Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kuzey Almanya’da ‘kötü amaçlı ve hedefli’ sabotaj trenleri durdurdu

Kuzey Almanya'da 'kötü amaçlı ve hedefli' sabotaj trenleri durdurdu

BERLİN (Reuters) – Demiryolu ağının hayati kabloları kasıtlı olarak iki yerden kesildi ve yetkililerin sabotaj eylemi olarak adlandırdığı bir eylemde Cumartesi sabahı kuzey Almanya’daki tüm demiryolu trafiğinin kim olabileceğini belirtmeden yaklaşık üç saat süreyle durmasına neden oldu. . Sorumlu olmak.

İçişleri Bakanı Nancy Visser, Federal Polisin olayı araştırdığını ve nedeninin net olmadığını da sözlerine ekledi.

NATO ve Avrupa Birliği’nin geçen ay, Kuzey Akım gaz boru hatlarında sabotaj eylemleri olarak nitelendirdikleri olaylardan sonra kritik altyapıyı koruma gereğini vurgulamasının ardından, kargaşa alarm zillerini yükseltti.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Ulaştırma Bakanı Volker Wessing düzenlediği basın toplantısında, “Bu açıkça hedeflenen ve kötü niyetli bir eylemdir” dedi.

Bir güvenlik kaynağı, sık görülen kablo hırsızlığından hedefli bir saldırıya kadar çeşitli potansiyel nedenler olduğunu söyledi.

Şansölye Olaf Scholz’un federal koalisyonunun bir parçası olan Yeşiller Partisi lideri Omid Nouripur, ülkenin kritik altyapısına saldıran herkesin “kararlı bir yanıt” alacağını söyledi.

Twitter’da “Korkmayacağız” yazdı.

Seçim öncesi kaos

Demiryolu operatörü yaptığı açıklamada, “Demiryolu trafiği için vazgeçilmez olan kabloların sabotajı nedeniyle, Deutsche Bahn bu sabah kuzeydeki demiryolu trafiğini yaklaşık üç saat durdurmak zorunda kaldı.” Dedi.

Deutsche Bahn (DB) daha önce ağ arızasını kablosuz iletişimle ilgili teknik bir soruna bağlamıştı. Spiegel dergisi, iletişim sisteminin sabah 6:40 (0440 GMT) civarında kapalı olduğunu söyledi. Saat 11:06’da DB, trafiğin eski haline getirildiğini tweetledi, ancak tren iptallerinin ve gecikmelerinin devam ettiği konusunda uyardı.

Kesinti, Aşağı Saksonya ve Schlossig-Holstein’ın yanı sıra Bremen ve Hamburg’daki demiryolu hizmetlerini etkiledi ve Danimarka ve Hollanda’ya yapılan uluslararası demiryolu seyahatini önemli ölçüde etkiledi.

READ  Pelosi'nin Çin'i kızdırmasının ardından ABD'li milletvekilleri Tayvan'ı ziyaret etti

Kamuoyu yoklamalarına göre, Aşağı Saksonya’da Schulz’un Sosyal Demokratlarının iktidarı koruma yolunda ilerlediği ve Yeşillerin oylarının iki katına çıktığını gördüğü eyalet seçimlerinden bir gün önce geldiler.

Kalkış panoları birçok hizmetin ertelendiğini veya iptal edildiğini gösterdiğinden, Berlin ve Hanover dahil olmak üzere büyük istasyonlarda kuyruklar hızla oluşturuldu.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Sarah Marsh tarafından rapor ediliyor. Andreas Rink ve Christian Rutger tarafından ek raporlama. David Holmes ve Mark Potter tarafından düzenleme

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.