Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Johnston: Coyotes oyuncuları potansiyel transfer yaklaştıkça 'zihinsel savaş' ve belirsizlikle karşı karşıya kalıyor

Johnston: Coyotes oyuncuları potansiyel transfer yaklaştıkça 'zihinsel savaş' ve belirsizlikle karşı karşıya kalıyor

Arizona Coyotes için zaten uzun ve zorlu bir sezon olan sezon, Çarşamba günü NHL'nin takımı Salt Lake City'ye taşıma potansiyeline ilişkin süregelen tartışmalarıyla ilgili haber üzerine baraj kapakları açıldığında düpedüz zorlu bir hal aldı.

Haber, Coyotes oyuncuları ve ekibi için inanılmaz zorlu bir mücadelenin 79. maçına saatler kala geldi. Ana kiracı olmadıkları sade bir üniversite tesisinde oynamaya devam etmekle kalmadılar, aynı zamanda serinin geleceği hakkında çeşitli rapor ve söylentilerin ortasında bunu yaptılar.

8 Mart'ta Coyotes'tan Tampa Bay Lightning'e takas edilen eski takım arkadaşı Matt Dumba'ya göre, bunun ağırlığı son birkaç aydır oyuncuların üzerine çöktü.

Dumba, “Kesinlikle hissedildi” dedi. Atlet. “Mollet Stadyumu'na adım attığınız her gün bu duyguyu yaşıyorsunuz. Bu adamlar için kolay değil. Onlar için hissediyorum. Gelecekte ne olacağına dair belirsizlik, yani devam edebilir, anlıyor musunuz? İşler yolunda gitmediğinde 'iyi gidiyor, daha da yaygınlaşıyor.

“Bu adamlar için bir çeşit zihinsel savaş.”

Coyotes'un geleceği henüz belirlenmedi – duruma yakın birden fazla kaynağa göre oyunculara, Utah'a transferle ilgili mevcut görüşmelerin çökmesi durumunda gelecek sezon Tempe'deki 4.600 koltuklu Mullett Arena'da kalabilecekleri söylendi. bir karar değil. Konu artık halka açık bir tartışma haline geldiğinden Çarşamba gecesi Vancouver'da buza çıkmaları kolay.

Ancak uzatmada 4-3 kazandılar ve tüm konuşmaları rafa kaldırdılar: Takımın halkla ilişkiler personeli gazetecilere, oyuncuların “transfer söylentileri” hakkında konuşmayacağını söyledi.

Maçtan sonra soyunma odasının NHL kurallarına göre açık olup olmadığı sorulduğunda Coyotes PR, muhabirleri bitişikteki arka plana yönlendirdi. AtletThomas Drence. Oraya gelen tek oyuncu Logan Cooley'di ve toplantı aniden kesintiye uğramadan önce yalnızca takımın TV muhabirinden sorular aldı.

Arizona, Perşembe günü Edmonton'da antrenman yapmadı ve Cuma günü orada Oilers'la karşılaşacak.

READ  Hayal kırıklığına uğramış WR Denzel Mims, New York Jets'ten takas emri verdi

Potansiyel bir Coyotes hamlesine ilişkin spekülasyonlar, Smith Entertainment Group'un NHL'ye ligden Utah'a bir takım getirebilmek için bir genişleme süreci başlatmasını isteyen resmi bir talepte bulunmasının ardından Ocak ayı sonlarında yoğunlaştı. Yeni bir arena inşa edilirken Delta Center'ı geçici olarak kullanarak 2024-25 sezonundan itibaren bir NHL takımını ağırlayabileceklerini belirtti.

Bir hafta sonra, NHLPA İcra Direktörü Marty Walsh, NHL All-Star hafta sonu sırasında gazetecilere konuşurken Arizona'nın kendi yeni arenasında ilerleme kaydedememesine değindi: “Benim için bir sonraki son tarih yarın. Kar yağıyor. Şimdi.”

Bunların hepsi Wolves'un sezonunu batıran gerilemenin başlangıcına denk geldi. Dumba, Coyotes'un 24 Ocak'tan 29 Şubat'a kadar olan 0-12-2 serisinde iyi hokey oynadığına, ancak buz dışındaki dikkat dağıtıcı unsurların artması nedeniyle engellendiklerine inanıyor.

“Sadece belirsizlik. Bilmiyorum” dedi Dumba. “Kimsenin bildiğini sanmıyorum. Ailesi olan ya da uzun süredir orada yaşayan ve kendi evleri olan erkekler için bu zordur.

