Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kraliyet Haberleri – Canlı: Kral Charles “Harry’ye kraliyet konutunda kalmasını teklif etti” ancak prens “teklifi reddetti.”

Kraliyet Haberleri – Canlı: Kral Charles “Harry’ye kraliyet konutunda kalmasını teklif etti” ancak prens “teklifi reddetti.”
Kral, kraliyetin kıdemli üyeleriyle bir bahçe partisine ev sahipliği yaparken, Prens Harry yeniden bir araya gelmeyi kaçırıyor

Kral Charles’ın geçen hafta İngiltere’ye yaptığı gezi sırasında Harry’nin kraliyet konutunda kalma talebini kabul ettiği ancak prensin bunun yerine bir otelde kalmaya karar verdiği bildirildi.

Charles’ın arkadaşları, kralın kısa süreli kalışı sırasında oğluyla tanışmaya vakit bulamadığı yönündeki iddialara da soğuk su döktüler.

Bir arkadaşım “Her şey çok üzücü” dedi. Pazar günleri. “Kral, Harry’yle tanışma konusunda anlaşılır bir şekilde gergin olsa da, tüm bu ziyaretleri çevreleyen tanıtım sirki göz önüne alındığında, elbette oğlunu hastalığının en savunmasız anlarında görmeyi kabul etti.” [in February]Üstelik çok kısa bir sürede.

“Bu Invictus Yolculuğu duyurulduğu anda kırmızı halıyı zar zor sererken, doktorlar ona tedavisine ve iyileşmesine odaklanmasını tavsiye ederken, günlüğünde yer bulmayı reddettiği düşüncesi… yani, sadece anılar diyelim yine farklı olabilir.”

1715519312

Fotoğraflarla: Harry ve Meghan Lagos’ta eyalet valisinin konutunu ziyaret ediyor

Harry ve Meghan’ın Nijerya’nın Lagos kentine yaptığı ziyaretin daha fazla fotoğrafı artık mevcut.

Lagos’a erken inen Sussexes, uçaktan inerken geleneksel bir dansla karşılandı.

Daha sonra Lagos Eyaleti Valisi Babajide Sanwo-Olu ile görüştüler.

Harry ve Meghan, Lagos Eyaleti Valisinin konutuna varıyor (Getty Images aracılığıyla AFP)
Babajide Sanwo-Olu, Lagos Eyaleti Valisi (solda) ve Nijerya Savunma Kurmay Başkanı Christopher Musa (soldan ikinci), Harry ve Meghan’a hoş geldiniz (Getty Images aracılığıyla AFP)
Babajide Sanwo-Olu, Harry ve Meghan ile birlikte (Getty Images aracılığıyla AFP)

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 14:08

1715518435

ICYMI: Prens Harry, Nijerya gezisi sırasında çocukları zihinsel sağlık damgalanmasından ‘kurtulmaya’ çağırıyor

Prens Harry, Nijerya gezisi sırasında çocukları zihinsel sağlık damgasını ‘öğrenmeye’ çağırıyor

Prens Harry, eşi Meghan’ın Nijerya’daki bir okulu ziyaretinde kendisine katılmasıyla çocukları ruh sağlığı konusundaki damgalamadan “kurtulmaya” çağırdı. Sussex Dükü ve Düşesi, Savunma Genelkurmay Başkanı’nın daveti üzerine Batı Afrika ülkesine vardıktan sonra 10 Mayıs Cuma günü üç günlük gezilerine başladı. Bu hafta başında Harry, Invictus Oyunları’nın 10. yıldönümünü kutlamak için kısa bir süreliğine İngiltere’ye döndü ancak Kral Charles’ı görmedi. Harry ve Meghan, Afrika’daki Oyunların tanıtımını yapmak üzere kısa bir tur için Nijerya’dalar ve okul ziyaretlerinin ardından yaralı askerlerle tanışmaları, spor etkinliklerine ve bir akşam galasına katılmaları bekleniyor.

READ  Taylor Swift, '1989 (Taylor's Edition)'ı el yazısı ile sunuyor - Billboard

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 13:53

1715516917

Daha fazla kuruluş Kral’ın resmi imajına sahip çıkabilir

Hastaneler, Sahil Güvenlik Operasyon Merkezleri, görev istasyonları, üniversiteler, İngiltere Kilisesi kiliseleri ve diğer kamu kurumları artık Hükümdarın ücretsiz resmi portresi için başvuruda bulunabilir.

Kral’ın Resmi Portre Programı daha fazla kamu kurumunu kapsayacak şekilde genişletildiğinden, ücretsiz çerçeveli fotoğrafı 5 Haziran’dan Ağustos ortasına kadar talep edebilecekler.

