Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

43 dakika önce

Varlık yöneticisi, durum iyi yönetilirse Credit Suisse’in “büyük bir geri dönüş” sağlayabileceğini söyledi

Vontobel Multi Asset Başkanı Dan Scott, Credit Suisse krizini tartışıyor ve bankanın “dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olmaya devam ettiğini” söylüyor.

43 dakika önce

Hareket Halindeki Hisse Senetleri: OSB Group %9, Rentokil %7 arttı

OneSavings Bank’ın ana şirketi OBS Group, olumlu yıllık sonuçlar bildirdikten sonra sabah ticaretinde %9 kazandı.

Şirketin raporuna göre, vergi öncesi kar yıllık %13 artışla 591,1 milyon pound (712,7 milyon $) rekor seviyeye ulaştı ve bunun büyük ölçüde kredi defteri büyümesine bağlı olduğu belirtildi.

grafiğe bakınız…

OSB hisse fiyatını gösteren grafik.

Haşere kontrol şirketi Rentokil Initial’ın hisseleri, şirketin ABD’li rakibi Terminix’i satın almasının ardından gelir artışının ardından hafifçe yükseldi. Şirket ayrıca 2023 için gelir ve maliyet tasarrufu tahminlerini yükseltti ve bu da hisse fiyatında %7’lik bir artışa katkıda bulundu.

grafiğe bakınız…

Rentokil hisse fiyat tablosu.

bir saat önce

Credit Suisse’in kazançları, %30’luk keskin bir rallinin ardından %18’e düştü

Credit Suisse hisseleri, Avrupa piyasaları açıldığında %30’a kadar yükseldi, ancak kazançlar Londra saatiyle 9.15 civarında %18’e kadar geriledi.

grafiğe bakınız…

Credit Suisse hisse fiyatını gösteren grafik.

Credit Suisse hisseleri, bankanın İsviçre Ulusal Bankası’ndan 54 milyon dolara kadar borçlanacağını açıklamasının ardından yükseldi.

– Hannah Ward Glinton

2 saat önce

Bir stratejist, krizdeki bankalar: En zayıf halkaların çatladığını söylüyor

2 saat önce

HSBC UK CEO’su, Silicon Valley Bank’ın 1 sterlinlik devralımını tartışıyor

2 saat önce

Avrupa banka hisseleri Credit Suisse’in can damarı haberleriyle yükseldi

Avrupa banka hisseleri, Credit Suisse’in Swiss National Bank’tan 54 milyar dolarlık bir cankurtaran halatı aldığı haberiyle erken ticaret sırasında yükseldi.

Credit Suisse hisseleri, Londra saatiyle sabah 8.25 civarında kazançları %23’e indirmeden önce %30 arttı. Bunu %4,9 artışla UBS, %3,9 artışla Commerzbank, %3,4 artışla Santander, %3,4 artışla FinecoBank ve %3,3 artışla Barclays izledi.

Bankacılık hisseleri bir bütün olarak %1,8 yükseldi.

– Hannah Ward Glinton

2 saat önce

Credit Suisse, Swiss National Bank’ın likidite desteği sunmasının ardından %30 yükseldi

Düzenleyiciler bankacılık sektöründe bir kriz korkusunu yatıştırmaya çalışırken, Swiss National Bank’ın banka için bir likidite tamponu sağlayacağını söylemesinin hemen ardından Avrupa piyasasının açılmasının ardından Credit Suisse hisseleri %30 yükseldi.

grafiğe bakınız…

Credit Suisse hisse senedi tablosu.

3 saat önce

Avrupa piyasaları yüksek açıldı

Avrupa piyasaları Perşembe günü İsviçre Ulusal Bankası’nın kuşatma altındaki Credit Suisse’e likidite desteği sağlayacağını açıklamasının ardından bölgesel yatırımcıların rahat bir nefes almasıyla yükseldi.

Pan-Avrupa Stoxx 600 Endeksi %1 artışla açıldı. Başlıca sektörlerin ve borsaların çoğu, %2,8 artan bankacılık hisselerinin liderliğindeki kazançlarla olumlu açıldı. Petrol ve gaz ve perakende stokları %1,6 arttı.

– Hannah Ward Glinton

5 saat önce

Suudi Arabistan Ulusal Bankası, Credit Suisse üzerindeki paniğin haksız olduğunu söyledi

Credit Suisse’in en büyük hissedarı olan Suudi Arabistan Ulusal Bankası’nın başkanı, CNBC’den Laughley Gamble’a bankacılık sektöründeki son piyasa kargaşasının “tek başına” olduğunu ve “biraz panikten” kaynaklandığını söyledi.

