Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hakeem Jeffries, Biden’ın adaylığını üst düzey Demokratlarla görüşmeyi planlıyor

Hakeem Jeffries, Biden’ın adaylığını üst düzey Demokratlarla görüşmeyi planlıyor

Plana aşina üst düzey bir yetkili, New York Demokratı ve azınlık lideri Temsilci Hakeem Jeffries’in, Başkan Biden’ın adaylığını ve ileriye dönük yolu tartışmak üzere Pazar günü Temsilciler Meclisi’nin üst düzey Demokratlarıyla sanal bir toplantı planladığını söyledi.

Partinin Meclis’teki en üst düzeylerini oluşturan üst düzey parlamento komitesi üyelerinin de yer alması planlanan duruşma, Capitol Hill’deki Demokratlar arasında, Bay Biden’ın geçen haftaki başkanlık tartışmasındaki kötü performansı konusunda derin endişelerin olduğu bir dönemde gerçekleşti. Bay Biden’ın aday olarak yaşayabilirliği ve partisinin meclisin kontrolünü yeniden ele geçirme ve yarışta kalması halinde Senato’yu elinde tutma becerisi üzerinde yaratabileceği etkiye ilişkin endişeler artmasına rağmen Temsilciler Meclisi Demokratları o zamandan beri bir grup olarak bir araya gelmedi.

Bay Jeffries tüm hafta boyunca dinleme modundaydı, Demokratlara başkanın etrafında toplanmaları için baskı yapmaktan kaçındı, ancak aynı zamanda onları Bay Biden ve ekibi ileriye yönelik en iyi yolu belirlerken kamuoyuna açıklamalarını aceleye getirmemeleri konusunda teşvik etti.

Ancak Demokratlar bölünmeye başlıyor. Temsilciler Meclisi’nin dört üyesi (Teksas’tan Temsilci Lloyd Doggett, Arizona’dan Temsilci Raul Grijalva, Massachusetts’ten Temsilci Seth Moulton ve Illinois’den Temsilci Mike Quigley) başkana çekilme çağrısında bulunurken, diğerleri onun yarışı kazanma yeteneği konusunda ciddi endişelerini dile getirdi. .

Bay Cogley Cuma günü, başkanı yarıştan çekilmeye ikna edecek kadar ileri gitmekte “zorlandığını” söyledi.

ama, MSNBC’ye söyledi“Şimdiki alternatif açıkça çok kasvetli bir senaryo, neredeyse hiç başarı umudu yok ve bu sadece Beyaz Saray’ı etkilemiyor, tüm Kongre’yi ve geleceğimizi etkiliyor.”

Adının açıklanmaması koşuluyla konuşan, çabalar hakkında doğrudan bilgisi olan çok sayıda kişiye göre, Virginia Demokratı Senatör Mark Warner, Bay Biden’ın adaylığı ve ne yapılması gerektiğine ilişkin endişelerini tartışmak için kendi odasında Demokratlar arasında bir toplantı düzenliyor.

READ  İsrail ile Hamas arasındaki savaşa ilişkin haberler: Husiler Amerikan saldırılarının ardından karşılık verme sözü verdi