“Bunun altınızdan ne zaman çekilebileceğini asla bilemezsiniz.”

31 Mayıs 2011'de Atlanta Thrashers'ın satılıp bir sonraki sezon için Winnipeg'e taşındığına dair haber çıktığından beri bu hiçbir NHL takımının başına gelmemişti.

O zamanki Thrasher Evander Kane'e göre bu hamle oyuncuların neredeyse tamamı sezonun dışında gerçekleşti. O yaz girerken bazı homurdanmalar duyduğunu hatırlıyor ancak kendisi ve takım arkadaşları güvende olduklarını düşünüyorlardı çünkü NHL daha önemli bir franchise durumuyla karşı karşıya görünüyordu.

Kane, “Herkes ilk gidecek olanın Arizona olacağını düşünüyordu” dedi. Atlet. “Ve bugün hâlâ buradalar, bir yuva arıyorlar.”

Yalnızca iki yıllık NHL deneyimi olan ve Atlanta'da derin kökleri olmayan bir oyuncu olarak Kane'in bu noktada karşılaştığı rahatsızlık nispeten küçüktü. Bir daire kiralıyordu ve kuzeye hızlı hareketinin bir parçası olarak kira kontratını bozmak zorunda kaldı.

READ  Max Scherzer, Mets'in Padres'e karşı korkunç playoff'ta dört ev koşusuna izin veriyor: 'En düşüklerden biri'

Ken, “20 yaşına yeni girdim” dedi. “Bekar, çocuk yok. Benim için Atlanta'dan Winnipeg'e taşınmak büyük bir değişiklik, ama bugünkü gibi bir karınız, kız arkadaşınız ve çocuklarınız olup olmadığını hayal bile edemiyorum. Bu ideal olmazdı. “

“Belirsizlik seni de öldürüyor, değil mi?”

Arizona'dan taşınma olasılığının artması oyunculara bir bütün olarak fayda sağlasa da (Utah merkezli bir franchise kesinlikle bir üniversite tesisinde oynayan bir takımdan daha yüksek gelir elde edecektir) bu pek çok kişi tarafından hoş karşılanan bir haber olarak karşılanmadı. Bireysel olarak.

Buna, bölgede uzun vadeli evler inşa eden ve yaşam tarzını sevenler de dahildir. Ayrıca Arizona'da büyüyen ve Coyotes sayesinde bu spora ilgi duyan NHL oyuncularının sayısının giderek arttığını da sayabilirsiniz.

Phoenix'te büyüyen Maple Leafs forveti Matthew Kniss, “Umarım orada kalabilirler ama bu benim kontrolüm dışında” dedi. “Bu durumdan pek memnun değilim ama olan bu.”

Coyotes'un uygun arena düzenini sağlayamaması, sonuçta organizasyonu bu noktaya getiren şeydir.

Ekip, 2022-23 sezonu öncesinde Mullett Arena'ya taşınmadan önce, buz yüzeyine doğru uzun yürüyüşler gerektiren bitişik binalara soyunma odaları inşa etmişti. Kalabalık, NHL standartlarına göre açıkça küçüktür ve destek açısından genellikle misafir takımların lehine eğilim gösterir. Coyotes, Scottsdale'deki Ice Den'de antrenman yaparken bile oyuncular, bazılarını golf arabalarıyla sahaya getirecek kadar uzaktaki bir alanda değişiyorlar.

Keane, “Bakın, yapmaları gereken şeyle ellerinden gelenin en iyisini yaptılar” dedi. “Fakat NHL'nin ne olduğu ve standardın ne olduğuna dair beklentiler var ve bu kesinlikle o değil.”

Dumba aslında geçen yaz serbest oyuncu olarak diğer ilgilenen taliplerin yerine Coyotes'u seçti. Kariyerinin başlarında bölgeye aşık olduktan sonra Arizona'da yatırım amaçlı bir gayrimenkul sahibi oldu.

READ  Suns, David Fizdale'i Frank Vogel'in kadrosuna katıyor

Dumba, “Eğer pist ve diğer her şey çözülürse, burası (NHL)'de oynanacak en iyi yerlerden biri olacak” dedi. “Eğer bunu çözebilirseniz, serbest oyuncu döneminde adamları paketliyor olacaksınız. Oldukça kolay olacak.”

“Arizona'da hayatta kalmak için çok fazla insanın kolunu bükmek zorunda kalacağınızı sanmıyorum.”

Her NHL maçı için bilet satın alabilirsiniz Burada.

(Fotoğraf: Getty Images aracılığıyla Norm Hall/NHLI)