmeye direndi. Ancak Cuma günü, Nasdaq nihayet 10 günlük hareketli ortalamanın altına düşerek 21 günlük çizgiye doğru ilerledi.

Birçok eski liderin alttan %50, %100 veya daha fazla tırmanış yapmasıyla birlikte, ana endeksler birkaç haftadır yükselişte. Yani 200 günlük çizgi geri çekilmek için mantıklı bir yerdi.

Daha yüksek Hazine getirileri, geçen haftaki düşüş için bir haber kaynağı sağlamaya yardımcı oldu. Yüksek oranlar, özellikle yüksek değerli büyüme adları olmak üzere hisse senetleri üzerinde bir engeldir. Enerji fiyatlarındaki toparlanma, devam ettirilirse, Fed oranlarını daha uzun bir süre daha yükseltirken enflasyonu sınırlayabilir ve hatta durdurabilir.

Ancak, yüksek enerji fiyatları, geçen hafta en çok kazananlar arasında yer alan Occidental Petroleum gibi petrol ve gaz hisseleri için iyi haber.

İlaç ve savunma büyüme stokları, AZN ve hersey (HSY).

Monolitik ve Santigrat gibi hisse senetlerinin olumlu bir değişim için daha derin pozisyonlar kurmasına olanak tanıyan 21 günlük çizgiye geri çekilme, piyasa rallisi için iyi bir haber olabilir. Ancak mütevazı bir geri çekilmenin daha ciddi bir şeye dönüşüp dönüşmeyeceğini veya hangi sektörlerin daha zor zamanlar geçirebileceğini asla bilemezsiniz.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Borsa rallisi geri çekilirken, yatırımcılar şimdilik net risk ekleme konusunda dikkatli olmalı. Yeni bir hisse senedi almaya karar verirseniz, diğer holdinglerden kısmi veya tam temettü alarak bunu dengeleyebilirsiniz.

Riski henüz azaltmaya gerek yok, ancak makul kazançların sıfıra düşmesine izin vermeyin ve kaybetme pozisyonlarını kesmek için hızlı olun.

Bu, izleme listeleri üzerinde çalışmak için harika bir zaman. Piyasada hala çok fazla liderlik veya potansiyel liderlik var. Pek çok hisse, önümüzdeki günlerde kulplar, tabanlar veya geri çekilerek bir dizi satın alma fırsatı yaratabilir.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Live’a katılın ve profesyonellerden en iyi grafik okuma ve ticaret tekniklerini öğrenin

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listeleri, Araçlar ve Analizlerin Kilidini Açın