Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jack Dorsey’nin Block Dorsey’i 2. Çeyrek Karında 1,5 Milyar Dolar Kazandı, BTC Geliri Düştü

Jack Dorsey'nin Block Dorsey'i 2. Çeyrek Karında 1,5 Milyar Dolar Kazandı, BTC Geliri Düştü

Dijital ödeme şirketi Block Inc, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’e rağmen ikinci çeyrekte yıllık kârını %29 artırarak 1,47 milyar dolara yükselttiğini gördü (BTCDüşük müşteri talebi ve düşük bitcoin fiyatları nedeniyle işler düştü.

Finansal hizmetler şirketi, öncelikle Dijital Ödemeler Nakit Uygulaması aracılığıyla BTC alım satım hizmetleri sağlayarak Bitcoin geliri elde eder.

Block Inc. fark etti. İşletmenin, çeyrekte yıllık %34 düşüşle 1,79 milyar dolar Bitcoin geliri elde etmesi ve Bitcoin’in toplam kârının sadece 41 milyon dolar olması, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunmanın yüksek maliyetli bir girişim olabileceğini gösteriyor.

Block Inc. dedi. Bitcoin getirilerindeki düşüş, kripto varlıklarındaki “daha ​​geniş belirsizliğe” bağlandı ve şunları kaydetti:

“Bitcoin gelirindeki ve brüt kârdaki yıllık düşüş, öncelikle düşük tüketici talebi ve kısmen kripto varlıkları hakkındaki daha geniş belirsizlikle ilgili olan Bitcoin fiyatından kaynaklandı ve bu da çeyrek boyunca Bitcoin’in oynaklık avantajını fazlasıyla dengeledi.”

Ancak Blok A.Ş. BTC kazançlarındaki düşüş, şirketin daha geniş performansını yansıtmıyor. Ayrıca, BTC kazançlarının “müşteri talebindeki veya bitcoinin piyasa fiyatındaki değişiklikler” nedeniyle zaman içinde dalgalanabileceğini de belirtti.

Şirket ayrıca BTC varlıklarında 36 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararını kabul ettiğini belirtti. Ancak bunun kağıt üzerinde bir kayıp olması muhtemeldir.

ABD muhasebe prosedürleri uyarınca, kripto, bilançolarda maddi olmayan bir varlık olarak sınıflandırılır ve şirketler, varlığın fiyatı düştüğünde bir zarar bildirmelidir. maliyet esasından daha düşükbelirtilen çeyrekte bir satış yoluyla bir kazanç veya kayıp gerçekleşmiş olsa bile.

Şirket, 30 Haziran 2022 itibariyle Bitcoin’e yaptığı yatırımların rayiç değerinin piyasa fiyatlarına göre 160 milyon dolar olduğunu belirtti.

İlişkili: Kevin O’Leary ile Röportaj: Sonraki 28K Dolarlık Bitcoin mi Daha Azı mı? | Crypto Jebb ile piyasa görüşmeleri

Yatırımcılar Block Inc.’in performansından etkilenmemiş görünüyor. İkinci çeyrekte, şirket SQ hissesi, yazı yazılırken 83$’da kalmak için mesai sonrası işlemlerde %7,42 düştü.

READ  Coca-Cola, zorlu bir pazarda istikrarlı ve güvenli bir sığınaktır

Bloomberg bunun, şirketin beklenenden daha düşük 52,5 milyar dolarlık işlem hacmi bildirmesinden kaynaklandığını belirtti. karşıt tahmini olarak 53.47 milyar dolar.

Bloktan Bitcoin

Güçlü Bitcoin maxi Dorsey, Block Inc.’i duyurduğundan beri dijital altın planları konusunda nispeten sessiz kaldı. İnşa etmek Web3 modelinin ötesine geçiyordu Bitcoin blok zincirine odaklanan Web5 projesi Haziranda.

Web5, geliştiricilerin DID’ler ve merkezi olmayan düğümler aracılığıyla merkezi olmayan web uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir web platformu veya DWP’dir; bu, düğümler tarafından desteklenen akıllı bir jeton yerine BTC etrafında oluşturulmuş bir nakit ağına da sahip olacaktır.