Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Los Angeles ve New York toplantıları diğer sendikalardan gelen güçlü desteğin altını çiziyor – Son tarih

Los Angeles toplantı ayrıntılarıyla güncellendi: Amerika Yazarlar Birliği’nin 15 yıldır ilk grevinin ikinci gününde, lonca her iki yakada da üyelere buraya nasıl geldiklerini, neler olup bittiğini ve sırada ne olduğunu ayrıntılarıyla anlatan büyük toplantılar yapıyor.

WGA East, New York City’deki Cooper Union’daki The Great Hall’da ve WGA West, Los Angeles’taki Shrine Oditoryumu’nda toplanırken Çarşamba günü erken saatlerde grev sıraları bozuldu. Birincisindeki etkinlik 18:00 ET’ye, ikincisindeki kalabalık toplantısı ise 19:00 PT’ye ayarlandı. Büyük Salon yaklaşık 1.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir ve Akademi Ödülleri için kullanılan eski türbe mekanı yaklaşık 6.000 kişiyi ağırlayabilir.

Büyük Salon toplantısının başlaması beklenenden biraz daha uzun sürse de, mekandaki kaynaklara göre kalabalık açıkça kızıştı. Diğer sendikalardan ve IATSE gibi sendikalardan dayanışma atılırken, WGA üyelerinden büyük bir alkış geldi. Bir WGA lideri kalabalığa “Bütün işçi hareketi arkamızda” dedi. “Beyaz Saray arkamızda.”

Türbenin ev sahipliği yaptığı etkinlik, büyük bir check-in kuyruğu nedeniyle planlanandan daha geç başladı ve DGA müzakere komitesi başkanı Jon Avnet’in yanı sıra IATSE ve SAG-AFTRA liderlerinden destek notları aldı. Duyduğumuza göre, Hollywood Teamsters başkanı Lindsey Dougherty de güçlü bir destek verdi ve sendika kalabalığından ayakta alkışlandı.

İlgili: Son teslim tarihinin tam isabet kapsamı

Belki de gecenin en gürültülü ve en yoğun alkışı WGA baş müzakerecisi Elaine Stutzman’a gitti. Kalabalık, o akşam erken saatlerde Stutzman’ı ayakta alkışlayarak hızla ayağa kalktı.

İLGİLİ: WGA Baş Müzakerecisi Eileen Stutzman, Netflix’in Picket Line’ına Katıldı, İşe Yaramayan AMPTP, AI, DGA ve İyi Bir Anlaşma Yapma Görüşmeleri

Her iki toplantı da üyelere, bu hafta Hollywood’un 2008’den bu yana en büyük emek eyleminin başlamasına yol açan, stüdyolarla sonuçta başarısız olan görüşmelerde sendikanın talepleri ve hedefleri hakkında genel bir bakış sağladı.

Manhattan’daki bir WGA toplantısının dışındaki seçiciler

Son Tarih Bu toplantı başlamadan önce Manhattan’daki bazı katılımcılarla sohbet edin.

John Mahon, WGA’ya katıldıktan kısa bir süre sonra, kendisi gibi tüm TV komedi yazarlarının içinde yaşayıp çalışabilmesini istediği dünyaya ilk kez göz attı: Setteydi, bağlı olduğu yapım önündeydi. o yazdı.

Mahon, Çarşamba gecesi Manhattan’daki diğer harika WGA yazarlarıyla Cooper Union College’daki lonca üyelerinin bir toplantısına yürüdükten sonra, “Bir yazar olarak size bu tür özel bir deneyim yaşamayı gerçekten öğretiyor,” dedi. “Çünkü kısıtlamaları görebiliyorsunuz; fikirlerinizin gerçekte nasıl gerçekleştiğini görebiliyorsunuz. Bir odada, kağıda yazarken, tüm bu fikirleri ortaya çıkarmak kolay, ancak bunların gerçekten uygulandığını görmek ve devam etmek set – bu paha biçilmez bir deneyim.”

