Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mann, Frontier Airlines’ın bagajını çalışanın büyükbabası ona getirmeden önce kaybettiğini iddia ediyor.

Bir gezgin, Frontier Airlines’ın bagajını bir havayolu çalışanının büyükbabası ona getirmeden önce uçuşunda kaybettiğini iddia etti.

Yakın zamanda TikTok’ta yayınlanan bir videoda Cole, @madeleineandcole, Denver, Colorado’dan Hartford, Connecticut’a yaptığı bir uçuş sırasında Frontier Airlines ile yaşadığı “en çılgın deneyimi” anlattı. Havaalanına vardığında uçuş için kişisel bir çantası olduğunu ve çantayı kontrol etmek için para ödediğini açıkladı.

Havalimanında çantasını arayıp güvenliğe gittiğinde her şeyin “tamam” olduğunu söyledi. Ancak kapıya varır varmaz havayolu çalışanları yolcuların kişisel çantalarına bakmaya başladı.

“Hepimizi sıraya dizdiler ve ‘Herkesin çantasını kontrol ediyoruz’ diyorlar. Ve bu sıradan bir kontrol değildi… Birisi telefonu çantadan çıkarmaya çalıştı. ve ‘Cebinizde hiçbir şey yok’ dediler. Ne?”

Cole, birisi bir ceketi denediğinde havayolu operatörünün hayır dediğini ve her kişinin yalnızca “bir ceket” giyebileceğini iddia ettiğini iddia etti. Uçağa kişisel eşyaların konup konulamayacağını belirlemek için kullanılan bagaj hakkına insanların çanta koymaya devam ettiğini anlattı. İnsanlar “askılı” çantalar taşırken, iddiaya göre işçiler onlara eşyaların uçağa yerleştirilemeyeceğini söylediler.

Resmi Frontier web sitesine göreHer yolcunun, kulplar, tekerlekler ve kayışlar dahil “14” Y X 18″ G X 8″ D “olması gereken” bir kişisel eşyaya uçağa binmesine izin verilir. Eşyalar bu boyutta değilse uçağa biniş sırasında ekstra ücretlendirilecektir. Yolculardan ayrıca uçağa binerken ek bir ücret karşılığında bagajları kontrol ettirin veya el bagajı alın.

Cole, videosunda işçilerin eşyalarını kontrol etmeleri için kontuarlara göndermeden önce yolcuların bagajlarını kontrol ettiklerini iddia etti.

Ve iddia etti: “Herkesi masaya gönderdiler.” “İnsanlar adeta fotoğraflandı. Bazı insanlar çok yapışkan oldukları için ağlıyorlardı ve insanların çantaları gerçekten sığıyordu.”

TikTok kullanıcısı, bunu görünce “ceketini” giydiğini ve valizini bavul boyuna koymadan önce birkaç eşyasını yere attığını söyledi. Bir havayolu çalışanının kendisine çantasının “sığmadığını” söylediğinde, onu tekrar çantaya koymasını istediğini iddia etti. Yanıt olarak, iddiaya göre “hayır” dedi.

READ  En İyi Noel Sonrası Satışları 2022 - 79 Dolardan Başlayan Akıllı TV'ler, 799 Dolardan Başlayan MacBook'lar

Oradan, çantasından daha fazla eşya çıkarmak için sınıftan “gizlice çıktığını” iddia etti. Tekrar sıraya girdiğinde, havayolu operatörünün “başka birini idare ettiği” için çantayı sığdırdığını söyledi. Böylece çantayı alıp uçağa yanında götürebildi.

Uçağa bindiğinde bir personelden bir yarayı sarmasını istediğini, ancak uçuş görevlisinin ona hayır dediğini iddia etti. Daha sonra başka bir işçiden bir bandaj alır.

Cole vardığında, kontrol edilmiş bagaj için bagaj bandında “20 veya 30 dakika” beklediğini iddia etti. Danışma masasının kapalı olduğunu fark ettikten sonra, sonunda TSA’dan biriyle konuşabildiğini söyledi ve o da ona “Ah, evet, Frontier’in şu anda bir departmanı yok” dedi.

Cole, TSA temsilcisinin kendisine “genellikle vale bırakacağını” söylediğini ve yolculara çantalarının nerede olduğunu gösterdiğini söyledi. Cole beklemek yerine eve gitmeye ve ertesi sabah valizini hazırlamak için havaalanına gitmeye karar verdi.

