Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fiyatlar düşerse, ABD petrol rezervlerinin serbest bırakılma zamanlamasını ayarlayabilir – resmi

  • Enerji sektörü, petrol salınımının zamanlamasına bağlı olarak esnektir
  • Fiyatlar düşerse diğer ülkeler yayın stratejilerini değiştirebilir
  • Beyaz Saray ayrıca ABD petrol ambargosunun yararlarını tartışıyor

WASHINGTON, 1 Aralık (Reuters) – ABD Enerji Bakan Yardımcısı David Dirk Çarşamba günü Reuters’e verdiği demeçte, küresel enerji fiyatlarının keskin bir şekilde düşmesi halinde Biden yönetiminin stratejik ham petrol rezervlerinin serbest bırakılma zamanlamasını değiştirebileceğini söyledi.

Dirk bir video röportajında ​​konuşuyor Reuters Sonraki KonferansıFiyatları kontrol etmek için ABD ile birlikte stratejik rezervleri serbest bırakmayı kabul eden diğer tüketici ülkeler, gerekirse zamanlarını ayarlayabilir.

“Bence her ülke tüketicileri için neyin iyi ve iyi olduğuna göre kararlar veriyor” dedi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Durk, yönetimin ayrıca bazı milletvekillerinin yerel tüketici yakıt fiyatlarını düşürmek için ham petrol ihracatını yasaklama önerisinin esasını düşündüğünü ve kararın nihayetinde Başkan Joe Biden’a ait olacağını söyledi.

Enerji Bakanlığı sözcüsü bir röportajda, bakanlığın rezerv salınımının zamanlamasını veya miktarını değiştirme planı olmadığını söyledi.

Biden Yönetimi geçen ay SPR’den 50 milyon varilin serbest bırakıldığını ve teslimatların yakında Ocak ayında başlayacağını duyurdu. Hareket, Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore ve İngiltere’den daha küçük sürümlerle gelecek ve tüketici enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olacak.

Petrol tüketen ülkeler arasındaki rezervleri birleştirmek için yapılan olağanüstü anlaşma, OPEC Üretici Grubu ve müttefikleri, Washington’dan tekrar tekrar reddedildikten sonra dünya salgından çıkmaya başlarken artan talebi karşılamak için hızlı bir şekilde pompalamayı reddetti.

Bununla birlikte, petrol fiyatları, korona virüsünün yeni Omigron varyantının yayılabileceği ve kapsamlı kilitlenmeleri tetikleyerek küresel enerji talebini azaltabileceği endişeleri arasında düştü.

Türkiye’nin açıklamalarının ardından ABD petrol fiyatları 61 sent düşerek varil başına 65.57 dolara geriledi.

READ  Türkler depremzedeler için portatif evler inşa ediyor-Xinhua
Brian Mount Strategic Petroleum Reserve, 27 Nisan 2020’de Freeport, Texas, ABD’de bu hava fotoğrafında görülen bir petrol depolama tesisi. REUTERS / Adrees Latif / Dosya Fotoğrafı

Enerji güvenliğini tartışmak için düzenli olarak bir araya geldiği birçok yöneticiden biri olan Dirk, “Başkan bize esneklik verdi” dedi.

Dolayısıyla, petrol fiyatları önemli ölçüde düşerse ve şu anda ülkemizdeki ve dünyadaki tüketicilerin yaşadığı pompa sancısı, herhangi bir nedenle dağılırsa, araçları farklı kullanacağız” dedi. .

“Bu konulardaki kararlarımızdan herhangi bir politika için başarı kriteri, ‘pompadaki fiyat nedir? … 50 milyon varili mümkün olan en kısa sürede çekip çıkaramayacağımız değil” dedi.

Biden’ın bilançosunun açıklandığı gün, Enerji Bakanlığı şirketlerin SPR’den 32 milyon varil petrol ödünç alabileceğini ve işlem için sözleşmelerin 14 Aralık’ta veya öncesinde imzalanacağını söyledi.

Petrol dağıtımı Ocak-Nisan ayları arasında yapılacak ve petrol şirketleri gelecek yıldan 2024’e kadar petrolü faiziyle geri ödemek zorunda kalacak.

Bakanlık, daha önce Kongre tarafından onaylanan 18 milyon varil petrolü satışa sunacak. Satış bildirimi 17 Aralık’ta veya öncesinde yayınlanacak.

Dirk, Beyaz Saray’ın hâlâ Fiden’in diğer Demokratlarının ham petrol ihracatını yasaklama önerilerini incelemekte olduğunu söyledi.

Yasağı eleştirenler, ülkedeki birçok rafinerinin yabancı petrolle faaliyet göstermesi nedeniyle yurt içinde üretilen ham petrolün fiyatının düşme riski olduğunu söylüyor.

“Bu konuda her iki şekilde de hisseden Kongre üyelerinden kesinlikle duyduk” dedi. “Bu yüzden, sekreterimizin ve nihayetinde cumhurbaşkanının kararını bildirmek için tüm bu analizleri bir araya getirdik.”

Bir sonraki Reuters konferansını izlemek için buradan kaydolun https://reutersevents.com/events/next/

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Timothy Gardner’ın Washington’daki Raporu Richard Waltmanis Yazan Matthew Louise

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.