Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, SpaceX’in Ukrayna’nın Starlink hizmetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğini söyledi

Elon Musk, SpaceX'in Ukrayna'nın Starlink hizmetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğini söyledi

CNN’in Wonder Theory bültenine kaydolun. Şaşırtıcı keşifler, bilimsel gelişmeler ve daha fazlasıyla ilgili haberlerle evreni keşfedin.CNN

Amerikalı milyarder Elon Musk cıvıldamak Cumartesi günü, SpaceX Starlink’in İnternet hizmetini finanse etmeye devam edecek Savaştan zarar gören Ukraynagörünüşe göre SpaceX ABD ordusundan sekmeyi almasını istedikten sonra rotayı tersine çevirdi.

SpaceX’in Starlink uydu internet hizmetleri, savaş sırasında ülke ordusu için hayati bir iletişim kaynağıydı. RusyaAncak CNN münhasıran daha önce bildirdi CNN tarafından elde edilen belgelere göre, SpaceX bu hafta Pentagon’u, ABD ordusu ayda on milyonlarca dolar çekmedikçe Ukrayna’daki hizmeti finanse etmeyi durdurabileceği konusunda uyardı.

Mektupta ayrıca, Pentagon’un Ukrayna hükümeti ve Starlink’in askeri kullanımı için finansmanı devralmasını talep etti; bu, SpaceX’in iddialarına yılın geri kalanı için 120 milyon dolardan fazlaya mal olacak ve önümüzdeki 12 ay için yaklaşık 400 milyon dolara mal olabilir. Rapor, sosyal medya kullanıcılarından bir dizi tweet’e yol açtı. Savunma ve hareketi eleştirir.

Musk’ın Cumartesi günü yayınlanan doğrulanmış hesabından bir tweet, “Lanet olsun… Starlink hala para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca dolar alıyor olsa da, Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz.”

Geçen bahar Ukrayna’ya varışlarından bu yana, Musk’ın şirketi SpaceX tarafından inşa edilen Starlink uydu internet istasyonları, Rusya ile olan savaşında cep telefonu ve internet ağları yok edilse bile Ukrayna ordusunun savaşmasına ve bağlantıda kalmasına izin verdi.

Bir Pentagon sözcüsü Cuma öğleden sonra yaptığı açıklamada, uydu iletişim ürünü Starlink’in finansmanı ve diğer konular hakkında SpaceX ile temas halinde olduğunu söyledi.

Cumartesi günü Musk’a yanıt veren bir takipçiye yanıt olarak cıvıldamakMusk, “Hiçbir iyilik cezasız kalmaz, yine de iyi işler yapmalıyız” dedi.

Cuma günü Musk, bir dizi tweet’te SpaceX’in Pentagon talebini ikiye katladı.

“SpaceX geçmiş harcamaların geri ödenmesini istemez, ancak mevcut sistemi süresiz olarak finanse edemez *ve* ortalama hanelerden 100 kata kadar daha fazla veri kullanan birkaç bin terminal gönderir. Bu mantıksız” Posta Noter tasdikli Misk hesabından.

Ayrıca, Pentagon’dan Ukrayna’da Starlink faturasını almasını istediğinde, mektubu Pentagon’a göndermeden önce Musk’ın Ukrayna barış planına bu ayın başlarında yanıt veren Ukraynalı bir diplomatın tavsiyesine uyduğunu söyledi: “F *** kapalı.”

Ukrayna’nın Almanya Büyükelçisi Andrey Melnik, Bu ayın başlarında yanıt verdi Musk’ın Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı için sözde barış planı hakkında, “Siz elonmusk’a verdiğim diplomatik yanıt, siktir git.” dedi.

SpaceX’in Starlink’e fon sağlamayı durdurma önerisi de Ukrayna’da Musk’ın sadakati konusunda artan endişelerin ortasında geldi. Musk kısa süre önce, Ukrayna’nın Kırım’dan vazgeçmesini ve doğu Luhansk ve Donetsk bölgelerinin kontrolünü ele geçirmesini sağlayacak tartışmalı bir barış planını tweetledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Musk’ın yanında kim olduğu sorusunu gündeme getirdikten sonra, cevap verdi Hala çok destekleyici[s] Ukrayna ‘ama ‘büyük bir tırmanıştan’ korkuyor.

Ukraynalı yetkililerden biri, Zelensky’nin danışmanı Mikhailo Podolak, bir zeytin dalı uzatıyor gibiydi. cıvıldamak Cuma günü yayınlanan gönderide, “Dürüst olalım. Beğen ya da beğenme, @elonmusk savaşın en tehlikeli anlarında hayatta kalmamıza yardımcı oldu” yazdı.

Podolak, “İşletmelerin kendi stratejilerini belirleme hakkı var” dedi. (Bulacağız) #Starlink’i çalışır durumda tutmak için bir çözüm. Şirketin müzakerelerin sonuna kadar istikrarlı bir iletişim sağlamasını bekliyoruz.”

Bu hikaye ek bilgilerle güncellendi.

READ  Çin, "Vostok" tatbikatına katılmak için Rusya'ya asker gönderiyor