Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Josh Gad ve Andrew Rannells Yıldızı – Son Tarih

Josh Gad ve Andrew Rannells Yıldızı – Son Tarih

Ne zaman Gutenberg! Müzikal! İlk gösterimi 17 yıl önce Off-Broadway’de yapılmıştı ve eleştirmenler oyunun Broadway’de gösterime hazır olup olmadığını merak ediyordu. Belki de Broadway’in buna hazır olup olmadığını sormaları gerekirdi. Gutenberg!

Bunca yıldan sonra her iki sorunun da cevabı evet. Müzik yalnızca ayarlanıp cilalanmakla kalmıyor; ŞokBroadway dönemi açıkça aptalca, aptalca bir eğlence havasında.

En iyiyi beklemek başka şekillerde de işe yaradı: Bu akşam James Earl Jones Tiyatrosu’nda açılan Broadway prodüksiyonunda, sonunda sahneyi paylaşmaya karar veren çok komik, güçlü sesli iki oyuncu Josh Gad ve Andrew Rannells’in başrollerinde büyük bir bereket var. bunu ilk kez yaptıklarından 12 yıl sonra tekrar. Mormon Kitabı.

Kitabı yazan ikili Scott Brown ve Anthony King tarafından yazılmıştır. böcek suyu müzikali, Ve çok meşgul Alex Timbers’ın yönettiği (Aşk burada yatıyor, sadece bizim için, Moulin Rouge! Müzikal Ve evet, Böcek suyuÖrneğin ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) Gutenberg! meraklıları cezbedecek kadar zekice ve yabancıların ilgisini çekecek kadar düpedüz komik, enfes bir teatral parodi. Her iki grupta da çok az kişi müzik partisyonunu uzun süre hatırlayacaktır, ancak daha da azı kusursuz bir şekilde icra edilen gösteri melodilerini gülümsemeden dinleyecektir.

Matt Murphy

Gösteri içinde gösterinin dayanağı – pek çok teatral kinayeden sadece biri… Gutenberg! Referanslar, ünlem işaretinden aşağıya doğru – Bud (Gad) ve Doug (Rannells) adında iki aşırı iyimser tiyatro tutkunu, yazdıkları müzikali potansiyel destekçilerden oluşan bir izleyici kitlesine seslendiriyor. Gündüzleri bakımevindeyken, arkadaşlar kazandıkları (veya miras aldıkları) son kuruşunu bir gecelik sahne kiralamaya ve bazı basit Kendin Yap aksesuarlarına harcadılar. (Sadece bir huysuz kişi Jeff Kreuter ikilisinin muhteşem aydınlatma tasarımını veya Scott Pask’ın sahne arkasının ilk bakışta birikmiş döküntü gibi görünen şeylerle dolu muhteşem setini kıskanabilir; sonunda hepsi iyi bir şekilde kullanılacaktır.)

Bud ve Doug’ın müzikali, adından da anlaşılacağı gibi, matbaanın ünlü mucidi ve İncil’in yapımcısı Johann Gutenberg hakkında bir müzikal. Google aramalarından elde edilen birkaç hızlı sonuç ve yüksek moralle, adamlar hayatın ana hatlarını bir araya getirdiler ve gerisini oluşturdular. Tarih kesinlikle Gutenberg’in asistanını ve onun Helvetica adlı yardımcısını desteklemez.

Var olmayan bir Orta Çağ Alman şehri olan Schlemmer’de geçen Bud-and-Doug müzikali, inanılmaz derecede neşeli Johann Gee’nin, parçalanmış şehrin sakinlerinin sefil, cahil hayatlarını iyileştirmeye çalışmasını konu alıyor. Keşke okuyabilselerdi, insanların jöle fasulyesi içeren açıkça etiketlenmiş kavanozları hasta çocuklarını kurtarabilecek kavanozlarla karıştırmayacağına inanıyor.

