Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Instacart, Arm’ın güçlü çıkışının ardından halka arz fiyat aralığını artırdı

Instacart, Arm’ın güçlü çıkışının ardından halka arz fiyat aralığını artırdı

25 Mart 2022’de çekilen bu resimde Instacart logosunu taşıyan bir akıllı telefon gösterilmektedir. REUTERS/Dado Rovik/Illustration/File Photo Lisans haklarının alınması

15 Eylül (Reuters) – Bakkal teslimat uygulaması Instacart, Cuma günü ilk halka arzı (IPO) için önerilen fiyat aralığını yükseltti ve Arm Holdings’in etkileyici çıkışından sonra tamamen seyreltilmiş 10 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflemek için şartlarını revize etti.

Fiyat artışı, yıllarca süren bekleyişin ardından hisselerini bu ay listelemek isteyen San Francisco merkezli şirkete yönelik güçlü yatırımcı talebine işaret ediyor.

Eylül, yeni ilanlar için en yoğun dönemlerden biri olmaya hazırlanıyor.

SoftBank’ın çip tasarımcısı Arm’ın (9984.T) hisseleri Cuma günü dalgalı erken işlemlerde yaklaşık %3 artış göstererek, ilk işlem gününde güçlü kapanıştan elde ettiği kazanımları genişletti.

Japon yatırım devi Nomura Therapeutics’in bir diğer portföy şirketi ticarete başlayacak, pazarlama firması Clavio ise önümüzdeki birkaç hafta içinde listelenmeye hazırlanıyor.

Dealogic’in verilerine göre, ABD’deki geleneksel halka arzlar Eylül ayında şu ana kadar 5 milyar dolardan fazla para topladı; bu ay zaten bu yıl bu tür hisse senedi arzlarının en büyük ikinci ayıydı.

Reuters grafikleri

Instacart, daha önce hisse başına 26 ila 28 dolar olan fiyat aralığına kıyasla, 22 milyon hissenin hisse başına 28 ila 30 dolardan satılacağını söyledi. En sonunda halka arz, önceki 616 milyon dolarlık hedefe kıyasla 660 milyon dolar getirecek.

Toplam gelirin 237 milyon doları, hisselerini satmak isteyen mevcut Instacart yatırımcılarına gidebilir.

Ancak şirketin yüksek değerleme hedefi, iki yıldan fazla bir süre önce gerçekleşen son fonlama turundan sonraki değeri olan 39 milyar doların sadece dörtte biri olacak.

Köşe taşı yatırımcıları, aralığın en yüksek noktasında fiyatlandırılırsa toplam gelirin yaklaşık üçte ikisini temsil eden 400 milyon dolar değerinde hisse satın alacaklarını belirttiler.

READ  Applebee franchise çalışanı sızdırılmış e-posta yoluyla kovuldu

(Bengaluru’da Niket Nishant tarafından rapor edilmiştir; Arapça Bülten için Muhammed tarafından hazırlanmıştır) Düzenleyen: Krishna Chandra Illuri ve Arun Kuyyur

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar