Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri Salı sabahı yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri Salı sabahı yükseldi

Best Buy, Dicks Sporting Goods ve daha fazlası – piyasa öncesi en büyük hisse senedi hareketleri

Kazançlar ve daha fazlası nedeniyle piyasa öncesi ticarette bir dizi hisse senedi hareket ediyor.

en iyi satın alım – Şirketin hisseleri, kazançlardaki düşüşün ve 2023 için iyileştirilmiş finansal görünümün ardından yükseldi.

Dick’in Spor Malzemeleri Hisse senetleri, başlangıçta, daha iyi performans gösteren gelir ve kazançların yanı sıra, beklenenden daha iyi olan üçüncü çeyrek satışları ve daha yüksek rehberlikle yükseldi, ancak daha sonra düştü.

Abercrombie & Fitch Perakende hissesi, kazanç ritmine göre yaklaşık %13 arttı.

Daha fazlasını buradan okuyun.

-Carmen Renick

Wall Street, zayıf yönlendirmenin ardından Zoom Video fiyat hedeflerini düşürdü

hisseler video yakınlaştırma Dördüncü çeyrek için zayıf bir rehberlik sağladıktan sonra piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %9 düştü.

Video konferans şirketi, üçüncü çeyrek için hisse başına 1,07 dolarlık beklenenden daha iyi düzeltilmiş kazanç bildirdi, ancak bu Wall Street analistlerini kazanmadı. Birçoğu dün gece ve bu sabah Zoom için fiyat hedeflerini düşürdü.

Deutsche Bank analisti Matthew Nicknam, “Çevrimiçi ticaretin önümüzdeki birkaç çeyrekte baskı altında olması muhtemel olduğundan ve tahminlerimiz kazanç rakamları üzerinde daha fazla aşağı yönlü risklere işaret ettiğinden, yakın vadede yukarı yönlü bir katalizör bulmakta zorlanıyoruz” dedi. fiyat hedefini indirdi. buradan sokaklar. hisse başına 95 dolardan 75 dolara yükseldi.

Piper Sandler, MoffettNathanson, Mizuho, ​​​​UBS ve Wells Fargo da Zoom Video’daki fiyat hedefini düşürdü.

MoffettNathanson analisti Sterling Otey, fiyat hedefini 85 dolardan 80 dolara düşürürken, “Zoom’un rolü hâlâ çok uzakta” dedi.

“İşin genel büyümesinin ne zaman tersine dönebileceği ve her şey yolunda giderse bunun geleceğin dörtte üçü kadar olacağı konusunda bir fikir edinmek için ekmek kırıntıları düzenleniyor. Ancak, kötüleşen bir makro ortamın ( Auty, müşterilere bir notta, “İşten çıkarmalar) programı bir geri dönüşe uzatır veya yalnızca kapatmadan önce daha düşük bir büyüme oranına yol açar” dedi.

READ  Avrupa Merkez Bankası üyesi faiz oranlarını yükseltmek için hızlı hareket için bastırıyor

– Jesse Pound ve Michael Bloom

Wilson, hisse senedi toplama fırsatlarının piyasa için olumlu olduğunu söylüyor

Kıdemli bir Wall Street stratejisti, hisse senetleri için bir sonraki patlama döngüsünün son on yılın zirvesi gibi görünmeyeceğini, ancak hisse senedi toplayıcıları için zengin bir ortam olacağını söylüyor.

Morgan Stanley’de kıdemli ABD hisse senedi analisti Mike Wilson Salı günü yaptığı açıklamada, S&P 500’ün 2023’te dibi görmeden önce buradan düşmesini beklerken, bir sonraki sürekli rallinin ön izlemesinde hisse senetlerinin birbirinden ayrılmaya başladığını söyledi.

Wilson, “Muhtemelen gelecekte gördüğümüz en iyimser şeylerden biri, artık 10 hisse senedi piyasasının olmayacağıdır. Daha fazla fırsat olacak. Borsa genelinde daha demokratik olacak” dedi. gıcırtı kutusu”.

“Bu, bir hisse senedi toplayıcı olarak kolay olacağı anlamına gelmiyor, ancak daha fazla katılımcı olacak. Aralık gelişiyor. Gördüğümüz şey bu.”

Wilson geçen hafta 2023 tahminlerini yayınladı. CNBC Pro’daki tahminleri hakkında daha fazlasını okuyun.

– Jesse Pound

Best Buy, tam bir yıl boyunca rehberliği yükselttikten sonra atlar

Best Buy’ın hisseleri, e-perakendecinin 2023 için finansal görünümünü yükseltmesinin ardından ön piyasada %7’den fazla arttı.

Mali İşlerden Sorumlu Başkan Matt Belunas, “Beklenenden daha iyi üçüncü çeyrek sonuçlarımızı takip etmek için ’23 mali görünümümüzü güncelliyoruz ve dördüncü çeyrek için görünümümüzü değiştirmeden tutuyoruz,” dedi. “Şimdi karşılaştırılabilir satışların yaklaşık %10 düşmesini ve GAAP dışı işletme geliri oranımızın düşmesini bekliyoruz.2 %4.0’ın biraz üzerinde olacak.”