Ammar Al-Khudairi, CNBC’nin “Capital Connection” programına yaptığı açıklamada, “Bankacılık sektörünün tamamının nasıl düştüğüne bakarsanız, ne yazık ki pek çok insan bahane arıyordu… Panik, biraz panik,” dedi.

READ  Uçak Portland Havaalanı yakınındaki başka bir uçuş yoluna doğru gidiyor

Credit Suisse’in Suudi Arabistan Ulusal Bankası’ndan mali yardım istemediğini de sözlerine ekledi.

“Credit Suisse ile yardım sağlama konusunda herhangi bir görüşme yapılmadı” dedi. “‘Yardım’ kelimesinin nereden geldiğini bilmiyorum ve Ekim ayından bu yana herhangi bir tartışma olmadı” dedi.

Onun yorumları, Credit Suisse’in Çarşamba günü hissesinin düşmesinin ardından likiditeyi ve yatırımcı güvenini artırmak için İsviçre Ulusal Bankası’ndan 50 milyar İsviçre frangı (53.68 milyar $) kadar borç alacağını açıklamasının ardından geldi.

– Jihe Lee

8 saat önce

İsviçre Frangı, Credit Suisse açıklamasının ardından dalgalı ticarette güçlendi

İsviçre Frangı, Credit Suisse çevresindeki gelişmelerin ardından dalgalanma yaşadı – en son, borç verenin İsviçre Ulusal Bankası’ndan yaklaşık 54 milyar dolar borç aldığını açıklamasının ardından önceki zayıflığı gidermek için ABD doları karşısında %0,17 güçlendi.

Japon Yeni de Dolar karşısında 132.86’da işlem görmek için güçlendi. Kore wonu ABD doları karşısında %0,13 artışla 1311,24 oldu.

– Jihe Lee

10 saat önce

CNBC Pro: Morgan Stanley en sevdiği teknoloji hisselerini adlandırıyor ve yaklaşık %60’lık bir değer artışı veriyor

9 saat önce

Credit Suisse, İsviçre merkez bankasından 54 milyar dolara kadar borçlanacağını açıkladı

Credit Suisse, Swiss National Bank’tan teminatlı kredi ve kısa vadeli likidite kredisi kapsamında 50 milyar İsviçre Frangı’na (53.69 milyar $) kadar borçlanacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Credit Suisse’in müşteri ihtiyaçlarına göre daha basit ve daha odaklı bir banka oluşturmak için gerekli adımları attığı için adımların Credit Suisse müşterilerinin ana faaliyet alanlarını destekleyeceği belirtildi. reklamcılık.

Buna ek olarak, banka toplam 2,5 milyar $’a kadar olan 10 büyük ABD doları cinsinden borç senedi için bir nakit ihale teklifi ve ayrıca toplamda en fazla dört büyük euro cinsinden borç senedi için ayrı bir teklif sunuyor. Şirket, 500 milyon avroluk bir ödeme yaptı.

READ  Haftalık ipotek talebi küçülüyor, faiz oranları daha da yükseliyor

Daha fazlasını buradan okuyun.

– Jihe Lee

10 saat önce

CNBC Pro: Credit Suisse ve diğer Avrupa bankaları için temerrüt riski endeksi kriz seviyelerine yükseldi

6 saat önce

Avrupa Piyasaları: İşte açılış görüşmeleri

Avrupa piyasaları, Çarşamba günü hisse senetlerinin keskin bir şekilde düştüğü dalgalı bir ticaret seansının ardından Perşembe günü toparlanacak.

IG’den alınan verilere göre, İngiliz FTSE 100’ün 73 puan artışla 7.405’te, Alman DAX’in 217 puan artışla 14.947’de, Fransız CAC’nin 118 puan artışla 6.993’te ve İtalyan FTSE MIB’nin 443 puan artışla 25.517’de olması bekleniyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın son para politikası kararı Perşembe günü Avrupa piyasalarının odak noktasında. Eski ECB Başkanı Christine Lagarde’nin belirttiği gibi, enflasyon yüksek kalmaya devam ederken, merkez bankasının 50 baz puanlık bir faiz artırımı açıklaması bekleniyor.

– Holly Ellytt