Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MLB lokavt haberleri: Maraton CBA görüşmeleri devam ediyor; Ligin ‘zincirler takılı’ olarak CBT’ye geçtiği söyleniyor

MLB lokavt haberleri: Maraton CBA görüşmeleri devam ediyor;  Ligin 'zincirler takılı' olarak CBT'ye geçtiği söyleniyor

Beyzbol Ligi ve MLB Oyuncuları Derneği temsilcileri, Salı günü New York’ta, beyzbol sahibinin kapanmasını sona erdirmek için yeni bir toplu pazarlık anlaşması üzerinde anlaşmaya varmaya çalışan bir pazarlık oturumu günü daha geçirdi. İki taraf sabah ilk kez bir araya geldi ve gün boyunca birçok teklif değiş tokuş edildi, müzakereler sekiz gün içinde ikinci kez gece yarısına kadar uzandı.

Gece yarısından hemen sonra gelen son raporlar, iki tarafın da gece için durmaya hazır olmadığını ve ikisinin kendi aralarında meseleleri tartıştığını gösteriyor. Chelsea kot pantolon Washington Post). MLB’den John Morosi Anlaşmanın “şafaktan önce” mümkün olduğunu belirtiyor.

Komisyon Üyesi Rob Manfred, bir anlaşma için kesin bir “son tarih” olmamasına rağmen, Çarşamba günü bir anlaşmaya varılmazsa normal sezon oyunlarının iptalini açıklayabilir. Manfred geçen hafta normal sezonun ilk iki serisini iptal etti..

Salı, MLB’nin 162 maçlık sezonun üçüncü “son tarihi”ydi, bu yüzden dördüncü teslim tarihine doğru gidiyoruz gibi görünüyor. Lig, Çarşamba günü bir anlaşmaya varılırsa, oyuncuların Cuma gününe kadar bahar eğitiminde olabileceğini ve tam ücret ve hizmet süresi alan oyuncularla 162 maçlık bir sezonun oynanabileceğini savunuyor. Halihazırda iptal edilmiş olan oyunlar, çift kafa, izin günleri vb.

MLB, zamanında açılış için daha önce 28 Şubat tarihini belirlemiş, ardından iki tarafın bir anlaşmaya varmak için küçük adımlar attığı uzun bir pazarlık oturumunun ardından 1 Mart’a kaydırmıştı. Bu son tarihler, Çarşamba günü itibariyle 162 maçın hala masada olduğunu görmek için gerçek bir dişten yoksun.

Federasyon, 2022’de kaç maç oynandığına bakılmaksızın tam maaş ve hizmet süresi arayacağını ve bu olmadan sezon sonrası blokajı uzatma tehdidinde bulundu. Oynanan oyun sayısı, oyunculara ödenen miktar ve hatta masanın kendisi bile pazarlığa tabidir. Manfred ve MLB, iptal edilen oyunlar için tek taraflı ödeme yapamaz.

MLB ve MLBPA Pazartesi günü sessizce bir araya geldi (Her iki taraf da müzakereleri izleyen “medya sirkinin” azaltılmasına ilgi duyduğunu ifade ettiTemel ekonomik önerilerde hala boşluklar var.

Salı gününün çoğunda mülk tarafı hareket halinde görünüyordu.

İşte en son popüler teklifler:

Asgari ücret

570.500 dolar

700.000 $ 2026’da 770.000 $’a yükselecek

2023 ve 2024’te 20.000 dolar artışla 725.000 dolar, 2025 ve 2026 yıllarında tüketici fiyat endeksindeki artış

Rekabetçi Bakiye Vergi Eşiği

210 milyon dolar

2022’de 230 milyon dolar, 2026’da 242 milyon dolara yükseliyor

2022’de 238 milyon dolar, 2026’da 263 milyon dolara yükseliyor

Ön değerlendirme ödül havuzu

müsait değil

Artış olmadan 50 milyon dolar

80 milyon dolar, yılda 5 milyon dolar artış

Önümüzdeki birkaç yıl içinde sahiplerinden 230 milyon ile 242 milyon dolar arasında en son teklif, “bağlı zincirler” ile geliyor. Drelish’e göreOyuncuları ilgilendiren konularda. Drillish daha sonra bu zincirler hakkında rapor verdi.:

