Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İddiaya göre hasta, ses onu rahatsız ettiği için oda arkadaşının ventilatörünü kapatmış. Almanya

72 yaşında bir kadın, Almanya Hastanede bir meslektaşının ventilatörünü çıkardığı sesten rahatsız olduğu için iki kez kapattığı iddia edildikten sonra tutuklandı.

Kadın, Salı akşamı güneybatıdaki Mannheim kentinde meydana gelen olayın ardından kasten adam öldürmeye teşebbüs şüphesiyle tutuklandı.

Polis ve savcılar, zanlının kadının solunum cihazını kapattığını ve ardından personelin makinenin hasta için hayati önem taşıdığını söylemesine rağmen akşam geç saatlerde tekrar kapattığını söylediler.

abone basın bülteni Mannheim Cumhuriyet Savcılığı tarafından yayınlandı Mannheim polisi, kadının “oksijen makinesinden gelen gürültüden rahatsız olması” üzerine saat 20.00’den önce solunum cihazını kapattığını iddia etti.

Açıklamada, “Hastane personeli, şüpheliye oksijen vermenin hayati bir prosedür olduğunu bildirmesine rağmen, 21.00 sularında makineyi tekrar kapattığı söyleniyor.”

Yetkililer, 79 yaşındaki hastanın hayata döndürülmesi gerektiğini ve hayati tehlikesi bulunmadığı halde yoğun bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Çarşamba günü hakim karşısına çıkan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmalar devam ediyor.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Avrupa için Rus olmayan yeni bir enerji kaynağı için anlaşmaya varıldı