Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jaren Hall’un Vikinglerin uzun süredir devam eden oyun kurucu planına nasıl uyduğu henüz çözülmedi.

Eagan, Minnesota – Bir tuzak kurdular.

Indianapolis’te NFL Scouting Combine’da sessiz bir odada oturan Vikings ekibi, oyun kurucu Jaren Hall’un nasıl tepki vereceğini görmek istedi.

Kıvranıyor mu? başını sallayacak mı? Daha da önemlisi takım arkadaşını otobüsün altına mı atacak?

Tuzak, özenle seçilmiş bir oyun biçiminde geldi. İçinde, Brigham Young’ın Hull alıcılarından biri yanlış yola girmişti. Hall, kötü biten oyunu fark eder. Vikings ekibi, oyunun sonucunun Hall’un hatası olmadığını bilerek Hall’a ne olduğunu sordu.

Mike Cholliton, “Ona ‘Bu oyuncu hatalıydı’ demesi için bir şans vermeye çalışıyorduk. İzcilik Minnesota Direktörüdedi.

Hall reddetti. Viking yetkilileri ona baskı yapmaya devam etti. Hall, alıcının herhangi bir suçunu reddetmeye devam etti. Eksikliğin kendi sorumluluğunda olduğunu iddia etti.

Hall, “Düzeltmek zorundayım,” dedi.

Bu, Vikingleri 2023 NFL Taslağının beşinci turunda (genel olarak 164.) Hall’u seçmeye ikna etmeye yardımcı olan birçok andan biriydi.

Diğerleri vardı. Sholiton, Hall’un profesyonel gününe katıldı ve Hall’un takım arkadaşlarının oyun kurucu şovu boyunca ne kadar meşgul olduklarına şaşırdı. Vikings genel menajeri Kwesi Adovo-Mensah, Hall’un YouTube’daki haftalık oyun sonrası yorumlarını dinledi. Hatta 2022 sezonunda Hall’u bizzat görmek için seyahat etti.

Adofo-Mensah Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Olduğum yerden (alabildiğim) hala biraz şaşırdım,” dedi.

Hall, NFL’deki en deneyimli oyun kurucu odalarından birine katıldı. Kirk Cousins ​​takımın başlangıç ​​oyuncusu. Beş sezondur NFL’de yer alan ve 17 maça başlayan Nick Mullins yedek oyuncu. Musluk deliği kararı, koç Kevin O’Connell’in hücum sisteminin kendi hızında çalışmasına izin verecek.

Aynı zamanda, Minnesota ön ofisi, Hall’un ilerlemesini izleme şansına sahip olacak çünkü o, takımın en önemli uzun vadeli sorusunu düşünüyor: Ağustos’ta 35 yaşına girecek olan Cousins’ten sonra oyun kurucu için plan nedir?

READ  Daniel Snyder, Temsilciler Meclisi Gözetim Komitesi duruşmayla ilgili gerilimi tırmandırıyor

Cousins’in sözleşmesi 2023 sezonundan sonra feshedilebilir ve o ve Vikingler, uzatma konusunda henüz bir anlaşmaya varamadılar. Her iki taraf da konuyu ele aldı ancak Adofo-Mensah’ın kombinde açıkça belirttiği gibi Kuzenler güvenlik, Vikingler ise esneklik istiyor. Kuzenlerin sözleşmesi bu nedenle, geçersiz yıllar ekleyen bir yeniden yapılandırma dışında değişmeden kaldı.

Her iki taraf da tartışmalarla ilgili herhangi bir olumsuz duygu ifade etmedi.

Adofo-Mensah Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Sözleşme müzakerelerine girdiğinizde birlikte çözümler bulmaya çalışırsınız.” Mesele sadece benim ya da Vikinglerin ne istediği ya da Kirk’ün ne istediği değil, ‘Sonunda bu Lombardiya kupasını bir araya getirmek için birlikte ne yapabiliriz?’ Bazen öyle bir yere gelirsiniz ki ‘Sonra konuşalım’ . Artık çözüm bu. Bütün olan buydu.”

Bu arada Vikingler, 2023 taslak sınıfında her zaman durum tespiti yapıyorlar çünkü O’Connell her yıl oyun kurucular için kendisini yüksek puanlıyor. Yıllarca, daha sonra karşısına çıkan oyuncuları tanıyacaktı. Ayrıca, gereğinden az değer verdiği ya da gereğinden fazla değer verdiği özellikler konusunda kendini eğitmiştir.

Choliton, teknik direktör ve keşif ekibi arasındaki sinerji için minnettar.

Choliton, “Koç O’Connell ile yapılan her toplantının, oyun kurucu oynamaktan bahsettiği zaman tüm yetenek avcıları için bir ustalık sınıfı olduğunu hissediyorum” dedi. “QB oyununu bozma şekli, ön vuruşu bölme şekli ve o pozisyonu oynamak için ihtiyaç duyduğunuz gelişmişlik ve verimlilik seviyesi – Her gün öğreniyorum… bu pozisyonun ne kadar önemli olduğunu.”

Adofo-Mensah bile O’Connell’in en çok aranan oyun kurucu özelliklerinden bazılarını listeleyebilir: doğruluk, karar verme, çatışmadan sonra çatışmada yön bulma ve gerektiğinde oyunları uzatma.

