Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtalya’da 4 Türk ile helikopter büyüsü

Perşembe günü İtalya’nın Luca kentinde helikopter radarlarından kaybolan yedi kişi arasında dört Türk de var. Bir Türk şirketi daha sonra Türklerin kendi çalışanları olduğunu açıkladı.

Augusta Cola AW119 helikopteri, Luca’daki Capannori Tassignano Havalimanı’ndan Treviso’ya doğru havalandıktan kısa bir süre sonra kayboldu. Uçaktaki diğerlerinin iki Lübnan uyruklu ve bir İtalyan helikopter pilotu olduğu söyleniyor. Medya, helikopterin Toskana ve Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki sınırda bir yerde kaybolduğunu ve aramanın Perşembe öğleden sonra hava kararana kadar durdurulduğunu bildirdi. Arama kurtarma çalışmaları Cuma sabahı yeniden başladı.

Helikopter bir ev kimyasalı üreticisi tarafından kiralandı ve şirketten bir yönetici İtalyan haber ajansı ANSA’ya helikopterin acil durum sinyali göndermediği için düşmeyeceğini söyledi.

Gemideki Türklerin Eczacıbaşı çalışanları olduğu Cuma günü yazılı olarak duyuruldu. Kağıt mendil üretiminde lider olan şirket, kağıt teknolojisi fuarına katılmak için dört kişinin İtalya’da olduğunu söyledi. İtalya’da bir kağıt mendil fabrikasını ziyaret etmek için helikoptere binen Eczacıbaşı tüketici ürünleri üzerinde çalışan dört meslektaşımıza ulaşamadık. Şirket, “İtalyan yetkililer tarafından arama yapılıyor. Türkiye ve İtalya’daki ekibimiz, Dışişleri Bakanlığımız ve yerel İtalyan yetkililerle temas halinde” dedi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, gazetecilerin olayla ilgili sorularına yazılı olarak yanıt vererek, Roma’daki büyükelçiliğin ve Milano’daki büyükelçiliğin İtalyan yetkililerle yakın temas halinde olduğunu söyledi. Bilkek, arama kurtarma konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan ekibinin helikopterin yerini tespit etmek için çalıştığını ve Türkiye’nin gemideki tüm yolcu ve mürettebatın güvenli bir şekilde kurtarılmasını dört gözle beklediğini söyledi.

10 Mart 2017’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalanan şirketin helikopteri Eczacıbaşı, Büyükçekmece semtinde düşerek, şirketin misafiri olan üç yönetici ile üç işadamını kaybetti.

Günlük Sabha Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun.

READ  Türkler dolandırıldıklarını iddia ettikten sonra polis bir kripto para ticareti şirketi arıyor

Gruptan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartlarına tabidir.