Şirket ayrıca analistlerin beklentilerini aşan üçüncü çeyrek kazanç ve gelir bildirdi.

-Fred Imbert

Karvana başka bir kesim alır

Analistler tasarruf etmeye devam etti kervan, Quinn, kullanılmış araba satıcısının seviyesini düşüren en son şirket oldu. Quinn, stoktan pazara performans derecesini performanstan daha iyiye indirdi ve fiyat hedefini 55 dolardan 10 dolara düşürdü.

READ  Rivian, 2022'nin ikinci çeyreğinde 1.71 milyar dolar kaybetti ve 4.467 araç teslim etti.

Şirket, “CVNA, önemli bir borç yükü taşırken 22 kar hedefini tutturamadı” diye yazdı ve şirketin FAVÖK’e 2024 yılına kadar ulaşamayacağını tahmin ettiğini ekledi. nakit akışı sonuçları.

Carvana hisseleri 2022’de %97 düştü.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

Sam Sabine

Avrupa piyasaları, yatırımcıların ekonomik kaygıları değerlendirmesiyle temkinli yükseldi

Avrupa pazarları Bölgedeki yatırımcılarla birlikte Salı günü nispeten daha yüksekti. Aramızda takip edilen endişeler Ve Asya ve Pasifik’teki muadilleri Üretim üzerinde baskı oluşturmaya devam eden Çin’in Covid kısıtlamalarını sıkılaştırması üzerine.

Pan-Avrupa Stokes 600 Erken ticarette %0,3 arttı. Petrol ve gaz stokları, Suudi Arabistan’ın OPEC+’ın petrol üretimini artırabileceği yönündeki bir raporu reddetmesinin ardından yüzde 3,2 yükselirken, teknoloji stokları yüzde 0,5 düştü.

– Elliott Smith

CNBC Pro: Morgan Stanley’den Wilson, enflasyonun düşmeye hazır olduğunu söylüyor, ancak ileride ‘yeni dönem’ konusunda uyarıyor

Morgan Stanley’in baş ABD sermaye stratejisti Mike Wilson, “enflasyonda çok keskin bir düşüş” beklediğini ve bunun ne zaman olabileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Ancak enflasyonun “daha kalıcı” olabileceği iki istisna alanı olduğunu söyledi.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Wizen bronzluğu

CNBC Pro: Amazon Bu Yıl %40 Düştü — Satın Alma Zamanı Geldi mi? Piyasa profesyonelleri söz sahibi

Bir zamanlar sevgili Wall Street, Amazon Bu yıl parlaklığını biraz kaybetti. E-ticaret devinin hisseleri %40’tan fazla düştü ve çok düşük performans gösteriyor Standart & Poor’s 500aynı dönemde yaklaşık %15 düştü.

Yatırımcıların yeniden birikme zamanı geldi mi? İki Piyasa Profesyoneli CNBC’de Karşı Karşıya”sokak işaretleri asyaPerşembe, hisse senedinin satın alınması lehinde ve aleyhinde bir tartışma yapmak için.

READ  Chicago polisi, bir USPS posta taşıyıcısının, cinsel saldırı girişiminde bulunduktan sonra Little Village'daki Güney Pulaski'de bir posta kamyonunu çaldığını söyledi.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Xavier Ong

Petrol Pazartesi günkü işlemlerde Ocak ayından bu yana en düşük seviyesini kaydetti

Ham petrol Pazartesi günkü işlemlerde Ocak ayından beri görülmeyen fiyatlara geriledi.

Ortabatı Teksas Varil başına 75,08 doları gördükten sonra yüzde 0,4 düşüşle 79,73 dolara geriledi. Bu, 74,27 dolara kadar düştüğü 3 Ocak’tan beri elde edilemedi.

Brent %0,2 kayıpla 82,31 dolara düştükten sonra 87,45 dolardan kapandı. 11 Ocak’tan bu yana en düşük seviye.

Her ikisinin de fiyatları, bu yılın başlarında Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte fırlamalarından bu yana düştü.

Hisse senetleri saatler sonra en büyük hamleyi yapıyor

Saatler sonra en büyük hamleyi yapan hisseler şunlar:

  • Yakınlaştır – Sevilen Pandemi, kazanç ve gelir beklentilerini aşmasına rağmen zayıf bir dördüncü çeyrek görünümü vermesinin ardından %4,4 düştü.
  • Dale Teknoloji şirketinin kazancı, üçüncü çeyrekte beklenen geliri ve hisse başına kazancı geçtikten sonra %6 arttı.
  • Şehir tesisatçıları Hisse başına kazanç tahminlerin bir kuruş altında olmasına rağmen, en son çeyrekte beklenenden daha iyi gelir artışı bildirdikten sonra hisseler %2,6 arttı.

Listenin tamamına buradan bakın.

– Alex Haring

Hisse senedi vadeli işlemleri düze yakın açılıyor

Hisse senedi vadeli işlemleri Pazartesi gecesi düze yakın açıldı.

Dow vadeli işlemleri %0.01 düştü.

S&P 500 %0,01 oranında değer kaybederken Nasdaq 100 %0,01 oranında değer kazandı.

– Alex Haring