Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kuveyt Durk International’dan İslami Bankacılık Ödülü’nü aldı

İstanbul merkezli kredi kuruluşu Kuveyt Türk, İslami Perakende Bankacılık Ödülleri’nde (IRBA) “Türkiye’nin En Güçlü İslami Bankası” ödülünde ülkenin önde gelen İslami Türk fonlarından biri olarak kabul edildi.

Cambridge IFA tarafından düzenlenen IRBA, türünün ilk örneğidir ve “küresel İslami bankacılık performansının akademik açıdan en titiz analizine” dayalı başarıları takdir etmektedir.

Ödül, bu yılki IRPA Ödül Töreni sırasında Dubai’de yedinci kez verildi.

Kuveyt Türk Bireysel ve Özel Bankacılık Pazarlama Grubu Müdürü Mveyrsel Topuz, Salı günü yaptığı açıklamada, güçlü sermaye yapıları ve dinamik yönetim anlayışları ile reel ekonomiyi desteklemeye ve büyümenin finansmanına katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Topus, “Teknoloji ve inovasyon programlarımızla sadece katılımcı finans sektöründe değil, tüm finans sektöründe bir ilke imza atıyor, müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarının kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde karşılanmasına yardımcı oluyoruz” dedi.

Borç verenin salgınla geçen zorlu yıllarda müşterilere en iyi deneyimi sunmaya çalıştığını ve ayrıca müşteri görüntülü görüşme gibi görsel seçenekler sunduğunu vurguladı.

Çeşitli yatırım araçlarında ve yerinde finansal hizmetlerde tasarrufları değerlendiren sepet hesabı başta olmak üzere bir takım yenilikleri hayata geçirdik” dedi.

Banka yetkilisi, “Başarılarımızın uluslararası alanda tanınmasına değer veriyoruz ve sektörümüzün en prestijli ödüllerinden birini almak önemli bir başarıdır” diyen banka yetkilisi, Kuwait Dirk’in mükemmel ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Katılımcı finans politikaları çerçevesinde müşteriler.

Türkiye’nin İslami bankacılık varlıkları, başta faizsiz sistem olmak üzere bir dizi ilkeye dayanmaktadır ve geleneksel bankacılık varlıklarından daha hızlı büyüdüğü söylenmektedir.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, son olarak Eylül ayında yayınladığı bir raporda, Türkiye’deki İslami bankacılık varlıklarının önümüzdeki beş yıl içinde ikiye katlanmasını bekliyor.

Moody’s Investors Service yaptığı açıklamada, hızlı büyümenin Türk hükümetinin politikaları ve düzenlemeleri ile katılımcı bankacılık ağlarının genişlemesinden kaynaklandığını söyledi.

READ  Turks ve Caicos Adaları Kültür ve Miras Departmanı, World Tourism, Trade and Taste Expo Miami 2023'te canlı kültürel mirası sergiliyor

Raporda, katılan bankaların finansman ve mevduatlarının geçen yıl normal bankalardan daha hızlı büyüdüğü ve bu durumun hükümetin bazı devlet maaşlarını katılımcı banka hesaplarına ödeme kararını bir şekilde yansıttığı belirtildi.

Bu, katılımcı bankanın girişlerini 2020’nin sonuna kadar %7,1’e yükseltmeye yardımcı oldu.

S&P Global Ratings, Mayıs ayında yayınladığı bir başka raporda, sektörde yer alan bankaların pazar payının 2025 yılına kadar ikiye katlanarak %15’e çıkmasının beklendiğini söyledi.

Günlük Sabha Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun.

Gruptan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartlarına tabidir.