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 13:28

1715515212

iSemi | Canterbury Başpiskoposu, kraliyet ailesi arasındaki sürtüşmeye ilişkin sessizliğini bozdu: ‘Onları yargılamamalıyız’

Canterbury Başpiskoposu kraliyet tartışmasında sessizliğini bozdu: ‘Onları yargılamamalıyız’

Canterbury Başpiskoposu, kraliyet ailesi arasındaki kavgaya ilişkin sessizliğini bozarak şu çağrıda bulundu: “Onları yargılamamalıyız.” Bunun yerine Justin Welby, Kral ve Kate’in kanser tedavisine devam ederken Kral Charles, Galler Prensesi ve diğer aile üyeleri için “dua edilmesi gerektiğini” söyledi. 9 Mayıs Perşembe günü Günaydın Britanya programında yapılan bir röportaj sırasında Başpiskopos, kraliyet ailesiyle yaptığı özel görüşmeleri reddetmeyi reddetti ve onların “insan” olduklarında ısrar etti.

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 13:00

1715513412

Camilla, Fortnum & Mason dahil şirketlere ilk tur kraliyet izinlerini verdi

Buckingham Sarayı, lüks alışveriş merkezi Fortnum & Mason’un Kraliçe’den Kraliyet Emri alan ilk kuruluşlar arasında yer aldığını duyurdu.

Camilla, yine Kral tarafından ödüllendirilen yedi Kraliyet Emri sahibini atadı.

Bunlar arasında Cornwall merkezli köpüklü şarap üreticisi ve çiftin 2005’teki düğününün ve Westminster Abbey’deki taç giyme töreninin çiçekçisi Shane Connolly de yer alıyor.

Kraliçe Camilla (Justin Tallis/PA) (PA teli)

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 12:30

1715511425

Harry ve Meghan, Lagos’a vardıklarında geleneksel danslarla karşılandılar

Prens Harry ve Meghan Markle, Nijerya turlarının son gününde Lagos’a geldi.

Sussex çifti uçaktan inerken geleneksel bir dansla karşılandı.

Gösteriyi kırmızı halıdan izleyen çiftin alkışladığı görüldü.

Prens Harry Lagos’a geldi ( /Instagram)
Yerel halk geleneksel bir Sussex dansı sergiliyor ( /Instagram)
Harry ve Meghan dansı izliyor ( /Instagram)

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 11:57

1715507954

İZLE: Meghan, kadınları birbirlerini güçlendirmeye teşvik ederken ‘heyecan verici’ aile keşfini ortaya koyuyor

Meghan Nijeryalı konuşması sırasında ‘heyecan verici’ aile keşfi yaptı

Sussex Düşesi, bir şecere testi sayesinde kısmen Nijeryalı olduğunu keşfettiği konusunda samimi bir şekilde konuştu. Meghan, 11 Mayıs Cumartesi günü Batı Afrika ülkesinde kadınlarla bir araya geldi ve yaptığı konuşmada Nijerya’yı “ülkem” olarak kabul etti. Şöyle dedi: “Şeceremi çıkardığımda ve mirasımı öğrendiğimde, yaptığım ilk şey annemi aramaktı çünkü onun bu konuda herhangi bir farkındalığı olup olmadığını bilmek istedim ve sanırım o bir Afrikalı Amerikalı ve bunun bir kısmı da gerçekten Soyunuz, geçmişiniz ve özellikle nereden geldiğiniz hakkında pek bir şey bilmemek. Tanım ve daha fazlasını öğrenmek ve bunun gerçekte ne anlama geldiğini anlamak ikimiz için de heyecan vericiydi.

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 10:59

1715504926

ICYMI: Meghan Markle, kızı Lilibet ile duygusal alışverişini ortaya koyuyor: ‘Bu sözlere tutundum’

Meghan Markle, Nijerya gezisinin ilk gününde Prenses Lilibet ile yakın zamanda yaptığı dokunaklı bir sohbetten bahsetti.

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 10:08

1715500507

Sussexes, Invictus Games’le çalışan bir hayır kurumunu ziyaret etti

Prens Harry ve Meghan Markle, Invictus Games’te çalışan bir hayır kurumunu ziyaret etti.

Sussexes, üç günlük Afrika gezilerinin ikinci günü olan Cumartesi günü Nijerya Fethedilmeyen etkinliğine katıldı.

Dük ayrıca Abuja’daki Silahlı Kuvvetler Kompleksinde bir etkinliğe de katıldı.

Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan, Invictus Games Vakfı ile işbirliği içinde çalışan bir hayır kurumu olan Nijerya Fethedilmemiş’i ziyaret etti (Archewell F için Getty Images)
Harry, 11 Mayıs 2024’te Nijerya’nın Abuja kentindeki Silahlı Kuvvetler Kompleksinde düzenlenen programa katılırken Nijerya Genelkurmay Başkanı General Christopher Gwaben Musa (soldan ikinci) ve diğer katılımcılarla fotoğraf çektiriyor. (Fotoğraf: Emmanuel Osudi/ Anadolu Getty Images aracılığıyla) (Getty Images aracılığıyla Anadolu)

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 08:55

1715499312

Harry asil derisinden kurtulmaya çalışıyor ama geçmişinden kaçamayan bir adam.

Harry’nin uçarken babasını görememesi pek çok kişiyi üzecek. Ancak Nijerya’da “küçük bir kraliyet turuna” çıkmanın, her zaman olduğu gibi görünen aile ayrılıklarını onarmaya yardımcı olmayacağını söylüyor Tessa Dunlop.

Tessa’nın makalesinin tamamını buradan okuyun:

Matt Mathers12 Mayıs 2024, 08:35