Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Müsteşar Türk’ün Brezilya, Şili ve Arjantin Ziyaretlerinin Okunması

Müsteşar Türk’ün Brezilya, Şili ve Arjantin Ziyaretlerinin Okunması

Buenos Aires, Arjantin- 13-17 Mart 2023 tarihlerinde ABD Enerji Müsteşarı David Turk, ABD enerji ve iklim işbirliğini derinleştirmek için hükümet, akademi, enerji dernekleri ve endüstri temsilcileriyle bir dizi görüşme yapmak üzere Brezilya, Şili ve Arjantin’i ziyaret etti. ve kilit Güney Amerikalı ortaklar. Müsteşar Yardımcısı Turk, Batı Yarımküre’nin temiz enerji yakıtları ve teknolojilerinin önemli bir ihracatçısı haline gelmesi için muazzam bir fırsat olduğunu vurguladı. Ayrıca, küresel enerji geçişi için kritik olan tedarik zincirlerini geliştirme ve iyileştirme ihtiyacını da kabul etti. Ziyaret, ülkelerle iklim hedefi taahhütlerini uygulamak ve net sıfır, dayanıklı ve uygun fiyatlı enerji sistemlerine geçişi hızlandırmak için DOE liderliğindeki bir girişim olan Net Zero World’ün (NZW) kurucu üyeleri olarak Şili ve Arjantin’in çabalarını vurgulamaktadır.

Brezilya’da Bakan Yardımcısı Turk, ABD-Brezilya Enerji Forumu (USBEF) kapsamındaki ikili ilişkimizi ve karbon ve metan yönetimi, nükleer enerji ve yenilenebilir enerji alanlarında işbirliğini geliştirme fırsatlarını görüşmek üzere Enerji Planlama ve Geçiş Bakanı Diego Barel ile bir araya geldi. Enerji verimliliği. Bakan Yardımcısı Türk, sivil nükleer enerji, sürdürülebilir havacılık yakıtları, açık deniz rüzgarı, temiz hidrojen, güneş teknolojileri ile iletim ve enerji depolama geliştiren düzinelerce Brezilyalı şirketle bir araya geldi. São Paulo’nun Teknolojik Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti ve temiz enerji konusunda ABD ile işbirliği yapan akademisyenler ve finans kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Şili’de Müsteşar Türk, Şili’nin Net Sıfır Dünya kapsamında kaydettiği ilerlemeyi görüşmek ve hidrojen, kritik mineraller ve adil geçiş kapsamında işbirliğini derinleştirmek üzere Enerji Bakanı Diego Bardo ile bir araya geldi. Bu şirketlerin Arjantin’de çalışmasına nasıl yardımcı olunacağını tartışmak için 30 şirketle bir yuvarlak masa toplantısı düzenledi. Sekreter Türk, Santiago’daki bir IEA çalıştayında, küresel enerji görünümüne ilişkin analizini Latin Amerika ve Karayipler’e odaklayarak bölgeye ve çok taraflı ilişkilere olan bağlılığımızı güçlendirmek için derinlemesine açıklamalar yaptı.

READ  Albaraka Türk Katılım Bankası : 30.06.2022 - Albaraka Türk 2021 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı!

Arjantin’de Müsteşar Yardımcısı Turk, Net Zero World aracılığıyla devam eden ortaklığımız ve metan azaltımı, hidrojen, yenilenebilir enerji ve sivil nükleer enerji konusundaki işbirliğimizi görüşmek üzere Enerji Bakanı Flavia Ryan ve Maden Bakanı Fernanda Avila ile bir araya geldi. Müsteşar Yardımcısı ayrıca, mevcut çabaları ve bölgedeki ülkeler ve kurumlar arasında gelecekte işbirliğinin nasıl derinleştirilebileceğini görüşmek üzere Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada Büyükelçileri ve Arjantin’deki Dünya Bankası Ofisi Direktörü ile bir araya geldi.