Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Duhacek: Gary Bateman’ın çakallar ve Arizona takıntısından vazgeçmesinin zamanı geldi

Duhacek: Gary Bateman’ın çakallar ve Arizona takıntısından vazgeçmesinin zamanı geldi

1996’da Gary Pittman, Winnipeg Jets’in Richard Burke başkanlığındaki bir yatırım grubuna satılıp Phoenix’e taşındığında üç yıl boyunca NHL komiseri olarak hizmet vermeye devam etmişti.

O zamanlar Pittman’ın takımı Winnipeg’de tutmak için çok çabaladığını hatırlamıyorum. çok soğuk. Çok küçük pazar. Çok eski meydan Kanada doları, ABD doları karşılığına kıyasla 70 sent veya altında işlem gördü. Bu, NHL’nin maaş öncesi maaş teklifinde orada – veya Kanada’nın küçük pazarında başka herhangi bir yerde – bir ekip çalıştırmanın mali açıdan riskli bir teklif olduğu anlamına geliyordu.

Dürüst olmak gerekirse, fakir olmayan Gary ve NHL Guvernörler Kurulu, bir takım transferini kabul etmekten başka ne yapabilirdi? Ne de olsa, Bettman başlangıçta ligin bir işletme olarak büyümesine yardımcı olmak için yola çıktı. Phoenix kutsal kase gibi görünüyordu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki nüfusa göre en büyük beşinci şehir. NHL’nin Amerikan televizyon ayak izini doldurmak için önemli bir yer.

Ve bir süre umut verici görünüyordu.

İnsanlar unutuyor: İlk yıllarda NBA’den Phoenix Suns ile paylaştıkları Phoenix şehir merkezindeki America West Arena doluydu ve uğultuluydu. Ne yazık ki bina hokey için tamamen uygun değildi. Basketbol takımını barındırmak için inşa edildiğinden, sahanın bir ucundaki oturma yerleri tamamen engellendi.

mükemmel değil. Ancak bir süre işe yarayacak gibi göründü.

Olmayana kadar.

Kurtlar bir TV dizisi oldu. Glendale banliyösüne taşınmak birçok cephede bir felaketti. Bir dizi sahip ve potansiyel sahip, her biri altı bölümlük bir hikaye alır. Steve Elman’ı (ve onun azınlık ortağı, Gretzky adında bir adamı) hatırlıyor musunuz? Jerry Moyes’u mu? George Joseby mi? Andrew Barway’i mi? Alex Meruelo mu? Bunlar, sonunda takımda tam veya kısmi mülkiyet hissesi alan insanlardan sadece birkaçı.

READ  Tarihi bir Leafs radyo aramasındaki bir hata, yayın sorununu 2.200 km öteden gösteriyor

Ayrıca Jerry Reinsdorf, Matt Hulsizer, Greg Jamison, Darin Pastor ve Ice Edge Group’un başarısız girişimleri de oldu ve hepsi Coyotes’a lastik attı ve şu ya da bu nedenle tamamlamadı ya da satın alamadı.

Çakalları satın almak için yapılan başarısız girişimlerden en çok duyurulan, ekibi Hamilton, Ontario’ya taşımak isteyen BlackBerry CEO’su Jim Balsillie’den geldi. Bu satış girişimi, sonunda NHL adına bir mahkeme tarafından engellendi.

Nihayetinde, Moyes iflas ilan ettikten sonra lig, takımı dört yıl boyunca yönetti ve bu da Pittman’ı fiilen CEO pozisyonundan sorumlu bıraktı.

Aslında kurtlar, Bateman’ın beyaz balinası, albatros, elinden bırakamadığı şey haline geldi.

Bateman, işinin ve kurumsal yaşamının diğer birçok alanında çok pratik ve ayakları yere basan biri. Bu yüzden, Q Sera Sera.

Kurtlar kişisel hale geldi. Bir saplantı haline geldiler. İnsanlar ona bu işi bırakmasını ve başka bir yere gitmelerine izin vermesini ne kadar çok söylerse, Batman kalmaları konusunda o kadar ısrarcı olur. Coyotes, geçen sezon ASU kampüsündeki 4.500 kişilik Mullett Arena’da oynadı.

