Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski PlayStation patronu, PixelOpus Studio Closure tarafından kalbi kırıldı

Eski PlayStation patronu, PixelOpus Studio Closure tarafından kalbi kırıldı

Sean Layden, Sony Worldwide Studios Eski Başkanı Hayal kırıklığını dile getirdi Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus kapandı. Birinci taraf geliştirici 2 Haziran 2023’te kapanacak ve Layden buna şöyle yanıt verdi: “Bu derin bir kesinti. Bu ekiple çalışmayı ve onu en üst düzeyde izlemeyi, türlerin üstesinden gelmeyi, beton biçmeyi, hepsini izlemeyi seviyorum.” destek, katılım ve meydan okuma kültürünü sürdürürken.”

Concrete Genie, Shawn Layden’ın PlayStation rolünden ayrılmasından kısa bir süre sonra PS4’te yayınlandı, bu nedenle oyun, görev süresinin büyük bir bölümünde geliştirme aşamasındaydı. “Yeni bir macera onu beklediğinden” her PixelOpus çalışanına gelecekte başarılar diledi.

Güzel PS4 oyunu Entwined’dan da sorumlu olan San Mateo stüdyosu, Haziran başında kapılarını kalıcı olarak kapatacak. PixelOpus’u kapatma nedeni ile ilgili olarak Sony şunları söyledi: PlayStation Studios, kuruluşun kısa ve uzun vadeli stratejik hedeflerini karşıladığından emin olmak için portföyünü ve stüdyo projelerinin durumunu düzenli olarak değerlendiriyor. Son inceleme sürecinin bir parçası olarak PixelOpus’un 2 Haziran’da kapanmasına karar verildi. “

Ekibin geliştirilmekte olan bir PS5 oyunu vardı ve iş listeleri, Sony Pictures Animation ile işbirliği içinde Unreal Engine 5’te üretilen bir başlığa işaret ediyordu. Birçok PlayStation hayranı bir oyunun hasretini çekiyor Örümcek Ayetine Örümcek Adam Tesadüfi bir deney, ancak stüdyonun amacı bu olsa bile, artık gün ışığını görmeyecek gibi görünüyor.

READ  Mac Studio efsanevi bir başarıdır

Sean Layden, Eylül 2021’de verdiği bir röportajda, sektörde tükendiği için PlayStation’daki görevinden ayrıldığını açıkladı. Horizon Zero Dawn ve God of War gibi PS4’e özel oyunların pazara sunulmasına yardım ettikten sonra, “zirveye yükselmek ve başka bir neslin PlayStation 5’i piyasaya sürmesine izin vermek için iyi bir zaman” olduğunu hissetti. Shaun Layden artık Tencent için stratejik danışman olarak çalışıyor.