Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mart Çılgınlığı artışını kim aldı?

Mart Çılgınlığı artışını kim aldı?

Oynar

Biletler delindi, baloncuklar patladı. Bu desteği bir araya getirirken iyi şanslar çünkü buna ihtiyacın olacak.

Normal sezonun beklenmedik sonu, öngörülemeyen bir NCAA erkekler turnuvası sahasıyla sonuçlandı; burada birkaç kesinlik (birkaç isim vermek gerekirse ulusal şampiyon Connecticut'ın savunulması) her bölgedeki soru işaretlerinden daha fazlaydı.

Örneğin, iki kez Big Ten şampiyonu olan ve Midwest Bölgesi'nin 1 Numaralı Purdue'si, 2019'da Virginia'nın izinden gidebilecek ve geçen yılın Fairleigh Dickinson'a karşı aldığı tarihi yenilgiden programın 1980'den bu yana ilk Final Four'una çıkabilecek mi?

Büyük 12 ve SEC, turnuvada her birinin sekiz takıma sahip olmasını, ülkedeki en fazla takımı eşitlemesini ve birden fazla takımı grubun derinliklerine göndermesini haklı gösterebilir mi?

Arizona, Final Four'a katılıp kaybolan Pac-12'nin ömrünü Nisan ayına kadar uzatabilecek mi?

Kağıdı kağıda koyup parantezleri doldurmadan önce seçilen Pazar gününün kazananlarını ve kaybedenlerini gözden geçirelim:

Kazananlar

kuzey Carolina

UNC yalnızca Batı Konferansı'nda birinci olmakla kalmıyor, aynı zamanda turnuva piyangosunun da en büyük kazananlarından biri. Tar Heels, ilk dört serinin en zayıfı olmasına rağmen (Doğu'da Connecticut, Güney'de Houston ve Orta Batı'da Purdue'ye katılıyor) kağıt üzerinde en kolay bölge gibi görünen bölgede yer alıyor. UNC'ye Batı'nın zirvesinde, turnuvanın en kırılgan üst grubu olan 2 Numaralı Arizona, 3 Numaralı Baylor, 4 Numaralı Alabama ve 5 Numaralı Saint Mary's eşlik ediyor. Tar Heels'in ilk hafta sonundan çıkmak için 16. sıraya yenilmekten kaçınması ve ardından Mississippi State'in 8. ve Michigan State'in 9. sıradaki galibini yenmesi gerekecek.

READ  Pitch Clock: Yeni MLB kural değişikliği kafa karışıklığına neden oluyor

dışarı çıktı: Altı takım turnuva komitesi tarafından elendi

Kansas'ta

COVID nedeniyle kısaltılan sezonu saymazsak, Jayhawks'ın 22 normal sezon zaferi, Self'in 2003-04'teki ilk yılından bu yana Bill Self yönetimindeki en az galibiyet. Kansas konferans oyununda sekiz maç kaybetti. Bu yıldan önce Self yönetiminde en fazla lig yenilgisi 2018-19 ve 2020-21'de altıydı. KU, Big 12'yi beşinci olarak tamamladı; bu, konferans sıralamasında Self'in altında yalnızca bir kez ikinci olan ve hiçbir zaman üçüncünün altına düşmeyen bir program için yeni bir düşük seviye. Ve yine de işte buradayız: KU, Ortabatı Bölgesi'nde Samford'un 13. sırasına karşı hâlâ 4. sırada yer alıyor ve ikinci hafta sonunda hazırlık maçıyla oynanıyor.

Illinois

Illinois, Pazar gününe doğru 3. ve 4. sıra arasında gidip geliyordu ancak Doğu'daki galibiyet serisini 3. sırada tamamladı. Bu sadece Dörtlü 1 ve Dörtlü 2'de toplam 14 galibiyetle ikinci sıradaki Big Ten takımı için bir ödül. 2014-2020 arasındaki uzun süreli turnuva kuraklığının ardından, Illini üst üste dördüncü kez dans ediyor ve ligi ilk dörtte bitiriyor. üçüncü kez koç Brad Underwood'un yönetiminde. Bir sonraki adım, programın 2005'teki şampiyonluk maçına ulaştığından beri yapmadığı bir şey olan açılış haftasonunu atlatmak olacak.

Virjinya

Gerçekler Cavaliers'ın teklifini desteklemiyor gibi görünüyor. Virginia ACC'de dört maçı birincilikle tamamladı. Cavaliers, Quad 1'de sadece iki galibiyetle NET sıralamasında sezon sonrasına 55. sıradan girdi. Genel olarak, takımın rekoru, galibiyetleri ve performansı sahaya çıkmayı garanti etmiyor. Bracket Matrix tarafından derlenen 92 turnuva öncesi gruptan yalnızca yedisinde 68 takımdan biri olarak UVA var. Pek mantıklı gelmiyor ama yine de buradayız: Virginia, Colorado Eyaleti'nde oynanan bir maçta 10. sırada yer alıyor.

READ  NBA, playoff kovalamacasının ortasında iki önemli oyuncuyu oturtmak için Mavs'i soruşturuyor

Purdue ve Rick Barnes

Purdue'nin Midwest ve Tennessee'de 1 numaralı seri başı ve 2 numaralı seribaşı statüsü, Boilermakers ve Tennessee'den birinin Final Four'a yükselme şansını artırıyor. Boilermakers için Final Four teklifi, programın 1980'den bu yana ilk teklifi olacak ve geçen yılki kaybın neden olduğu bazı kırgınlıkların silinmesine yardımcı olacak. Gönüllüler asla orada değildi. Barnes, turnuvaya ilk kez 1989'da Providence'ta baş antrenör olarak çıktı, ancak 2003'te oyun kurucu TJ Ford ve Longhorns'la birlikte gelen Friars, Clemson, Texas ve Tennessee takımlarıyla sadece bir kez ulusal yarı finale çıkabildi.

Kaybedenler

Iowa

Tennessee'nin SEC Turnuvasından erken ayrılması, Iowa State'in Houston'a karşı Big 12 Şampiyonası'nı kazanmak için kazandığı baskın galibiyetle birleştiğinde, Cyclones'u son sıralarda birincilik için çekişmeye soktu. Ancak bunun yerine ISU, Doğu'da 2 numaralı seribaşı olarak yer aldı ve en üst sıralarda yer alan Connecticut, Illinois ve dördüncü sırada yer alan Auburn liderliğindeki bölgeye katıldı. Bu, kategorinin çok kalabalık ve en yoğun tarafıdır ve adayların hiçbirine herhangi bir fayda sağlamaz. Ancak bu, en azından Husky'lerle aynı bölgeye konulmaktan kaçınmak için özgeçmişe sahip olan Kasırgalar için özellikle zor.

Trev Alberts

Bunlar, Texas A&M Üniversitesi'ndeki aynı pozisyondan yeni ayrılan eski Nebraska atletizm direktörü Alberts için zorlu birkaç gün olacak. Yeterince yakından bakarsanız, seçim komitesinin bir mizah anlayışı olduğu ortaya çıkıyor: 9 numaralı A&M, Güney Bölgesi'nin ilk turunda 8 numaralı Cornhuskers ile karşılaşacak. Bu, Pazar günü Seçim'e giden balon takımlarından biri olan Aggies için iyi bir haber, ancak Lincoln'den ayrılırken sorulardan büyük ölçüde kaçmayı başaran ancak bu haftayı spot ışıklarının altında geçirecek olan Alberts için pek de iyi bir haber değil.

Büyük Doğu

Büyük Doğu'nun normal sezonda (Lig I'in en iyi ikinci konferansı olarak) nasıl görüldüğü ile seçim komitesinin ligi nasıl gördüğü arasında bir kopukluk vardı. Big East, Huskies, Güney Bölge No. 2 Marquette ve Midwest Bölge No. 3 Creighton'daki turnuvaya yalnızca üç takım gönderdi ve St. John's, Providence ve Seton Hall gibi balon takımlarını sahanın dışında bıraktı. Konferans, önceki dokuz turnuvada yılda ortalama beşten fazla teklif almıştı, bu nedenle Mart ayında sadece üç teklif almak kesinlikle bir sürpriz.

READ  Jimmy Garoppolo, NFL tarafından iki maç cezalıydı. Raiders'ın QB'yi Mart ayında yayınlaması bekleniyor: kaynaklar

Batı Dağı

Big East gibi Mountain West de normal sezonda bir güç merkeziydi ve sahaya altı kadar takımın katılması bekleniyor. Bununla birlikte, Büyük Doğu'dan farklı olarak, MWC tam da bunu yaptı: 2014'teki en orta-büyük ligleri Atlantic 10'a bağlayan grupta altı takım var. Sorun, sıralamayla ve komitenin takımları sıralamaya nereye yerleştirdiğiyle ilgili. . Ülkedeki en derin, büyük olmayan konferans. Boise Eyaleti ve Colorado Eyaleti, Colorado ve Cavaliers'a karşı oynanan maçları sırasıyla 10. sırada tamamladı. Normal sezon konferans şampiyonu Utah State, Midwest'te 8. sırada, Turnuva şampiyonu New Mexico ise Batı'da 11. sırada yer alıyor. Nevada 26 maç kazandı, konferansı ikinci sırada tamamladı ve Doğu'da 10. sırada yer aldı. Bir de beşinci bitiren ancak Doğu'da 5. sırayı alan San Diego Eyaleti var.