Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Georgia Laurie: Kız kardeşini kurtarmak için timsahla savaşan ikiz, Kraliyet Cesaret Ödülü’nü aldı

Georgia Laurie: Kız kardeşini kurtarmak için timsahla savaşan ikiz, Kraliyet Cesaret Ödülü’nü aldı

Aaron Chown/Pensilvanya

İkizler Melissa (solda) ve Georgia (sağda) Lowry, Sandhurst, Berkshire’daki evlerinde.CNN

İngiliz ikiz kardeşler Georgia ve Melissa Lowry sıcak bir haziran gününün tadını çıkarıyorlardı Meksika Üç yıl önce tatildeyken Puerto Escondido’da bir nehirde yüzerken Melissa A. timsah Yakındaki suda panik başladı ve çaresizce yüzmeye başladılar.

Georgia bankaya ulaştı ancak grubun başka bir üyesi Melissa’yı bankaya çekerken timsah tekrar ortaya çıktı ve onu suyun altına çekti.

31 yaşındaki Georgia, ikiz kız kardeşini kurtarmak için suya daldı ve iki kez timsahla dövüştü – olağanüstü bir cesaret örneği – ve şimdi Kral’ın Yiğitlik Madalyası’nı alıyor. King Charles III Ödülü, sivillerin başka bir kişiyi kurtarmak amacıyla kendilerini tehlikeye attığı eylemleri ödüllendiriyor.

Georgia, İngiltere’nin PA Media haber ajansına, bu korkunç sıkıntıdan kurtulmanın “hayırlı bir astar” olduğunu söyledi. “Bu, tüm acı verici deneyimi bir nevi hafifletiyor.”

Şunları ekledi: “Bu hikayeyi bu kadar şaşırtıcı kılan şey, Melissa’nın her şey boyunca gösterdiği sarsılmaz cesaretti çünkü o bu süreçte çok güçlüydü ve onsuz burada olabileceğimi sanmıyorum. Bana gerçekten savaşmaya devam etme gücü verdi.”

Kardeşler için o günün izleri hâlâ duruyor. Birleşik Krallık Kabine Ofisi’nden Salı günü yapılan basın açıklamasına göre Georgia, Melissa’yı ilk başta bilinçsiz bir şekilde yüzüstü suda yüzerken buldu ve timsah geri dönüp ona tekrar saldırmadan önce onu hayata döndürdü.

İlk başta Georgia, bir eliyle kız kardeşinin kafasını suyun üzerinde tutarken diğer eliyle hayvana yumruk atarak hayvanı savuşturmayı başardı, ancak timsah üçüncü kez geri geldi.

Açıklamada, Melissa’nın bu kez sürüngen ölüm yuvarlanmasını (bir timsahın avını boğmak amacıyla avıyla birlikte yuvarlandığı bir manevra) yaptığı ancak Georgia’nın onu yumruklamayı başardığı belirtildi.

READ  Arjantinli balıkçılar bir köpekbalığının içinde kayıp bir adamın kalıntılarını buldular - NBC6, Güney Florida

Elinden yaralandı, ancak darbe o kadar güçlüydü ki timsah sonunda kız kardeşini serbest bıraktı.

İkizler JustGiving sayfalarında, yoldan geçen bir teknenin onları sudan kurtardığını, ancak yine de plaja 25 dakikalık ve hastaneye 20 dakikalık yolculukları olduğunu ve bu süre zarfında Melissa’nın “kendi hayatta kalma mücadelesini verdiğini” söyledi. ”

Aaron Chown/Pensilvanya

Melissa bir timsahın saldırısına uğradığında kız kardeşler Meksika’da tatildeydi.

JustGiving sayfasına göre Melissa’nın açık bileğinde karmaşık bir kırık, karnında, midesinde ve bağırsaklarında ciddi yırtılmaların yanı sıra bacağında, ayağında ve kalçasında çok sayıda yaralanma meydana geldi. Tıbbi olarak komaya girmeden önce acil ameliyata alındı. Sayfa, hastanede sepsise yakalandığını ancak sonunda tamamen iyileştiğini ekledi.

Şimdi Georgia ve Melissa, PTSD UK ve sağlık hizmetleri sağlayan Meksikalı bir hayır kurumu olan Compañeros En Salud için para toplamak amacıyla Ağustos ayında Birleşik Krallık’ın en uzun nehirlerinden birinde 13 km’lik (8 mil) bir yüzme olan Thames Maratonu’na katılmaya hazırlanıyorlar. Çocuklar için. Chiapas’taki yoksul topluluklara yardım ve tıbbi eğitim.

Georgia, “Ne kadar uzaklaşırsanız, o kadar az gerçek hissettiriyor” diye ekledi.

“Çünkü düşündüğünüzde kulağa bir korku filmi gibi geliyor ama hayatımızın bir parçası, hayatımızın dokusunun bir parçası.”