Daha derine git

Vikingler bir QB hazırlayabilir mi? Kevin O’Connell çaylak için “mükemmel bir uyum” olabilir

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu özelliklerin çoğu, erken seçilmesi beklenen birkaç oyun kurucu da dahil olmak üzere 2023 taslağında birkaç oyun kurucunun kasetinde yer aldı. Vikingler 23. sırayı seçiyordu ve ortaya çıktığı üzere ne Will Levis ne de Hendon Hooker kanuna uymuyordu.

READ  Bally Sports Regional Networks'ün ana şirketi Diamond Sports, iflas koruması için başvurdu

Ancak Hall, değerlendirme süreci boyunca Vikinglerin ilgisini çekti. BYU’da beyzbol da oynayan 25 yaşındaki oyuncu, görüşme odasında sadece etkilenmedi. Kaseti ayrıca, özellikle personel devrini önleme açısından inceliklere de işaret ediyordu. Problem çözme yeteneği var gibi görünüyor. Minnesota psikolojik testleri de yüksek verimlilik gösterdi.

Görünüşe göre Hall, Vikinglere, onların ona hayran olduğu kadar hayrandı.

Hall, “O röportajdan (Indianapolis’te) Vikingler organizasyonu, koçluk ekibi ile bir nevi şaşkına döndüm” dedi. “Tek hissettiğim o odadaydı. Herkes oradaydı.”

Vikingler ondan kendileri için çalışmasını istemediler ve ilk 30’larından birini ziyarete davet etmediler. Ancak, taslak yaklaşırken koçlar onunla iletişim halinde kaldı. Beşinci tura kadar – Adovo Mensah telefonunu arayana kadar tahtada kaldı. İlk selamlaşmalardan sonra, Adofo-Mensah telefonu O’Connell’e verdi ve mesajı şu şekildeydi: En gerçek potansiyeliniz? Onu bulacağız.

Daha derine git

Vikingler Draft Yaren Hall: QB’nin gelişimsel seçeneği Minnesota’da karşılığını veriyor

Bir öğrenme eğrisi olacak. BYU’da, özellikle geçen sezon, hücum son derece hızlı ilerliyor. Oyun çağrıları, NFL’de, Hall’un snap öncesi ve sonrasındaki sorumlulukları gibi daha karmaşık olacak. Ancak Vikingler onun uyum sağlama yeteneğine inanıyorlardı.

Choliton, “Yaptığımızdan emin olmamız gereken en önemli şey, oyuncuları yapmaları istenmeyen şeyleri yapmadıkları için cezalandırmamaktır” dedi. (Hall) kendisinden çok fazla hat kontrolü yapmasının ve arama yapmasının istenmediğini söyledi. Onun bilmediğini bilmenin alçakgönüllülüğü de bir o kadar önemli. süreç — siz yapana kadar numara yapın. Bizim personelimizin radarları var. Yani, hiçbir zaman başarmaya çalışmadı. Onun gerçek ve dürüst olduğu gerçeği bizi buna inandırdı.”

Yalnızca daha fazla tekrar, öğrenilen dersler ve Hall’un uyum sağlama istekliliği, onun uzun vadeli potansiyeli sorusunu yanıtlayacaktır.

O zamana kadar, takımın oyun kurucudaki geleceği hakkındaki daha geniş konuşma ön planda kalacak. Ve bu konuşmanın, belki de takımın Justin Jefferson ve diğer üst düzey oyuncularla uzun vadeli anlaşmalar imzalayıp imzalayamayacağı da dahil olmak üzere önemli sonuçları olacaktır.

READ  Jacksonville Jaguars, bir çılgınlık geçirdikten sonra lider forvet Miles Jack'i serbest bıraktı

Adofo-Mensah birkaç hafta önce, “Bu durumu ele almak açısından pek çok farklı yol var ve bizi tek bir yol ile sınırlamam,” dedi. Bu noktaya kadar takım seçeneklerini açık tuttu. Vikingler ve Kuzenlerin iyi bir ilişkisi var. Yedekleme yeteneğine sahiptir. Geliştirme seçeneği farklı bir veri noktası sunar. Ve ileriye dönük olarak, Vikinglerin 2024’te hala iyi miktarda lüks beta sermayesi var.

Adofo-Mensah, “Oyun kurucu olarak bulunduğumuz yeri seviyoruz, ancak ilerlememiz için her seçenek bize açık,” dedi. “Ve bu yıl Kirk için gerçekten heyecanlıyız.”

Ekip ayrıca ek saldırı silahları konusunda da heyecanlı. Jordan Addison’ın ilk tur seçimi, takımın hava hücumuna yardımcı olacak. Serbest ajan Josh Oliver ile sözleşme imzalamak, koşu oyununa yardımcı olacaktır. Kuzenler başka bir verimli sezonu bir araya getirmeye hazırlanırken her iki ekleme de yardımcı olacaktır.

Olursa, kuzenleri tutmanın maliyeti nedir? Ve eğer Vikingler sahada başarır ve bunu sürdüremezlerse, Caleb Williams veya Drake Maye gibi bir takım değiştirici eklemek için bir taslak paket hazırlayabilecekler mi?

Adofo-Mensah ve ortaklarının dikkate alması gereken sorular bunlar. Çünkü bu sporda esneklik nadiren sonsuza kadar sürer.

(Fotoğraf: Chris Gardner/Getty Images)