Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mookie Betts Fenway Park’ta ayakta alkışlandı

Mookie Betts Fenway Park’ta ayakta alkışlandı

BOSTON – 1.425 günün ardından Mookie Betts nihayet bir zamanlar evi dediği basketbol sahasına geri döndü.

Bates Cuma gecesi maçına liderlik etmek için sahaya çıktığında Fenway Park’taki seyirciler onu büyük bir alkışla karşıladı. Sonra Bates mavi Dodgers kaskını kaldırdı ve alkışlar daha yüksek bir desibel seviyesine yükseldi. Sonra beyzbol oynama zamanı gelmişti ve Bates ilk vuruşunu tamamlamak için ilk aşamada belirdi.

Red Sox tarihinin en dinamik oyuncularından biri olan Bates, Fenway’e yoğun bir heyecan ve nostaljiyle döndü ama pişmanlık duymadı.

Duymuş olabileceğiniz gibi, Boston’da şunları başaran adam için işler iyi gitti: 2018 Dünya Serisi’nde sezonun En Değerli Oyuncu ödülüne layık görüldü; arka arkaya dört Altın Eldiven; All-Star Maçına arka arkaya dört gezi; Üç Gümüş Slugger Ödülü.

Onu Dodgers’a gönderen anlaşmadan bu yana Bates bir Dünya Serisi yüzüğü daha ekledi, üç All-Star maçına daha çıktı, iki Silver Sluggers oyuncusu daha aldı ve bu yıl 40 vuruşlu şampiyonluğa ulaşma umudunu kazandı. Kariyerinde ilk kez.

Red Sox’un 2020’deki bahar antrenmanının arifesinde onu takas ettiği zamana kadar Bates bir oyuncu olarak pek gelişmemiş olsa da, bir kişi bunu 1425 günde gayet normal bir şekilde yapabilir.

Ve Bates’in de durumu farklı değil. Fenway’e döndüğünde Bates kendisinin farklı bir versiyonunu hatırladığını hissetti.

Bates, “Bu benim hayatımda özel bir bölümdü” dedi. “Ve şu an bulunduğum yerde, geriye dönüp o küçük çocuğa bakıp ‘Aferin iş’ demek biraz daha kolay.”

Boston’dan ayrılışı şimdi ile kıyamet arasında medyada dava konusu olacak olsa da Bates bundan memnun olduğunu söyledi. Sonuç olarak Red Sox yıllar boyunca Bates’e tekliflerde bulundu ancak iki taraf hiçbir zaman hiçbir konuda anlaşamadı.

Beyzbol Baş Sorumlusu Haim Blum, göreve üç ay kala, dümende bir yıl kala beş yıldızlı yıldız aletini değiştirdi. Buna karşılık Red Sox, günlük karışımlarının bir parçası olan iki oyuncu olan Alex Verdugo ve Connor Wong’u ve Jeter Downs’a (şu anda Ulusal Takımda) gelemeyen potansiyel adayları aldı.

Bates, “Bu bir iş ve her iki taraf da kendi başının çaresine bakmış. Yani bazen bu her ikisinin de çıkarına olmayabilir, biliyorsunuz ama durum böyle” dedi Bates. “Ben L.A. gömleğini giyiyorum. İki bebeğim var. Bir prodüksiyon şirketim var, podcast’i aldım. Şu an bulunduğum yerden çok mutluyum. Çok şanslıyım ve çok mutluyum.”

Bates beyzbolla ilgili bazı anılarını paylaşırken, kariyerinin ilk birkaç yılını kolaylaştıran bazı tanıdık yüzleri görmenin hafta sonunda kendisini en çok heyecanlandıran şey olduğunu söyledi.

Bates, “Taraftarlar, ön büro, oyuncular, kulüpler. Arabalarımızı park eden insanlar” dedi ve şöyle devam etti: “En çok hatırladığım insanlar bunlar, burada kalmamı bu kadar keyifli kılan insanlar. Açıkçası beyzbol da aynı olurdu, değil mi? Bu benim işim. Ama burayı bu kadar eğlenceli kılan şey buradaki insanlardı.

Bates her zaman ilgi odağı olmaktan ziyade çevresine karışmayı sevmişti. Ancak Cuma günü, spot ışıklarından kaçınamayacağı anlar oldu ve hafta sonu boyunca daha fazlası olacak.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Mookie çok fazla ilgiden hoşlanmaz. Ancak yıldız bir oyuncu olduğunuzda ve harika bir şehre geri döndüğünüzde, bunu alacaksınız” dedi.

Bates, “Bu anların tadını kesinlikle çıkarmak istiyorum, özellikle de ailem için.” dedi. “Herkesin bundan keyif almasına sevindim. Ama kesinlikle işimi halletmek için buradayım.”

Ancak hafta sonunun ilk işi, hayranların Bates’i ilk vuruşunu yaparken takdir etmesi ve Bates’in de bundan keyif almasıydı ki bunu da yaptı.