Takım Tempe’de yeni bir arena inşa edene kadar üç ila dört yıl süreyle geçici bir önlem olması gerekiyordu. Buraya not edin: Bateman hiçbir koşulda başka herhangi bir takıma benzer bir konaklama yerini kabul etmeyecektir.

Bunu Çakallar için yaptı çünkü onları Arizona’da tutmak için çok fazla kişisel sermaye yatırmıştı. Ancak Salı günü, Phoenix banliyösündeki seçmenler, çakallar için yeni bir arena içerecek olan 2,1 milyar dolarlık bir rekreasyon alanı inşa etmeye yönelik üç teklife karşı oy kullandı.

Bettman, arena projesinin tartışıldığı tüm Tempe Belediye Meclisi toplantılarında ekip adına sallanarak bizzat yer aldı. Bina onaylanırsa kurtların sonsuza dek Arizona’da olacağına söz verdi. Bunu Winnipeg için yapmadı. veya Atlanta.

READ  Brock Purdy, 49ers'ın Cardinals - NBC Sports Bay Area ve California'ya karşı kazandığı galibiyetteki sakatlık korkusunu ve geri dönüşü ayrıntılarıyla anlatıyor

Resmi olarak Salı gecesi kötü haberi aldıklarında hem lig hem de takım benzer ifadelerle karşılık verdi. Pitman, referandumun sonuçlarından “korkunç bir şekilde hayal kırıklığına uğradı” ve Çakallar “çok hayal kırıklığına uğradı”. Her iki açıklama da takım sahiplerinin ve komiserin önümüzdeki haftalarda franchise için sırada ne olacağını değerlendirmek için bir araya geleceğine söz verdi.

Gerçekçi olarak, yalnızca bir mantıksal yol vardır.

Takımı sat ve başka bir yere taşı. Houston kolay bir seçim olurdu. NHL ekibi olmayan başka bir büyük Amerikan şehridir. Dallas Stars’ın doğal bir rakibi. Olağan bir konferansın mevcut yapısına güzelce uyabilecek bir ekip. Salt Lake City, Kansas City ve Portland da ikinci kriterleri karşılayacaktır. Twice Atlanta zaten bir NHL serisinde başarısız oldu, ancak üçüncü bir girişim için destek artıyor gibi görünüyor.

Ve tabii ki, orijinal Jets’in Phoenix’e taşındığı sıralarda takımını da kaybetmiş olan Quebec City’ye geri dönmenin büyük çekiciliği var. Pratik olarak konuşursak, Quebec gibi gerçek bir hokey pazarına girmek ligin öncelik listesinde alt sıralarda yer alıyor ve belki de hayranlar için boş bir hayal (ve Quebec City’nin NHL’nin Green’e cevabı olduğu zamanların nasıl olduğunu hatırlayan birkaç yorgun hokey yazarı) Bay Packers) .

Bu noktada, sandıkta ezici bir yenilginin ardından, Batman’in bile sonunda yenilgiyi kabul etmeye ve salıvermeye hazır olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Batman’i ve onun kural kitabını bildiğinden, bunun olmasına izin veremez veya izin vermeyecektir, en azından hemen olmaz. Bitmiş gibi görünüyor.

Bettman için franchise’ı Arizona’da tutmak bir saplantı değilse, öyle olmasını beklemenin güvenli olacağını düşünürdünüz. o Daha.

Mantıksal, pratik ve finansal olarak Arizona’ya olan bu hayranlık sona erdi. Ama ne diyorlar?

READ  ABD'li kadın oyuncular ve Amerikan futbolunun eşit ücret ödemesi davası

Gelecekteki davranışları tahmin etmenin en iyi yolu, geçmişe dikkat etmektir. Bettman’ın bu takım adına 27 yıl çaldıktan sonra, bir parçam onun henüz beyaz bayrağı sallamaya hazır olmadığını düşünüyor. aksine. Bettman’ın nasıl düşündüğünü ve çalıştığını bilen biri olarak, son bir kez daha şapkasından tavşan çıkarıp takımı Arizona’da tutmayı denemezse kimse şaşırmamalı.

Bakalım haklı mıyım?

(Fotoğraf: Christian Petersen/Getty Images)