Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kim Eng Marlins’ten neden ayrıldı ve bundan sonra ne olabilir?

Kim Eng Marlins’ten neden ayrıldı ve bundan sonra ne olabilir?

Marlins genel menajeri Kim Ng’nin Pazartesi sabahı ani ayrılışı, Marlins’i 2003’ten bu yana ilk kez bu sezon play-off’lara götüren Ng’nin kendisini küçümseniyormuş gibi hissettiği birkaç durumun bir sonucu olarak geldi. Konuyla ilgili birçok kaynak, yetkisinin elinden alındığını ve takdir edilmediğini söyledi Atlet.

Kaynaklara göre önemli sorunlardan biri, Ng’nin 2024 için ortak opsiyonunu kabul eden ve daha sonra kendi payına düşeni geri çeviren organizasyonun, takımın 2023’teki başarısının ardından Ng’ye üç yıllık yeni bir sözleşme teklif etmemiş olması. Yönetici işinin sonuna geldiğinde veya büyük başarılar elde ettiğinde sektörde bir şekilde standart kabul edilir. Inge, Marlins’le ilk sözleşmesini henüz ne yapabileceğini kanıtlamadığı 2021 kışından önce imzaladı. Büyük ligden bir kaynağın belirttiği gibi Inge, “farklı bir maaş grubunda olmalı” ve opsiyonu kabul edilmemeli, bu da onu topal bir ördek haline getirecek.

Konuya aşina birçok kaynak, örgütün aynı zamanda Ng’ye beyzbol operasyonlarından sorumlu bir başkan atamak istediğini, bunun da onun etkili bir şekilde rütbesini düşüreceğini ve beyzbol operasyonlarını istediği gibi yeniden yapılandırmasını engelleyeceğini söyledi. Duruma yakın kaynakların analitiklerin büyük bir savunucusu olduğunu söylediği Ing ve takım sahibi Bruce Sherman, personel kararları ve ekibin kaynaklarının bir kısmının nereye tahsis edilmesi gerektiği konusunda farklı fikirlere sahipti.

Kültürün değişmesine yardımcı olduğu için Marlins organizasyonu içindeki insanlar tarafından övülen Ainge, aynı zamanda Miami’nin önceki rejimlerden kalan kalıntıların bir kısmından kurtulmakta da zorluk çekiyordu. Kulüp, 2022’nin ortalarında scouting ve oyuncu gelişiminden sorumlu başkan yardımcısı Gary Denbo ile yollarını ayırmışken ve Adrian Lorenzo, geçen yıl sözleşmesi sona erdiğinde artık uluslararası operasyonlardan sorumlu direktör değildi. Kaynaklar, Inge’nin diğer bazı üst düzeyde değişiklikler yapmak istediğini söylüyor. Görünüşe göre scouting ve oyuncu geliştirmede düzeyde liderlik rolleri Kullanımı kabul edilmedi. Analitik Departmanı, Genel Müdür Yardımcısı Daniel Greenlee tarafından denetlenmektedir.

READ  Dikembe Mutombo beyin tümörü teşhisiyle tedaviye başladı

Ng dedi ki Atlet Tyler Kepner Pazartesi sabahı kendisinin ve Sherman’ın geçen hafta beyzbol operasyonlarında ilerleme planını tartıştıklarını söyledi ve “tartışmalarımızda bunun nasıl olması gerektiği konusunda tamamen aynı fikirde olmadığımızı açıkça ortaya koydu ve ben de öyle hissettim En iyisi çekip gitmekti.” Ing dedi.

Ng, “Güney Florida’da geçirdiğim zaman için Marlins’e ve onların hayranlarına içten şükranlarımı ve takdirlerimi ifade etmek isterim” dedi. “Bu yıl organizasyon için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdı ve Skip ve koçlarının yanı sıra beyzbol operasyonlarındaki ve ön bürodaki tüm özverili personelin yanında çalışmayı özleyeceğim. Onlar son derece yetenekli bir grup ve onlara harikalar diliyorum. gelecekte başarılar.”

Sherman yaptığı açıklamada Ing’e organizasyonumuzda geçirdiği süre boyunca yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti ve kendisine ve ailesine iyi şanslar dileriz.

Konuyla ilgili birçok kaynak şunu söyledi Atlet Ng’nin ayrılışı, CEO Derek Jeter’in de iki yıldan kısa bir süre önce sahiplik farklılıkları nedeniyle ayrıldığı organizasyon için çalkantılı bir dönem olacak. Organizasyondaki pek çok kişinin görüşüne göre, Ng işi daha fazla söz ve maaş garanti edecek kadar iyi yaptı.

Sherman yaptığı açıklamada, beyzbola yeni bir başkan arayışının derhal başlayacağını ve geçici genel menajer Brian Chatten’in uzun süredir Marlins çalışanı olduğunu ve oyunda genel olarak iyi görülen bir kişi olduğunu söyledi. (Chatin daha önce Genel Kurul’un büyük bir üyesiydi.) Yine de yeni işe alınan herhangi biri, Ng’ye ve daha az bir ölçüde de Jeter’e olanlara karşı neredeyse kesinlikle dikkatli olacaktır.

Marlins, beyzbol tarihindeki ilk genel menajer ve aynı zamanda Doğu Asya kökenli ilk genel menajer olan Ng’yi işe aldığı için çok büyük miktarda olumlu basın aldı. Şimdi, pek çok açıdan kuruluşu doğru yola sokan bir öncünün gitmesine izin vermenin yarattığı tepkiyle uğraşmak zorundalar.

READ  Ganassi, Balu'ya dava açıyor | yarışçı

Mevcut açık genel müdürlük pozisyonlarının her ikisi de uyarıları beraberinde getirdiğinden, Ng’nin buradan nereye gideceğini merak etmek doğru değil. Sektörün içindeki kişilerin son beş yılda mülkiyetin birden fazla aday arasında değiştiği bir pozisyona karşı dikkatli olmaya devam ettiği Boston var; bu pozisyondaki herhangi bir yeni GM, ön ofisinin ve yöneticisi Alex Cora’nın çoğunu devralacak. Endüstri kaynaklarına göre çok fazla güce sahip. Mets’in genel menajerlik görevi de var, ancak David Stearns bu ayın başlarında organizasyonu denetlemek üzere başkan olarak işe alındı, bu yüzden Ng yine 2 numara olacak.

Diğer organizasyonların ön büroda hamle yapıp yapmayacağı veya Ng’nin başkan pozisyonu için değerlendirilip değerlendirilmeyeceği henüz bilinmiyor; sektördeki bazı söylentilerin muhtemelen Ng’nin kariyerine 1990 yılında birlikte başladığı ve görev yaptığı Chicago White Sox’tan gelebileceği görülüyor. asistan olarak. 1995-96 arası Beyzbol Operasyonları Direktörü – Yeni terfi eden genel menajer Chris Getz’e nezaret etmekle ilgilenecek.

—Tyler Kepner ve Ken Rosenthal bu rapora katkıda bulundular.

(Kim Ng’nin en üstteki fotoğrafı: Quinn Harris/Getty Images)