Ertesi gün döndüğünde Cole, çantalarının havaalanı bagaj odasında olmadığını ve bu nedenle kayıp çanta için “hak talebinde bulunması” gerektiğini söyledi. Görünüşe göre bir havayolu çalışanı tarafından çantasını takip edemeyecekleri söylendi.

Cole, daha sonra bir “insana” aktarılmadan önce Robot Frontier’e başka bir şikayette bulunduğunu söyledi.

Ben de ‘Hey, üzgünüm, seninle kısayım. Sana kızgın değilim. Şu an kendimi ne kadar çaresiz hissettiğime inanamıyorum. Çünkü kelimenin tam anlamıyla tek bir satış noktası bile çantamın nerede olduğuna dair bana herhangi bir bilgi vermedi” dedi.

Devam eden bir videoda Cole bir durum güncellemesi paylaştı ve indikten 48 saat sonra çantasını geri aldığını açıkladı.

Personel onu arayıp çantasının teslim edileceğini söyledikten sonra, onu bırakan kişi hakkında Frontier’den başka bir telefon aldığını söyledi.

O şöyle: ‘Hey, sadece sana çantanla ilgili bir güncelleme vermek istedim. Sınır Şoförlerimizden biri hastanede, bu yüzden şimdiye kadar aldım, ama aslında büyükbabam onu ​​sana götürecek,” diye hatırlıyor Cole. Çantamı alacağımı düşünmemiştim.”

READ  Amazon, COVID-19'lu işçiler için PTO politikasını sonlandırıyor

Cole daha sonra büyükbabanın Connecticut’ta otostopçunun yaşadığı yerin “üç saat kuzeyinde” olan yanlış kasabaya gittiğini hatırlıyor. Ancak işçinin dedesi eve giderek valizini boşalttı.

“Bir sürü fazla mesai yaptı ve bu adamın büyükbabası oldukça çılgın görünüyor” diye ekledi. “Bu Sınır Görevlisinin, büyükbabasını bu işe sürükleyecek bir konumda olduğuna inanamıyorum.”

7 Nisan itibarıyla Cole’un iki videosu 539.200’den fazla görüntülendi. Yorumlarda birkaç TikTok kullanıcısı Frontier’ı eleştirdi.

Bir tanesi, “Dürüst olmak gerekirse, düşük maliyetli havayollarının daha fazla paraya ve zahmete mal olduğunu düşünüyorum” diye yazdı.

“Frontier: Çantanı uçakta yanında taşıyamazsın ama indikten sonra da taşıyamazsın.

Üçüncüsü, “Bu havayolları, yolcuları onları rahatsız ediyormuş gibi davranıyor” diye yazdı.

Diğer insanlar, havayolu çalışanının büyükbabasının valizini bırakmasına tepkilerini paylaştı ve bu deneyim hakkında daha fazla soru sordu.

Birisi, üç gülen yüz emojisiyle birlikte “Büyükbabanın teslimatı” yazdı.

“Bir sürü sorum var ama ya diğer insanların çantaları??” Başka eklendi. “Büyükbabam gelip onları da indirdi mi?”

Bağımsız Yorum için Cole ve Frontier Airlines ile iletişime geçin.

Bu, gezginlerin zorlu deneyimlerini Frontier ile ilk kez paylaşmıyor. Geçen ay, bir yolcunun boyut gereksinimlerine uygun görünen bir çantayı kontrol etmesi için kendisinden 100 $ ücret alındığını iddia etmesi üzerine bütçe havayolu şirketi eleştirildi.

Dyana Villa, Frontier ile seyahat deneyiminin bir videosunu TikTok’ta paylaştı. Daha sonra bir güncelleme paylaştı ve bir Frontier Airlines uçuş görevlisi tarafından arandığını ve çalışanların kontrol ettikleri ve ücretlendirdikleri her yolcu çantası için 10 $ bonus almaya hak kazandığını söyledi.

Bir Frontier sözcüsü söyledi Bağımsız Ücret, “havalimanı müşteri hizmetleri acentelerinin politikalarımıza uyumu ve tüm müşterilere eşit muamele edilmesini sağlamaya yardımcı olmaları için yalnızca bir teşviktir.”

READ  Bed Bath & Beyond haftalar içinde iflas başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor - kaynaklar

Sözcü, yolcunun ikinci el bir bagaj getirdiğini iddia ederek Villa’nın bagaj şikayetini reddetti.

“Her müşteriye, daha küçük boyuttaki kutuya sığması gereken bir ücretsiz kişisel eşya verilir” dediler. “Bu müşterinin birden fazla çantası vardı ve bunları kişisel eşya kutusuna sığacak tek bir çantada birleştiremedi.