  • MLB, CBT sınırını önemli ölçüde aştığı için cezalandıran takımlara ekstra bir seviye ekler. Örneğin, önerilen 230 milyon dolarlık eşiğin kullanılması. Takımlar, fazla kalma nedeniyle finansal olarak cezalandırılacaktır. Ardından 250 milyon doları aşmanın yanı sıra cezalandırılıyor. Sonra tekrar 270 milyon dolara. Ardından dördüncü derece, 290 milyon dolardan fazla ek para cezası. Daha önce, geçersiz kılınacak yalnızca üç vergi düzeyi vardı.
  • MLB, yalnızca uluslararası bir taslak oluşturabiliyorsa, uygun teklif sistemini terk edecektir. Bu çok büyük bir anlaşma olurdu ve oyuncular daha önce buna şiddetle karşı çıktılar.
  • MLB, oyunculardan onay almadan her sezonda hızlı bir şekilde kurallarda değişiklik yapabilir.

MLB daha önce tahkim öncesi bonus havuzu için 30 milyon dolardan fazlasını sağlamadı, bu nedenle 50 milyon dolara geçiş (Bally Sports’tan Russell Dorsey tarafından bildirildi) aciz.

Birden fazla rapor, hem MLB’nin hem de oyuncuların 12 playoff takımı üzerinde anlaştığını gösteriyor.

Dört Yoldaş – Bob Castellini (kırmızılar), Chris Illich (kaplanlar), Ken Kendrick (elmas sırtlılarve Art Morenomelekler) – Geçen hafta 220 milyon dolarlık rekabetçi denge vergisi teklifine karşı oy verildi. Anlaşmayı onaylamak için 30 malik arasından 23 oya ihtiyaç var ve SNY’den Andy Martino. Ligin 228 milyon dolarlık teklifte bu oylara sahip olduğuna dair güven var.

Loncanın temel amacı, kariyerlerinin başındaki oyuncuların ceplerine daha fazla para koymaktır. Tüm oyuncuların yaklaşık üçte ikisi geçen sezon 0 ila 3 yıl arasında hizmet vermiştir., bu da henüz tahkime gitmedikleri ve MLB minimumuna yakın bir şey yaptıkları anlamına geliyor. MLBPA, birkaç hafta önce önceki tahkim ve önceki serbest acentelik tekliflerini düşürdü.

tesadüfen, Apple Salı günü MLB ile yeni bir akış ortaklığı duyurdu. “Friday Night Baseball” kapsamındaki iki oyun (yani hayranlar bu oyunları kablolu veya başka herhangi bir akış hizmetinde izleyemeyecekler) bu yıldan itibaren her hafta yalnızca Apple TV’de yayınlanacak. MLBPA, Apple anlaşmasını fark etmiş ve gelir katmış olmalı.

“Dışarıda sonsuz para yok” Yankees Başkanı Randy Levine Pazartesi günü söyledi. “Özellikle COVID’den sonra sonsuz para algısı doğru değil.”

162 maçlık sezon hala masada olmasına rağmen, takvim MLB ve MLBPA’ya karşı çalışıyor ve kısa bir sezon yakında kaçınılmaz olacak. 1972 grevinden sonra takımlar 153-155 maç oynadı1981 grevi çevresinde 103-111 maç ve 1995 grevinden sonra 144 maç.

97 gün ve artmaya devam ederken, sahiplerin kapanması, 1994-1995 oyuncu grevinden (232 gün) sonra beyzbol tarihindeki en uzun ikinci kesinti. İşte kapanış zaman çizelgesi.

READ  ABD vs Panama: 2022 Dünya Kupası Elemeleri - Canlı! | Futbol