Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtalya, Rus milyarder Melnichenko’nun yelkenli yatına el koydu

İtalya, Rus milyarder Melnichenko’nun yelkenli yatına el koydu

İtalya Başbakanlık Ofisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, polisin Rus milyarder Andrei Igorevich Melnichenko’ya ait dev bir yata, işadamının Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Avrupa Birliği’nin yaptırım listesine alınmasından birkaç gün sonra el koyduğunu söyledi.

Hükümet, fiyatı 530 milyon euro (578 milyon dolar) olan 143 metrelik yat A’nın kuzeydeki Trieste limanında rezerve edildiğini söyledi.

FOX işinizi hareket halindeyken buraya tıklayarak alın

Philippe Starck tarafından tasarlanan ve Almanya’da Knopskrug tarafından inşa edilen hükümet, geminin dünyanın en büyük yelkenli yatı olduğunu söyledi.

Melnichenko, en büyük gübre üreticisi EuroChem Group’a ve SUEK kömür şirketine sahipti. Şirketler Perşembe günü yaptığı açıklamada, iki şirketin yönetim kurulundan istifa ettiğini ve Çarşamba günü hak sahibi olarak ayrıldığını söyledi.

Rus milyarder Andrey Melnichenko için inşa edilen benzersiz şekilli lüks yat “Sailing Yacht A”, 10 Temmuz 2018’de, Costa Concordia’nın batık olduğu “Scole” kayalıklarının yakınında, İtalya’nın Isola del Giglio adasında yelken açıyor. (Fotoğraf VINCENZO PINTO/AFP tarafından Getty Images/Getty Images aracılığıyla)

Melnichenko’nun sözcüsü Alex Andreev, işadamının “Ukrayna’daki trajik olaylarla hiçbir ilgisi olmadığını. Siyasi bir bağlantısı olmadığını” söyledi.

İtalya’nın el koyduğu lüks bir kıyı mülkü olan Rus oligark yatları: fotoğraflar

Andreev, “Bunu AB yaptırım listesine koymanın kesinlikle hiçbir gerekçesi yok.” dedi. Bu mesnetsiz ve haksız yaptırımları tartışacağız, hukukun üstünlüğünün ve sağduyunun galip geleceğine inanacağız.

İtalya Ekonomi Bakanı Daniele Franco Cumartesi günü yaptığı açıklamada, İtalyan polisinin geçen haftadan bu yana Avrupa Birliği’nin yaptırım listesine yerleştirilen önde gelen Rus şahsiyetlerinden 700 milyon avroyu (763.63 milyon dolar) fazla değerinde villa ve yatlara el koyduğunu söyledi.

İtalyan vergi polis şefi Giuseppe Zavarana, “Şimdiye kadar görünene geldik ve şimdi geri kalanını ok gibi vurmamız gerekiyor. Tröstlerin ve ön isimlerin neyi koruduğunu vurgulamak için harika bir iş çıkarıyoruz.” Cumartesi günü Bergamo’da gazetecilere verdiği demeçte.

Polis operasyonları, Batılı ülkelerin Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bağlantılı olduklarını söyleyen zengin Rusları cezalandırma amaçlı koordineli bir kampanyasının parçasıydı.

Rus oligark Alisher Usmanov’un 600 milyon dolarlık yatı Almanya’da rezerve edildi: raporlar

Bu arada bir Reuters fotoğrafçısına göre, Rus işadamı Roman Abramovich’e ait olduğu söylenen lüks yat, Cumartesi sabahı Karadağ karasularına ulaştı.

Mali Polisten bir memur, 12 Mart 2022’de İtalya’nın kuzey limanı Trieste’de gözaltına alınan Rus milyarder Andrei Igorevich Melnichenko’nun lüks yatına biniyor. (Mali Polis bültenleri / Reuters Images / Reuters aracılığıyla)

Solaris, Chelsea Futbol Kulübü sahibi Abramovich’in sahip olduğu bir dizi yattan biri, lüks mal yayınları SuperYachtFan, SuperYacht Times ve Forbes raporları.

140 m (460 ft) gemi, Tivat’taki lüks Porto Montenegro tatil beldesinde demirli. Tekne Salı günü Barselona’dan ayrıldı.

FOX BUSINESS HAKKINDA DAHA FAZLA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İngiltere Perşembe günü Abramoviç’e yaptırım uyguladı ve Putin ile yakın ilişkisini gerekçe göstererek varlıklarını dondurdu. Abramoviç, bu tür ilişkilerin varlığını reddetti.

(1 dolar = 0,9167 euro)

(Ek rapor Bergamo’da Emilio Parodi ve Tivat’ta Stevo Vasyljeviç tarafından yazılmıştır; Giselda Fagnoni tarafından yazılmıştır; Düzenleme Francis Kerry tarafından yapılmıştır)