Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri, önemli enflasyon verileri ve yaklaşan kazançlarla haftanın başında düşüyor

Hisse senedi vadeli işlemleri, önemli enflasyon verileri ve yaklaşan kazançlarla haftanın başında düşüyor

Hisse senedi vadeli işlemleri Pazartesi sabahı piyasaların çalkantılı bir haftadan çıkması ve trader’ların gelecek hafta ekonominin sağlığına ilişkin içgörü sağlayabilecek önemli raporları beklemesiyle düştü.

Bağlı vadeli işlem sözleşmeleri Dow Jones Endüstriyel Ortalama Slither 23 puan. Standard & Poor’s 500 Vadeli işlemler %0,2 düşerken Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,3 düştü.

Piyasa gözlemcileri genellikle gelecek haftayı, dünyanın en büyük dört bankasıyla birlikte kazanç sezonunun başlangıcı olarak görüyorlar – JP MorganVe Wells FargoVe Morgan Stanley Ve Şehir Cuma raporu. PepsiCoVe Delta Ve Domino Ayrıca önümüzdeki hafta rapor veren şirketler arasında yer alıyor.

Perşembe sabahı yeni aylık TÜFE verileri açıklanırken enflasyon merkezde olacak.

Piyasa katılımcıları için bir haftalık grevler başlayacak. Haftanın ilk yarısı, S&P 500’ü 2020’den bu yana iki gündeki en büyük kazancında %5’ten fazla yukarı iten rahat bir ralli getirdi.

Ancak ekonomistlerin yapacağını söylediği iş verileri Fed’in faiz oranlarını yükseltmeye devam etmesini sağlamak Ve OPEC + petrol arzını kısma kararı Yatırımcılar çıldırdı ve haftanın ilerleyen saatlerinde piyasayı aşağı gönderdi. Cuma gününün kapanışında S&P, haftaya başladığı noktaya göre %1,5 arttı. Dow ve Nasdaq sırasıyla %1,5 ve %0,7 yükseldi.

Yine de Dow, S&P 500 ve Nasdaq Son dört haftanın ilk haftası olumlu geçti. Bununla birlikte, hepsi 2022’de şimdiye kadar hala önemli ölçüde düşük ve Nasdaq 52 haftanın en düşük seviyesinden %1’den az uzakta.

Yatırım Direktörü Chris Zaccarelli, “Borsadaki eğilim muhtemelen daha düşük olacak çünkü ekonomi ve şirket kazançları önemli ölçüde yavaşlayacak veya Fed’in faiz oranlarını yükseltmek ve daha uzun süre daha yüksek tutmak zorunda kalacağı” dedi. Cuma günü Bağımsız Danışmanlar Koalisyonu’ndan bir subay.

READ  Twitter, Johnson & Johnson, WeWork ve daha fazlası

“Çalıştığımız koşullar göz önüne alındığında, bir resesyona hazırlanmanın akıllıca olduğuna inanıyoruz.” Artık günlük anlatı haline gelen sığ durgunluktan bahsetmek, geçen yılki ‘geçici enflasyon’ anlatısına ürkütücü bir şekilde benziyor.

Geçen hafta, şirket kazançlarının yükselen doların çirkin tarafını göstereceğine dair artan korkuları beraberinde getirdi. Levi Strauss Uluslararası satışların kayması nedeniyle direksiyon parçalarından daha yeni hale geldi.