Hayal güçleri banka hesaplarının çok ötesinde olan Bud ve Doug – ve ardından Judd ve Rannells – mucitten sevimli asistanına, iğrenç küçük çiçekçi kıza, birkaç işçiye, sarhoşa ve aranan kötü adama kadar değerli Hamlet karakterlerini canlandırıyor (A) . Gutenberg’in okuryazarlığa yönelik demokratik yaklaşımını engellemek için komplo kuran Monk adında Şeytan’a tapan bir keşiş). Karakter isimleri taşıyan bir sürü kamyon şoförü şapkanız varken kimin kostüm değişikliğine ihtiyacı var ki?

Matt Murphy

Şehrin çok sayıda lehçesi olan ve tarihsel olarak doğru tek bir lehçesi olmayan çeşitli sakinleri arasında da ayrım yapan Bud/Doug/Gad/Rannels kesinlikle değil. Burası Cockney ve Cajun seslerinin Teutonic’ten daha sık duyulduğu 14. yüzyıldan kalma bir Alman kasabasıdır.

Orijinal Off Broadway prodüksiyonunun (ve ondan önceki, daha ayrıntılı, tek perdelik Upright Citizens Brigade) maceralı yolculuğunda Gutenberg! Müzik eşliği tek bir piyanistten üç parçalı bir gruba genişlese bile (mükemmel orkestrasyonu TO Sterrett yaptı), coşkusunu ve kısıklığını (kelimenin tam anlamıyla Bud ve Doug için) korudu. Bu arada dizinin ruhu ve mizah anlayışı, en iyi arkadaşlarının tatlılığını ve görünüşte cahil saygısızlığını koruyor. Yakın ilgi, modern eski şakaların farkına varmada işe yarar; göz kırpma referansları gibi. Geleceğe Dönüş: Müzikal, Aladdin: Müzikalve pop yıldızları gibi davranın altı.

(Diğer bir dikkate değer değişiklik: Orijinal yapımda Bud ve Doug’ın “en az bir ciddi meseleyi ele alma” yönündeki gergin girişimine şaka amaçlı bir gönderme olarak kullanılan “Holokost” kelimesi, daha az belirgin olan “anti-Semitizm” ile değiştirilmiştir. İğrenç Küçük Çiçek Kız’ın vücut bulduğu (Son olarak, dünyadaki olaylar göz önüne alındığında, yönü açıkça doğru olan şakalar bile bir hafta önce bile aynı etkiyi yaratmayabilir.)

Müzik açısından Brown ve King, Broadway eğitimi almamışlarsa bir hiçtirler: Gutenberg! “Görevi belirleyen balladlar, rock outro’ları ve gerekli ‘cadı şarkısı’ gibi geleneksel parodilerle dolu; Bud ve Doug bunlardan sonuncusunu ilgisiz bir sayı olarak açıklıyorlar – bisküvilerle ilgili bu şarkı – özellikle müzik isteyen popüler bir sanatçının ilgisini çekmek için yazılmış. Dikkat çekmek için hızlı bir dönüş. “Örneğin, Sir Timothée Chalamet’in bir gün genç keşişi oynamasını umuyoruz” diyor Budd.

Umalım ki olmasın. Timothy’ye karşı değilim ama Jade ve Rannells’in yardıma ihtiyacı yok. ile Gutenberg! Müzikal!aile birleşimi Mormonların kitabı Yıldızlar, Broadway’in önde gelen komedi ikilisi Nathan Lane ve Matthew Broderick’e meydan okuyor. Bunun için bir şapka yazdırın.

Başlık: Gutenberg! Müzikal!
yer: Broadway Tiyatrosu James Earl Jones
çıkış: Alex Keresteler
Kitap, müzik ve şarkılar: Scott Brown ve Anthony King
İftira atıyor: Josh Gad, Andrew Rannells
Koşu süresi: 2 saat (ara ile birlikte)

READ  The Voice 22. sezonun kazananı belli oldu.