Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Francis Ford Coppola’nın gelmiş geçmiş en iyi eseri

Francis Ford Coppola’nın gelmiş geçmiş en iyi eseri

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’ya atfedilen ve yeni destansı filminin resmi fragmanında yer alan bir alıntı şöyle: “Yeni filmimiz ‘Megalopolis’ şimdiye kadar yönetmekten onur duyduğum en iyi yapımdır.”

Perşembe günü Cannes Film Festivali’ndeki yarışmada prömiyeri yapılacak olan film, senaryo üzerinde ilk kez 1980’lerde çalışmaya başlayan yönetmenin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı bir projeydi.

The Godfather ve Apocalypse Now’ın arkasındaki efsanevi yönetmen, filme kendi parasından 120 milyon dolar yatırdı.

Fragman, imparatorlukların çöküşünü anlatan bir seslendirmeyle başlıyor: “Bir imparatorluk ne zaman ölür? Korkunç bir anda mı çöker? Hayır, hayır. Ancak öyle bir zaman gelir ki, insanlar artık buna inanmaz hale gelir ve Roma’ya geçmeden önce araba yarışları, şehir manzaraları ve protesto sahneleri.”

Resmi özete göre “Megalopolis”, hayali modern Amerika’da geçen destansı bir Roma hikayesidir. Yeni Roma şehrinin değişmesi gerekiyor ve bu durum, ütopik bir geleceğe adım atmayı amaçlayan dahi sanatçı Cesare Catiline (Adam Driver) ile gerici bir geleceğe bağlı kalan rakibi Belediye Başkanı Franklin Cicero (Giancarlo Esposito) arasında bir çatışmaya neden oluyor. Statüko, açgözlülüğün, özel çıkarların ve partizan savaşlarının sürdürülmesi. Aralarında kalan belediye başkanının kızı Julia Cicero (Nathalie Emmanuel), Cesare’ye olan sevgisi sadakatini böler ve onu insanlığın gerçekten hak ettiğine inandığı şeyi keşfetmeye zorlar.

Megalopolis’te tamamı yıldızlardan oluşan bir kadro yer alıyor; Driver’ın gruba liderlik ettiği filmde Adam Driver, Giancarlo Esposito, Nathalie Emmanuel, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Jon Voight, Laurence Fishburne, Talia Shire, Jason Schwartzman, Katherine Hunter, Grace VanderWaal ve Chloe yer alıyor. Feynman, James Remar, D. B. Sweeney ve Dustin Hoffman.

Coppola, Fred Ross, Barry Hirsch ve Michael Biederman’ın yapımcılığını üstlendiği filmi yazıp yönetti. Sorumlu yapımcılar: Anahid Nazarian, Barry Osborne, Darren Demeter.

READ  SeaWorld Orlando yeni Penguin Trek trenini duyurdu

Fragmanı buradan izleyin.