Genç yazarlar için bu deneyimin kaybı, Mahone’un yazmasının nedenlerinden biridir. Bayrağımız ölüm demektir. Ve kızlarBu hafta grev hattına katıldığını söyledi. Ürünlere erişim, “bizim için büyük bir engel haline geldi” dedi.

“Eskiden sette bölümünüzü tamamlamanız için size para veriliyordu” dedi. “Ama o günler birkaç yıl önce bitti.”

New York City’deki WGA toplantı sahasının yakınındaki mandallar

Sean Piccoli

Çarşamba günkü Manhattan’daki sendika üyeleri toplantısına gidenler arasında, WGA’ya haber ve kültür kaynağı için yazar olarak katılan ve üyeliği televizyon yazarlığı kariyerini değiştirmek üzere olan Alex Zaragoza da var. Sendika grev için oy kullandığında, Zaragoza sendika temsilcisine pankartını uzatırken ve Vakıf Binasında diğer yazarlara katılmaya hazırlanırken, “Henüz diziye geçmemiş bir dizi üzerinde çalışmayı yeni bitirdim,” dedi. Büyük Salon olarak bilinen Cooper Union College’da bir toplantı için.Üyeler için sadece basına kapalı.

Zaragoza, “Bir ay önce, üzerinde çalıştığım başka bir şovu daha yeni bitirmiştim,” dedi ve “bu yüzden gerçekten oturuyordum ve bekliyordum – kelimenin tam anlamıyla oturuyordum ve çalışıp çalışamayacağımı görmek için bekliyordum ve ne yapacağımı planlamaya çalışıyordum.” Şu anki alanım olmasaydı yapardım, Şu anki mesleğim televizyonculuk, para kazanmak için ne yapacağım?”

Zaragoza, müzakere komitesinde sendika temsilcisi olduğu Vice’ta WGA ile yaşadığı deneyimi dönüştürücü olarak nitelendirdi.

Şunları söyledi: “İlk kez bir sendikada çalışıyordum ve bu, kendimi kaybolmamış gibi hissetmemde bir fark yarattı ve gerçekten takım çalışması için savaşan, kötü yöneticilerle uğraşan, emin olmak için çalışan bir birimin parçası gibi hissettim.” orada çalışan meslektaşlarım tazminat aldı.” İşçileri işten çıkarmak zorunda kaldıklarında uygun – birçok şeyi kastediyorum.”

WGA’nın artık üyelerinden çok şey istediğini kabul etti, ancak şöyle dedi: “İşte olay şu: Buna oy verdik. Ve ezici bir çoğunlukla evet oyu verdik çünkü bunun önemini biliyoruz. Çok şey istiyor ama ne istiyor? ihtiyacımız var: Savaşmamız gerek … Neydi Üyelerimizin Neredeyse yüzde 100’ü grev yapmak ve bu çekleri düşürmek için sokaklara çıkmaya istekli. Çünkü gerçek geleceğimiz için daha büyük iyilik, daha büyük iyilik için biliyoruz gerekli olan bu. Ve ne kadar zor olursa olsun, yapılması gereken de bu.”

WGA ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği arasında yeni bir üçlü sözleşme hakkında görüşmelerin başlamasından bir aydan fazla bir süre sonra, 1 Mayıs’ın sonlarında mevcut sözleşmenin bitmesine yalnızca saatler kala tüm görüşmeler sona erdi. Nisan ayında WGA üyelerinin sendika liderlerine verdiği yaklaşık %98’lik grev oyu yetkisine rağmen, stüdyolar işçi eylemi olasılığını ya ciddiye almadılar ya da gerçekten umursamadılar. İki taraf para, şeffaflık, iş güvenliği ve hatta sürekli değişen endüstride yazarların rolü konusunda geniş ölçüde ayrılmışken, WGA liderliği 2 Mayıs’ın erken saatlerinde başlayan bir grev ilan etti.

WGA en son 2007-2008’de greve gittiğinde, iş davası 100 gün sürmüştü.

READ  Nikama incelemesi: Shilpa Shetty'nin geri dönüşü, Bollywood'un geleceği hakkında endişelenmenize neden oluyor