Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google Haritalar ve arama güncellemeleri bir sonraki seyahatinizi planlamayı kolaylaştırıyor

Google Haritalar ve arama güncellemeleri bir sonraki seyahatinizi planlamayı kolaylaştırıyor

Google, Arama'daki yeni çeviri özellikleri ve yapay zeka destekli seyahat programlarından Haritalar'daki seçilmiş önerilere kadar gezi ve gezi planlamanın stresini hafifletmeyi amaçlayan bir dizi güncellemeyi kullanıma sunuyor.

Bu haftadan itibaren ABD ve Kanada'daki 40'tan fazla şehirde, Google Haritalar artık kullanıcılara yemek yiyebilecekleri ve ziyaret edebilecekleri yerler için seçilmiş öneri listeleri gösterecek. Bu öneriler aşağıdaki gibi kaynaklardan gelir: Yalnız Gezegen, New York Timesve OpenTable, son zamanlarda popülerliği artan yerlerin haftalık olarak güncellenen “sıcak” listesini, tarihsel olarak popüler sitelerin “en iyi” listesini ve ziyaret etmeye değer gizli mücevherler olan yerlerin “mücevherler” listesini içerir.

Fikir konusunda kararsızsanız veya seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Google Haritalar'daki yeni önerilen listeler, ziyaret etmeye değer yerler önerebilir.
Resim: Google

Arama'da, kullanıcılar gezi fikirleri istediğinde örnek bir seyahat planı sağlayacak yeni bir yapay zeka özelliği de test ediliyor. Bu seyahat programı, uçuş ve otel seçenekleri gibi yararlı bilgilerin yanı sıra yerel turistik mekanlar ve yemek yiyebileceğiniz yerler hakkında öneriler içerir. Google ayrıca önerilen konumlar hakkında iş bilgileri, yorumlar ve fotoğraflar gibi ek bilgiler de toplayacağını ve seyahat planlarının Gmail, Dokümanlar veya Haritalar'a aktarılabileceğini söylüyor. Bu özellik şu anda yalnızca kayıtlı kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Google'ın ücretsiz arama deneyimi.

Arama'daki yeni yapay zeka destekli seyahat planı özelliği, bir sonraki tatilinizi nasıl geçireceğiniz konusunda hızlı bir şekilde fikir toplayabilir.
Resim: Google

Google ayrıca Ocak ayında tanıttığı Arama Çemberi özelliğini yeni çeviri özellikleriyle güncelliyor. Bu, kullanıcıların ana sayfa düğmesine veya gezinme çubuğuna uzun basarak ve çevir simgesini tıklatarak, çevrimiçi menü veya yerel etkinlikler sayfası gibi ekranlarında ne varsa çevirmesine olanak tanıyacak.

Circle to Search, yakında ekranınızdaki her şeyi anında çevirmenize ve uygulamalar arasında geçiş yapmaktan kaçınmanıza olanak tanıyacak.
Resim: Google

Şu anda Pixel 7 Plus ve Samsung Galaxy S24 serisinde mevcut olan Circle to Search, Google'a göre “önümüzdeki haftalarda” Çeviri özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte bu hafta daha fazla Android cihaza yayılıyor.

READ  Pixel 8 Pro'nun sıcaklık sensörünü göründüğü gibi aldım