Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meksika Kongresi, Perulu mumyaları içeren UFO’larla ilgili ikinci oturumunu gerçekleştirdi

Meksika Kongresi, Perulu mumyaları içeren UFO’larla ilgili ikinci oturumunu gerçekleştirdi

MEKSİKA ŞEHRİ (Reuters) – Meksika Kongresi Salı günü araştırmacılardan, yakın zamanda insan dışı yaşam formlarının olası kanıtı olarak sunulan bir grup üç parmaklı Perulu mumyanın gerçekliğini ilan eden ancak kalıntıların dünya dışı olduğunu onaylamayı reddeden bir açıklama aldı.

Milletvekilleri Meksikalı gazeteci ve UFO meraklısı Jaime Mosan’dan ilk kez 13 Eylül’de, türünün ilk örneği olan bir kongre etkinliğinde tanımlanamayan uçan nesneler veya İspanyolca FANI’lar hakkında iki örnek sunduğunda haber aldı. Mosan, Peru’daki antik Nazca çizgilerinin yakınında bulunduğuna inanılan cesetlerin Dünya’daki herhangi bir yaşamla ilgisi olmadığını söyledi.

Salı günkü duruşmada Mosan, bu kez sergilenmeyen cesetlerin sahte olmadığını kanıtlamaya odaklandı ve bu durum, bir grup doktorun cesetlerin gerçek canlılara ait olduğunu söylemesine yol açtı.

Ancak kökenlerine ilişkin sorulara yer bıraktı.

“Hiçbir bilim adamı söylemedi [the study results] “Onların uzaylı olduğunu kanıtlıyorum ama daha da ileri gidiyorum” diyerek bunların dünya dışı yaşam formlarının varlığına dair kanıt olabileceğini öne sürdü.

Peru’nun Ica kentindeki San Luis Gonzaga Ulusal Üniversitesi’nden antropolog Roger Zuniga, araştırmacıların dört yıl boyunca beş benzer örnek üzerinde çalıştığını söyledi.

Zuniga, oturumun oturum aralarında Reuters’e “Bu gerçek” dedi.

“Bu organizmaların kökeni bilmediğini söyleyerek“ Bu organizmaların fiziksel ve biyolojik bileşimine kesinlikle insan müdahalesi yoktu ”dedi.

Zuniga, bunu duyuran üniversiteden 11 araştırmacının imzaladığı bir mektubu sundu. Ancak mektupta, cesetlerin “dünya dışı” olduğunu öne sürmedikleri açıklığa kavuşturuldu.

READ  ABD ve İngiltere'nin Yemen'deki Husi mevzilerine yönelik saldırıları, Kızıldeniz'deki gemilere yönelik militan saldırılarının tırmanmasına bir tepkidir

Mosan’ın ilk sunumu birçok uzman tarafından eleştirildi ve bilim camiası tarafından uzun süredir çürütülmüş bir gösteri olarak reddedildi ve benzer kalıntılar üzerinde yapılan çalışmaların, örneklerin hayvan ve insan kemikleri kullanılarak değiştirildiği sonucuna varıldığına işaret edildi.

Bu çalışmalar sorulduğunda Zuniga, örneklerin sahte olabileceğini söyledi. Kendisinin ve diğer üniversite araştırmacılarının baktığı cesetlerin gerçek olduğunu ekledi.

Başkan Andres Manuel Lopez Obrador’un iktidardaki Morena partisinden Kongre üyesi Sergio Gutierrez, tanımlanamayan uçan cisimler hakkındaki tüm bilgilerin yayınlanması için Meksika yasalarında reform yapılması çağrısında bulundu.

Salı günkü oturum zaman zaman daha aşırı bir yoruma yöneldi. Arjantinli cerrah Celestino Adolfo Bioto, cesetlerin test sonuçlarını ve fotoğraflarını inceledikten sonra bunların günümüz insanının gelişmiş bir versiyonu olduğuna inandığını söyleyerek onları “bizim torunlarımız” olarak tanımladı.

Daha renkli bir an olarak Meksikalı rapçi Claudio Yarto’nun UFO’ları şahsen gördüğünü söylemesi ve konuşmasını bir kafiyeyle bitirmesi izleyicilerden alkış aldı.

Cassandra Garrison tarafından bildirildi. Düzenleyen: Christian Plumb ve Miral Fahmy

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar

Meksika merkezli muhabir, iletişime vurgu yaparak iklim değişikliği ve işletmelere odaklanıyor. Daha önce Santiago de Chile ve Buenos Aires’te bulunan kendisi, Arjantin’deki borç krizini, Latin Amerika’daki ABD-Çin nüfuz mücadelesini ve koronavirüs pandemisini ele almıştı.