Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kongre ‘Bir Aile Bir Bilet’ Arpa Jön Türklerde Güveni Yeniden Canlandırıyor – The New Indian Express

Ekspres Haber Servisi

Mysore: Udaipur’daki Kongre düşünce kuruluşu Shivir, bir seçim yılında daha iyi fırsatlar gören genç Türklerin umutlarını canlandırdı. Büyük eski parti, gençlerin partide ve seçilmiş organlarda daha iyi temsil edilmesini kolaylaştırmak için Kongre Gençlik Tugayı’nın “bir aile, bir bilet” katı politikasıyla topyekün yeniden yapılanma talebini tartışıyor.

Görüşlerini alenen ve özel olarak ifade etmeye gönülsüz olarak, “bir aile, bir bilet” politikasının gençlere, özellikle de kongre koltuğuna oturmak isteyenlere ilham vereceğini kabul ettiler. Bu, ilişkiyi kontrol edecek ve partiyi canlandırmak için güçlü bir mesaj gönderecektir.

Örneğin Karnataka’da KPCC lideri DK Sivakumar, kampanya komitesi lideri MB Patil, muhalefet lideri Chidramaiah, Shamanur Siva Shanakarappa, Mallikarjuna Karke, KH Muniyappa ve eski bakanlar Ramalinga dahil 15’ten fazla aile daha fazla sandalye kazandı. Reddy, Krishnappa ve oğlu Priya Krishna, Lakshmi Hebbalkar, Ajay Singh ve diğerleri.

Meclis seçimlerinde iki sandalye alamayanlar, Yasama Meclisi’nde bir parti sandalyesi kazananlar veya Lok Sabha seçimlerine itiraz edenler, parti gönüllüleri ve partiye sadık aktivistler arasında partinin ayrılma nedenlerinden biriydi. Anonim kıdemli Kongre gönüllüleri söyledi. İşçilerin yirmi yıldır emeklerini görmezden gelen Birlik Bakanı, Meclis seçimlerine kendi çocuklarını koyarken partiden ayrılmak zorunda kaldı.

Genç bir Kongre lideri, seçilmiş bazı ailelerin 223 seçim bölgesinde 30 ila 50 sandalye alması veya kendi bölgeleri için sandalye alması durumunda parti patronlarının Kongre’nin bu seçim bölgelerinde nasıl gelişmesini beklediklerini sordu.
Eski yasa koyucular partinin Jyotiraditya Cynthia, Himanta Biswa Sharma ve gelecekteki diğer adayları kaybettiğini hissettiler. Bu nedenle, Kongre Başkanı Sonia Gandhi ve üst düzey parti lideri Rahul Gandhi’nin, 2024 Lok Sabha seçimlerinden önce partinin canlanmasına zarar verecek şekilde Kongre gönüllülerine daha fazla ihanet etmekten kaçınmaları gerektiğini söylediler.

READ  Türkler dolandırıldıklarını iddia ettikten sonra polis bir kripto para ticareti şirketi arıyor

KPCC yönetim kurulu başkanı R Dhuvanarayanan ile temasa geçtiğinde, “bir aile, bir bilet” tartışmasının partiyi güçlendirmek için iyi bir hamle olduğunu söyledi. Oğlumu siyasetle tanıştırmak istiyorsam, kişisel olarak ciddi siyaseti bırakma ihtiyacı hissediyorum” dedi. Siyasi yorumcu Profesör Muzaffar Assassi, “bir aile, bir bilet” tartışmasının partiyi demokratikleştirme yolunda atılmış bir adım olduğunu söyledi. Kaliteli, yapısal değişiklikler yapabilir.

Kongre, valiyi proselitizm karşıtı hükümeti reddetmeye çağırdı
Bangalore:
Kongre partisi Cuma günü Vali Tawar Chand Gelati’yi din özgürlüğü için Karnataka Hakları Koruma Acil Durum Yasasını reddetmeye çağırdı. Muhalefet lideri Chidramaiah, BJP hükümetinin “kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek için olağanüstü hal yasası aracılığıyla halka dönüşüm karşıtı bir yasa uygulamaya çalıştığını” söyledi ve valiyi olağanüstü hali reddetmeye çağırdı. “Yasamız, teşvikler ve tehditler yoluyla zorla dönüştürmeleri durduracak kadar güçlüdür. O zaman yeni yasaya ne gerek var? Tek sebep azınlıkları tehdit ve taciz etmektir” dedi. Hareketi RSS’nin siyasi gündemi olarak nitelendirerek, gerçek Hinduların uzlaşmaya ve küresel kardeşliğe bağlı olduğunu söyledi. Anayasanın bireylerin özgürce herhangi bir dine dönüşmelerine izin verdiğini söyledi.